Musulmaņi Latvijā

 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Labvakar!
Skatos pa LTV1 raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", šodien ir par eksperimentu,kur sieviete tērpusies burkā mēģina atrast darbu/izīrēt dzīvokli/iepirkties. Darbā neviens īsti negrib ņemt un izīrēt dzīvokli arī.

Vai jūs izīrētu dzīvokli musulmaņiem,kuri arī nesā tradicionālo burku? Vai dotu darbu šādām sievietēm?
Tagad domāju vairāk par Latviju,jo citur pasaulē tomēr to musulmaņu krietni vairāk.
18.10.2013 22:09 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Khmm, un ja modes dāma kaut ko aizņēmusies no kimono vai sarè, tad viņai jāpārceļas uz Ķīnu vai Indiju? Un ja kāds uzvelk kamoflāžas auduma jaku, tad viņam jāiet dienēt armijā vai zemessardzē?

Nee, jo tas ir publiski pienjemami muusu kultuuraa. Toties sejas aizsegshana nav pienjemama. Vinja var dariit kaa grib, bet vinja nedriikst pieprasiit to, lai banka, skola, darba deveeji utt vinju identificeetu tikai paljaujoties uz vinjas godavaarda, bez iespeejas redzeet seju. Taapat neviens neljaus vinjai savaa burkaa nobildeeties pasei, vadiitaaja aplieciibai. Es principaa nekad nesarunaajos ar burkaa teerptiem cilveekiem, jo uzskatu, ka sejas sleepshana ir necienjas izraadiishana kultuurai, kuraa vinji atrodaas.
19.10.2013 00:42 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
kāpēc tāds nosaukums burka? kā tāda gurķu burka... :D
19.10.2013 00:44 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Vinja var dariit kaa grib, bet vinja nedriikst pieprasiit to, lai banka, skola, darba deveeji utt vinju identificeetu tikai paljaujoties uz vinjas godavaarda, bez iespeejas redzeet seju.


Kad ir vajadzība identifikācijai, viņas seju atklāj, pasei, autovadītāja apliecībai, šķērsojot robežu utml. Kas attiecas uz "identificēšanu" pārējā laikā- uz ielas, veikalā, tad kāpēc Tev vai kādam citam vispār kādu ir vajadzība identificēt, vai Tu katru indivīdu uzskati par potenciālo noziedznieku kā Kolonnas apsargi māmiņas ar ratiem par zaglēm? Un kā ar make up? Cik man dzīvē nav bijuši gadījumi kad imidža maiņas dēļ cilvēki šaubās vai tā esm es kas pasē? Atlika man nomainīt tikai matu krāsu un labi pazīstami cilvēki mani nevarēja atpazīt.

Marylin
Bija tikai diskusijas par nikāba aizliegšanu kā citās EU valstīs. Es uzskatu, ka tas ir aizliegums pārvietoties neidentificētam. UK ir pilns ar CCTV ar sejas atpazīšanas programmu. Te jau ne tikai valsts spiego uz cilvēkiem, bet arī privātais sektors un pat atkritumu urnas.
Ar nikāba aizliegšanas jautājumu, lai nodarbojas darba devēji, skolas un medicīnas iestādes pašas, ja kādu tas satrauc.
19.10.2013 01:11 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Kad ir vajadzība identifikācijai, viņas seju atklāj, pasei, autovadītāja apliecībai, šķērsojot robežu utml. Kas attiecas uz "identificēšanu" pārējā laikā- uz ielas, veikalā, tad kāpēc Tev vai kādam citam vispār kādu ir vajadzība identificēt, vai Tu katru indivīdu uzskati par potenciālo noziedznieku kā Kolonnas apsargi māmiņas ar ratiem par zaglēm?

Nee, bet burku var arii izmantot nelieshi, ne tikai musulmanju ticiibas sievietes. Turklaat tas izraisa diezgan palielu diskomfortu runaat ar kaadu, kuru nespeej ieraudziit. Cieminjiem ir jaauzvedaas peec maajas iipashnieku noteikumiem, ja nepatiik kaut kas, tad lai iet prom. Nu nevar musulmanji uztiept savu kultuuru aarpus savas zemes, nevar! Baltajiem nav jaajuutaas minoritaateem savaas maajaas. Es uztveru burkas kaa necienjas izraadiishanu un uzskatu, ka taas buutu ar likumu jaaizliedz, taapat kaa vinju zemees ir ar likumu aizliegts staigaat minisvaarkos un sauljoties toplesaa.
19.10.2013 01:23 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Nu nevar musulmanji uztiept savu kultuuru aarpus savas zemes, nevar! Baltajiem nav jaajuutaas minoritaateem savaas maajaas


Paga, paga, nikābus nēsā un Islāmu ir pieņēmuši arī "baltie saimnieki". Tavuprāt "baltie saimnieki" pieņemot islāmu kļūst par "melnajiem iebraucējiem" un jāpamet sava valsts vai kā? Tavs viedoklis spēcīgi ož pēc nacistu ideoloģijas. Tas nekas, ka pret lakatiem nav iebildumu, robežas nav akmenī kaltas, tās vienmēr ir bīdāmas.
19.10.2013 01:40 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Dzīvokli, iespējams, neizīrētu, bet ne jau burka mani mulsina. Nezinu, kā ir citās valstīs, bet Lielbritānijā tieši musulmaņu rajoni bija ārkārtīgi piemēsloti. Dīvāni izmesti pagalmos, vakardienas vakariņu iepakojumi visas ielas garumā.

Jautājums par darbu arī ir visai diskutabls. Ja darbs ir ar klientiem, tad, visticamāk, ka nē. Reāli likums neaizliedz šadu apģerbu, tomēr burkas ir visai uzkrītošas un mulsinošas. Darbā ar klientiem taču neņemtu nevienu ar košiem matiem vai tetuvētu seju, vai ne?
19.10.2013 01:45 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Neliela atkāpe..

Tiešām daudz nezinu, bet esmu lasījusi daudz rakstu, kā musulmaņi izturas pret savām sievietēm, kā pazemo savus bērnu, sievas,


Palasi tepat šajā forumā, cik daudzas meitenes, sievietes ir piedzīvojušas to, ka pašu letiņi rokas paceļ. Vardarbība ir visur, diemžēl.
19.10.2013 01:45 |
 
Reitings 263
Reģ: 13.10.2013
Palasi tepat šajā forumā, cik daudzas meitenes, sievietes ir piedzīvojušas to, ka pašu letiņi rokas paceļ. Vardarbība ir visur, diemžēl.



Domāju, ka tev šitais patiks :D

http://www.youtube.com/watch?v=Y-Tw7WhH_aQ
19.10.2013 02:00 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Lust for Life

Kur es dzīvoju iebraucēju praktiski nav, tomēr veci dīvāni un krāmi mājas priekšā ir redzēti, lai gan imigrantu un trūcīgajos rajonos šī tendence ir izteiktāka.
19.10.2013 02:01 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Paga, paga, nikābus nēsā un Islāmu ir pieņēmuši arī "baltie saimnieki". Tavuprāt "baltie saimnieki" pieņemot islāmu kļūst par "melnajiem iebraucējiem" un jāpamet sava valsts vai kā? Tavs viedoklis spēcīgi ož pēc nacistu ideoloģijas. Tas nekas, ka pret lakatiem nav iebildumu, robežas nav akmenī kaltas, tās vienmēr ir bīdāmas.

Ja izveelaas piekopt radikaali atskjiriigu kultuuru no taas, kuraa dziivo, tad ir jaareekinaas ar to, ka var viss beigties ar izstumshanu no sabiedriibas.
Tas, ka es neveelos justies apdraudeeta no melniem, neidentificeetiem trijstuuriem uz ielaam, mani nepadara par nacisti, bet gan par cilveeku, kursh grib droshi justies. Sabiedriibu un taas droshiibu regulee normas. Ja vieteejiem nav atljauts aizsegt seju ar kovboju lakatiem, tad kaapeec iebrauceejiem buutu jaadod kaut kaadas atlaides? Un saki ko gribi, bet imigrantu pienaakums ir iekljauties pastaavoshajaa valsts kaartiibaa, nevis pieprasiit, lai paartaisa valsti peec vinju patikshanas. Tai zinjaa es esmu ljoti principaala. Taapat kaa latvieshi neciena krievus, kuri principaa atsakaas maaciities latviski, es necienu araabus, kuri atsakaas gjeerbties un uzvesties kaa sheit ir pienjemts.
19.10.2013 02:06 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Nē,neparko.Gribi dzīvot te-novelc savu paltraku un staigā kā šajā kultūrā pieklājas.
19.10.2013 02:09 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Tas, ka es neveelos justies apdraudeeta no melniem, neidentificeetiem trijstuuriem uz ielaam, mani nepadara par nacisti, bet gan par cilveeku, kursh grib droshi justies.


Tātad noziedznieki ir masveidā sākuši tērpties parandžās? :D Noziedznieks tāpēc ir noziedznieks, ka ejot laupīt banku neies ievērot sejas aizsegšanas aizlieguma likumu. Galu galā šis likums iespaidos tikai likumam paklausīgos iedzīvotājus nevis tā pārkāpt gribētājus.

Un saki ko gribi, bet imigrantu pienaakums ir iekljauties pastaavoshajaa valsts kaartiibaa, nevis pieprasiit, lai paartaisa valsti peec vinju patikshanas


Es saku ka neba visi Islāmam raksturīgo apģērbu nēsātāji ir imigranti, bet arī tīrasiņu baltie cilvēki. Ko ar viņiem darīt, konteinerī iekšā un Arābiju sūtīt? Dēļ kā? Dēļ platākas kleitas un sejas aizkariņa? Un kas tālāk? Vīriešiem bārdu aizliegt?
19.10.2013 02:26 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es saku ka neba visi Islāmam raksturīgo apģērbu nēsātāji ir imigranti, bet arī tīrasiņu baltie cilvēki. Ko ar viņiem darīt, konteinerī iekšā un Arābiju sūtīt? Dēļ kā? Dēļ platākas kleitas un sejas aizkariņa? Un kas tālāk? Vīriešiem bārdu aizliegt?

Tad ko, varbuut ljausim aafrikaanjiem un tiem, kas pienjeemushi vinju kultuuru, plikiem pupiem bankas lodzinjaa seedeet, jo vinjiem taa ir pienjemts? Vai arii pasaaksim churaat uz ielas kaa aborigeeni? Atgrieziishos pie piemeera par nuudisti. Ja es saakshu piekopt nuudismu uz Briiviibas ielas, mani apcietinaas. Ar ko burka ir savaadaaka no manas plikaas vaaveres? Arii man taa ir religija, jo pieluudzu Maati Dabu un veelos buut vinjai tuvaak bez dreebeem. Bet policijai buus vienalga, vai es esmu musulmaniete, kristiete vai pagaans, jo vinju aciis es buushu likumpaarkaapeeja, atkriteeja no vispaarpienjemtaas normas.
19.10.2013 02:36 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Savā ziņā piekrītu kristai. Uzskatu, ka Rietumu valstis ir pārāk tolerantas attiecībā uz visu svešādo, tādējādi pazaudējot paši sevi, savukārt musulmaņu valstis uzstāda iebraucējiem un citu kultūru pārstāvjiem savus noteikumus, kuri mums ir jāievēro. Tad kāpēc te viņi tik brīvi var ģērbties un darīt visu kā vēlās? No otras puses, kāpēc gan cilvēks nevarētu nokrāsot zaļus matus un staigāt kaut vai krokodila kostīmā - tas mums ir pieņemami, bet kāpēc nav musulmaņu apgērbs? Iespējams tas tāpēc, ka zemapziņā mēs jūtamies apdraudēti, kā arī tas mums nesaistās ar brīvu sievieti.Viņiem atkal sieviete ar atsegtām ķermeņa daļām liekas nepieklājības iemiesojums. Mēs rietumnieki esam pārāk demokrātiski un laikam tādēļ, ka pie savas kultūras nepieturamies. Tagad modē indijas un japānas garīgās gudrības, rīt varbūt būs TA valstu gudrības...
Atbildot uz jautājumu - dzīvokli varbūt iedotu, bet darbu gan... telefonpārdošana derētu, bet ar cilvēkiem gan nē, ja seja nav redzama.
19.10.2013 04:23 |
 
Reitings 273
Reģ: 11.04.2009
Štanka komentārs šoreiz vietā.
19.10.2013 06:45 |
 
Reitings 273
Reģ: 11.04.2009
oi ne tajā diskusijā :D
19.10.2013 06:45 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012

Normāls skats Londonas ielā :D
Mani, ja godīgi, mulsināja tas 2 dienas un tad es pieradu un man ir vienalga, kas kuram mugurā. Es tieši gribētu parunāt ar kādu sievieti no arābu valstīm, līdz šim vēl tā īsti nav sanācis. Vīrieši mēdz būt kretīni jebkurā valstī. Esmu ballējusies ar 2 puišiem no Afganistānas, pavisam normāli džeki, nekādu necieņu neizjutu, tieši otrādi.
19.10.2013 07:05 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Nē. Svešā zemē un kultūrā es esmu tā, kas pielāgojas jaunajai situācijai, jo es esmu tā, kas pamet ierastos apstākļus, dzimteni un pārceļas uz citurieni. Te pat nav runa par aizspriedumiem vai rasismu.


+++
19.10.2013 09:31 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
Nu viss ir atkariigs no situaacijas un cilveekiem... Protams kaut kaadiem, taa teikt, benefitchikiem, dziivokli neiireetu.. Bet no otras puses, tas nav atkariigs no religijas. Kas buus ar dziivokli ja to izireesiet latvieshu bezdarbniekiem? Arii bardaks, un izmesti diivaani un ielas. Ja cilveeks ir inteligents un izgliitots, vina ticiibai nav tik liela noziime
19.10.2013 09:44 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Pilnībā piekrītu kristai.

Vakar tramvajā iekāpa sieviete ar aizklātu seju - teikšu godīgi, es jutos neomulīgi.
19.10.2013 09:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits