Musulmaņi Latvijā

 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Labvakar!
Skatos pa LTV1 raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", šodien ir par eksperimentu,kur sieviete tērpusies burkā mēģina atrast darbu/izīrēt dzīvokli/iepirkties. Darbā neviens īsti negrib ņemt un izīrēt dzīvokli arī.

Vai jūs izīrētu dzīvokli musulmaņiem,kuri arī nesā tradicionālo burku? Vai dotu darbu šādām sievietēm?
Tagad domāju vairāk par Latviju,jo citur pasaulē tomēr to musulmaņu krietni vairāk.
18.10.2013 22:09 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Starp citu, pases bildē viņām ir noņemta burka vai redzamas tikai acis? :D
19.10.2013 14:20 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
cormeum, protams, ir arī progresīvāki cilvēki, kuri sekmē bērna mācības. Bet ir milzīgs procents konservatīvo ģimeņu, kā arī talibi pastāvīgi cīnās pret sieviešu tiesībām (un iespējām) iegūt izglītību.

Ne vienmēr vīrietis tiek sodīts. Skatījos vienu dokumentālo filmu (nezinu, cik uzticams informācijas avots tas ir), kur šadā gadījumā vīrietis teica varas iestādēm, ka sieviete viņu nobūrusi un būtībā viss noticis pret viņa gribu. Rezultātā sieviete cietumā, bet vīrietis mierīgi dzīvo tālāk.

Protams, izskatās, ka tur situācija vairs nav tik dramatiska kā agrāk, bet tomēr dažreiz tā nevienlīdzība šokē.
19.10.2013 14:28 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tas taču skaidrs, ka dumju aitu barā vienmēr ir kāds procents progresīvāku eksemplāru, bet tas ir tikai procents! Jāskatās uz pārsvaru. Un pārsvarā musulmaņi ir atpalikuši (pēc uzskatiem). Kāpēc mums savā zemē jāielaiž atpalikušie?
19.10.2013 14:35 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Melns, ko līdz lieliska attieksme pret vecākiem, ja sievietes tiek neprātraukti ierobežotas un apspiestas? Kas tā ir par "īsto kultūru", kur sievietes tiek liktas cietumā uz aizdomu pamata par seksu pirms laulībām vai par bēgšanu no vardarbīgiem vecākiem? Un vai tiešām bērnam ir jāliedz izglītība tikai tādēļ, ka tas piedzimis bez visvarenā krāniņa starp kājām?

Man kaut kā neticas, ka viens un tas pats vīrietis, kurš principā ir naidīgs pret sievietēm, varētu būt neadekvāts attieksmē pret savu sievu, bet savu māti tā mīlēt un aizstāvēt, kā viņi to dara. Neizbēgami veidotos neskaitāmi konflikti ģimeņu iekšienē starp savu māti mīlošajiem dēliem un viņu tēvu - tās pašas sievietes pāridarītāju, bet tādu konfliktu nav. Tas liek domāt, ka tās sievietes tur nemaz tik slikti nejūtas, vēl jo vairak - zinot to, ka, ja runājam par gadījumu ar vienu vīrieti un vairākām sievām, pēc reliģijas viņām tur attiecībā uz sava vīra īpašumu un dzīvi ir tādas tiesības, kādas jums šeit pat sapņos nav rādījušās.
Par seksu pirms laulības jau atbildēja cormeum, es tikai piebildīšu, ka nesen bija viena diskusija par prinčiem baltos zirgos, kurā es iekomentēju, ka, lai kāda no jums to vīrieti dabūtu tikai sev, visām ir jāatturas tieši no gulēšanas ar viņu pirms ceremonijas ar gredzeniem. Tad puisis, kuram tomēr gribaaaaaaas, būs spiests pieņemt lēmumu, uzņemties atbildību un saistīties ar vienu no jums, nevis mainīt guļasvietas katru mēnesi vai nedēļu, tā arī ne pie vienas nepaliekot. Par vardarbīgiem vecākiem, vai nav bijušas tādas situācijas dzīvē, kad gribas teikt: "Labāk tad mani tēvs būtu noslānījis, lai nedaru muļķības, nevis tagad mocos visu atlikušo dzīvi!"?
Pēc reliģijas meitenēm ir jādod izglītība pat vairak nekā zēniem, tikai par biroja ballīšu zvaigznēm gan viņas tur neaudzina un neizglīto, - svarīgāk ir būt labai sievai un mātei.
19.10.2013 14:36 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Melns, tu propagandē, lai vīrietis prec sievieti tikai tāpēc, ka gribas seksu? :D :D :D
19.10.2013 14:40 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Esmu lasījusi to grāmatu. Bet laikam ne no šīs perspektīvas skatījos. Tāpēc man nav skaidrs. Galu galā tās sievietes burkās drīzāk sev pievērš uzmanību, nevis novērš - jo tāds melns stāvs izceļas mūsu sabiedrībā vairāk nekā pusplika meitene

Un varbūt zem tās burkas arī nav nekāda smukulīte un neviens uz viņu neskatītos (galu galā ar ko tā sieviete tik īpaša un atšķirīga no mums, kas neslēpjas), bet, redz, satērpjas uzkrītošā paltrakā un ir uzmanība - kā tas atbilst reliģijai?

Par pirmo. Jautājums ir, ko vīrietis redz un ko - neredz? Un vai viņa sievietes uztvere aprobežojas (atvainojiet) ar pupiem un ciskām, vai viņš ir spiests saprast arī to, kas notiek meitenes galvā? Un kas ir galvenais vīrieša izvēles noteicējs - pirmie divi vai pēdējais?
Par otro. Vai tad uz laimi tiesības ir tikai smukulēm? Pašas ar savām tēmām un komentāriem apliecināt, ka neapzināti jūtat to, ko es kā vīrietis zinu. Neviens vīrietis nav spējīgs CIENīT meiteni, kura uzvedas izaicinoši, pati radot par sevi priekštatu kā par viegli dabūjamu. Tāpēc, redzot meitenes, kuras ģērbjas vismaz pieklājīgi atturīgi, neviļus veidojas par viņu tads priekšstats, kurš neļauj pret viņu izturēties kā pret lētu. Necieņu pieklājīgām meitenēm izrāda tikai puiši ar kompleksiem.
19.10.2013 14:46 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Pēc reliģijas meitenēm ir jādod izglītība pat vairak nekā zēniem, tikai par biroja ballīšu zvaigznēm gan viņas tur neaudzina un neizglīto, - svarīgāk ir būt labai sievai un mātei.


Vai šeit tad arī nesanāk tas ierobežojums - sievietei pašai nav iespējas izvēlēties, kas viņa vēlas būt - biroja darbiniece, māte e.tc.? Un kas notiek ar sievieti, kurai nevar būt bērni?
19.10.2013 14:46 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Melns, tu propagandē, lai vīrietis prec sievieti tikai tāpēc, ka gribas seksu?

Labrīt, Saule! Interesanti gan, kāpēc tie jaunie vīrieši rautin raujas ar jums iepazīties, ballēties, utt.? Lai varētu ziepju operas kopā paskatīties? Liakam gan! :-D
19.10.2013 14:49 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Vai šeit tad arī nesanāk tas ierobežojums - sievietei pašai nav iespējas izvēlēties, kas viņa vēlas būt - biroja darbiniece, māte e.tc.? Un kas notiek ar sievieti, kurai nevar būt bērni?

Nu, diemžēl, kā tas ir redzams arī LV, viens otru izslēdz. Vai nu māte, vai arī darbs. Un ģimenes bez vismaz 3 bērniem (neatražo sabiedrību) es (un daudzi citi) par īstu ģimeni, kura ir izpildījusi savu uzdevumu un misiju, neuzskatu, lai gan šeit jau vienas dzemdības tiek brīžiem pataisītus par tāāāāādu varoņdarbu un uzupurēšanos sava vīrieša labā! :-) Nu, un ja jums ir tie paši 3 bērni, pa kuru laiku jūs vēl strādat taisāties?
19.10.2013 14:56 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... un sievietei, kurai nevar būt bērnu, vīrs ir tik un tā, jo viņiem praksē eksistē arī tāda lieta kā kopienas tiesības, kuras paredz to, ka tad, kad visi cilvēki "ir pie vietas", kopienā nav pamata rasties laulības pārkāpumiem. Un, ņemot vērā viņu dzīvesveidu (1400 (56 paaudzes) gadi bez alkohola lietošanas), pieņemu, ka sieviešu ar veselības problēmām viņiem arī ir gana mazāk.
19.10.2013 15:01 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Tas taču skaidrs, ka dumju aitu barā vienmēr ir kāds procents progresīvāku eksemplāru, bet tas ir tikai procents! Jāskatās uz pārsvaru. Un pārsvarā musulmaņi ir atpalikuši (pēc uzskatiem). Kāpēc mums savā zemē jāielaiž atpalikušie?

Tas, ka rietumu sabiedrība ir aizgājumsi tālāk, ir skaidrs. Bet ... Vai - pa pareizo ceļu? Tas gan ir viens ļooooti neskaidrs jautajums!
19.10.2013 15:04 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... visas pazuda. Laikam meklē/lasa "Mīlestības vārdā"! :-)
19.10.2013 15:05 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
sievietei pašai nav iespējas izvēlēties, kas viņa vēlas būt - biroja darbiniece, māte e.tc.?

Var izvēlēties un izvēlas...

Un kas notiek ar sievieti, kurai nevar būt bērni?

Gluži kā pie mums.. ir iespējas adoptēt, to arī dara!


Šī taču nav diskusija par tikai zemākajiem sociāliem slāņiem, kas nāk no dziļajiem laukiem.. :D
19.10.2013 15:09 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Par neauglību runājot.. tur tā problēma nav TIK aktuāla kā pie mums. Daudzi riska faktori viņiem vienkārši netiek pieļauti.. no partneru maiņas viņām nav aktuālas dažādas hroniskas dzimumceļu infekcijas.. tāpēc arī aborts nav ikdiena.. utt.
19.10.2013 15:14 |
 
Reitings 182
Reģ: 14.09.2013
Es nedomāju, ka šāda sieviete savā tradicionālajā tērpā būtu kas slikts arī pie mums Latvijā. Bet domāju, ka mani tas biedētu. Un pieņemu, ka arī citus.
Jārēķinās ar to, ka šeit dzīvo citādāki cilvēki. Tas ir dabiski, ka nebūtu komfortabli, ja šāda musulmaņu sieviete pēkšņi iznirtu kādā sabiedriskā vietā, kur svarīgs ne tikai acu kontakts. Piem., pārdevēja nevar būt ar aizsegtu muti. Pie mums seja ir jāredz pilnībā.

No vienas puses tiešām ļoti romantiski, bet tikai kā izņēmums nevis ikdiena.
19.10.2013 15:16 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Nerea

Jo burkas velk tikai sievietes, vīrieši nezkāpēc tās nevelk!


Ka tad nevelk. Saudijas princis ar sievu.



Saudijas arlietu ministrs ANO Nujorka
19.10.2013 17:27 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Nē. Svešā zemē un kultūrā es esmu tā, kas pielāgojas jaunajai situācijai, jo es esmu tā, kas pamet ierastos apstākļus, dzimteni un pārceļas uz citurieni. Te pat nav runa par aizspriedumiem vai rasismu. Musu7lmaņu bezkaunibai nav robežu. Aizbraucot pie vinie ir jaievero likumi un vinu parazas. Savukarty Eiropa sie uzvedas ka savas majas. tapec vinus ari nemil.
19.10.2013 17:28 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Es nedomāju, ka šāda sieviete savā tradicionālajā tērpā būtu kas slikts arī pie mums Latvijā.
Es gan domaju ka tas ir ļoti pat slikti. Un bekaunibas kalngali. Francija malaci ka pienema top likumu kas tadus izgajienu ierobezo, uzliek sodu.
19.10.2013 17:30 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Un pārsvarā musulmaņi ir atpalikuši (pēc uzskatiem). Kāpēc mums savā zemē jāielaiž atpalikušie?


Atpalikusi no ka? No ta ka var pisties ari pirms laulibam, ka var but vienas nakts sakari un berni bez teva? Atpalikusi no ta, ka var dzet alkoholu, es hormonalas tabletes un visu savu dzivi sieviete var veltit savam darba devejam pelnot vinam bagatibu kamer pati paliek bez gimenes un berniem?
19.10.2013 17:31 |
 
Reitings 1364
Reģ: 27.05.2013
Tikai kapec nez musulmanu zemes ir bordeļi? Kapec šie pīpē zāli? Un prec 12 vai 15 gadigas meitenes ka vel ir berni? pedeja laika daudz raksta par to ka pec šādām kazu naktim meitens mirst. Ir atpalikusi vini un bezkaunigi.
19.10.2013 17:36 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits