Musulmaņi Latvijā

 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Labvakar!
Skatos pa LTV1 raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", šodien ir par eksperimentu,kur sieviete tērpusies burkā mēģina atrast darbu/izīrēt dzīvokli/iepirkties. Darbā neviens īsti negrib ņemt un izīrēt dzīvokli arī.

Vai jūs izīrētu dzīvokli musulmaņiem,kuri arī nesā tradicionālo burku? Vai dotu darbu šādām sievietēm?
Tagad domāju vairāk par Latviju,jo citur pasaulē tomēr to musulmaņu krietni vairāk.
18.10.2013 22:09 |
 
Reitings 54
Reģ: 14.04.2013
Būtu interesanti, ja kāda, kas pati ir precējusies ar musulmani, padalītos savā pieredzē, tad tas būtu objektīvāk, tā teikt, no pirmavota.

Esmu dzīvojusi ar musulmani pusgadu kopā, tajā skaitā pie viņa vecākiem divus.Viņa māte joprojām palikusi savā ticībā (kristiete), pat 55 gadu vecumā sabiedrībā iziet ar dekoltē. Nav gluži pirmavots, jo neesmu precējusies, bet šis tas tuvāk ir redzēts.
20.10.2013 14:40 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Vispaar es nesaprotu, ko Melns var tik kaismiigi aizstaaveet to, ka sievietei nav nekaadu tiesiibu, atskaitot dzemdeet un klausiit viiru. It kaa Eiropietis, bet ar putaam uz luupaam ciinaas par to, lai sievietes atkal tiktu pazemotas un neskaitiitos cilveeki. Vai tik tur nav apakshaa milziigi mazveertiibas kompleksi? Vai taas ir bailes par to, ka sievietes ir daudz labaakas par vinju pashu? Bailes no atraidiijuma vai apzinja, ka neviena vinju taapat nemiilees un nekad nav miileejusi? Naids pret sievieteem deelj maates? Pasha fiziskie truukumi, ierindojot vinju vienaa speeka kategorijaa ar 13 gadiigu meiteenu?

Tipiski. Kad argumentu vairs nav, sākam līst oponenta apakšbiksēs, lai tur kādu blusu atrastu.
Jā, eiropieši un rietumnieki vispār prot skaisti runāt par cilvēktiesībām, toleranci un citu tiesībām dzīvot tā, kā katrs pats grib, tai pat laikā praksē uzskatot tos, kuri nav tādi paši kā viņi (tai skaitā - latviešus) par tādiem puscilvēkiem vai ceturtdaļcilvēkiem, kuru dzīvības, tiesības labi dzīvot un tiesības nu, nekādā gadījumā nav tikpat vērtas kā viņējo. Ja kristai vajag piemērus, varu "pievest". Jā, žēl, bet snobiem no "attīstītajām" valstīm nāksies samierināties ar to, ka pat ne visi savējie dzīvo saskaņā ar dubultstandartiem.
Otrais, kāpēc Melns "tik kaismīgi aizstāv", ir tas, ka 99,5% latviešu attiecībā uz Islāmu vadās pēc vecā PSRS laika principa: "Ņe čital, no mņeņije imeju", t.i., grāmatu, kuru tikpat kaismīgi kritizēju, lasījis neesmu, bet viedoklis, kuru izteikt par to, man vienmēr atradīsies. Es piederu pie tiem 0.5%, kuri interesējas, uzzina un tikai pēc tam - izdara secinājumus.
Jā šaria atļauj sist sievas... ar putna spalvu. :-) Nu, tad pamēģiniet ar putna spalvu uzsist kādam zilumu vai kaulus salauzt! Vajag vismaz kaut ko uzzināt vai izlasīt, pirms publiskā forumā publicēt savu neapgāžamos viedokļus, krista!
20.10.2013 15:10 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... un tas, ka kāds neievēro ceļu satiksmes noteikumus, nenozīmē to, ka noteikumi ir nederīgi un pārstrādājami. Tieši tāpat ar Islāmu - jums jūsu nezināšanas dēļ iestāsta, ka arhaiskas cilšu tradīcijas un visi psihopātu gājieni - tieši un tikai tas ir īstais Islāms.
20.10.2013 15:14 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kumeliņš, tie jau nav vienkārši noteikumi.. tāds viņiem likums! Es laikam atkārtošos – ir absurdi salīdzināt likumpārkāpumu ar vienkāršu atšķiršanos no pūļa. Tev, protams, ir visas iespējas spraukties politikā un ierosināt ‘’tērpšanās’’ likuma ieviešanu :)

mums sabiedrībā nerakstīts likums ir ģerbties mums saprotamā veidā

Mums saprotamā veidā? Tāds ‘’mums’’ mūsienās ir visai vājš jēdziens. Man, piemēram, nav saprotams veids, kad meitene velk sabiedriskās vietās legingus nenosedzot sēžamvietu, kad puisis nēsā rozā piespīlētu maiku (+izskuvis kājas), +30 grādos alternatīvo cilvēku kerzaki, fake Louis Vuitton somas un leoparda legingi.. Visi visiem neizpatiks! :)

Ja tev attiecīgās valsts sabiedrības dzīves stils un nerakstītie likumi liekas nepieņemami, tad kāpēc vispār ej dzīvot uz turieni?

Ja jau dzīvo cituviet, tad kaut kādā mērā dzīves stils tiek pieņemts. Jautājums.. vai man citā valstī ir jādzīvo pēc viņu šablona? Ja pie galda citā valstī ir pieņemami ar mazajiem koka irbulīšiem tīrīt zobu spraugas pie galda.. vai man obligāti tas arī jādara? Domāju, ka ne! Es taču neliegšu to darīt citiem un nemoralizēšu par to!

Ja sabiedrībā ir iespējams sadzīvot ar vīrieti, kas lako nagus.. tad sieviete parkā arī to var!
Ja man netraucē kristietis, kas svētdienā čāpo uz baznīcu, tad netraucēs arī musulmanis kas pielūdz Allāhu..

Mēs Rietumnieki patiesībā esam zaudējuši savas pamatvērtības. Mums nav kopējā kodola, kur visi varētu turēties kopā, tāpēc pamazām mēs pieņemam un izšķīstam citās kultūrās, vai vēl trakāk - degradējamies.

Vispār man ļoti patīk šis citāts.. uzreiz 101 doma skrien cauri prātam.. Bet vai tad ir bijis Eiropā tik ļoti vienojošs kodols? Manuprāt, Eiropas valstu kultūras savstarpēji ir vienmēr bijušas samērā atšķirīgas.. tad par kuriem laikiem ir runa?
Ja skatamies plašāk.. piekrītu, ka PSRS laikos savienības valstis bija vienotas, ar kaut kādu kopīgu kodolu..
Ko tieši Tu domāji ar degradēšanos?
Man šķiet, ka Latvijā šobrīd ir diezgan liela sadrumstalotība.. kultūru un vērtību jomā.. Raibā vēsture atstājusi sekas. Sabiedrībā domas dalās, kāds vērtību modelis ir tas pareizākais? Tas mūsdienīgais Skandināvu dzīves stils? Vai tomēr Padomju laikos sadzītās vērtības iet pāri visam? Varbūt vēl austrumnieciskāks piemērs būtu labāks?

ok.. es sāku filozofēt.. šķiet tagad varētu rakstīt bezgalīgi :D
20.10.2013 15:53 |
 
Reitings 895
Reģ: 14.07.2013
Islāms izraisa sabiedrības degradāciju. Kaut vai papētiet kādi meklējumi internetā ir topā islāma valstīs. "zirgu sekss, geju sekss, aitu sekss" utt.
20.10.2013 15:56 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Otrais, kāpēc Melns "tik kaismīgi aizstāv", ir tas, ka 99,5% latviešu attiecībā uz Islāmu vadās pēc vecā PSRS laika principa: "Ņe čital, no mņeņije imeju", t.i., grāmatu, kuru tikpat kaismīgi kritizēju, lasījis neesmu, bet viedoklis, kuru izteikt par to, man vienmēr atradīsies. Es piederu pie tiem 0.5%, kuri interesējas, uzzina un tikai pēc tam - izdara secinājumus.

Es esmu iepazinusies ar to graamateli. Ljoti nezeeliiga, asinskaara un apspiedosha religija un atskiriibaa no biibeles, to veel jo projaam daudzi uztver par iisto patiesiibu, jo diemzeel ir iestreegushi viduslaikos. Pirms lasiishanas man bija daudz mazaak aizspriedumu. Tuklaat citaas vietaas ir cita info par sievu sishanu. Galvenais, lai nesakropljo, bet dauziit var. Shii religija savienojumaa ar negantu raksturu, nabadziibu, ilgshoshu kultuuras stagnaaciju un izgliitiibas truukumu ir radiijusi sameeraa riebiigu rezultaatu.
Tipiski. Kad argumentu vairs nav, sākam līst oponenta apakšbiksēs, lai tur kādu blusu atrastu.

Saki ko gribi, bet normaali tas nav, ka kaads aizstaav to, ka sievietei ir jaabuut beztiesiigai un slavee taadu izvirtiibas formu kaa poligaamija. Es esmu taads pats cilveeks kaa tu un man ir taadas pashas tiesiibas izveeleeties partnerus, veeleeties uzticiibu, izveeleeties hobijus, darbu un izgliitiibas jomu. Mums abiem ir tiesiibas pilniigi vienaadas un tu neesi labaaks par mani, jo tev ir mantiiba starp kaajaam, lai kaa centies to pieraadiit. Kaa arii tev kaa viirietim nav nekaadas varas paar sievieti un nebuus, tie laiki ir beigushies. Paldies dievam, taadi kaa tu esat izmirstosha suga un praktiski peedeejie, kas veel izmisiigi veelaas piespiest sievieti pie zemes un izmantot kaa verdzenes, ir palikushi tikai musulmanji un dalja indieshu. Tomeer lielaakaa dalja viirieshu ciena sievietes un vinjiem nav vajadziiba peec kaajuslaukjiem sievietes paskataa, bet gan vinji izveelaas blakus personiibas ar savu viedokli un domaam.
20.10.2013 21:26 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Es esmu iepazinusies ar to graamateli. Ljoti nezeeliiga, asinskaara un apspiedosha religija un atskiriibaa no biibeles, to veel jo projaam daudzi uztver par iisto patiesiibu, jo diemzeel ir iestreegushi viduslaikos. Pirms lasiishanas man bija daudz mazaak aizspriedumu. Tuklaat citaas vietaas ir cita info par sievu sishanu. Galvenais, lai nesakropljo, bet dauziit var. Shii religija savienojumaa ar negantu raksturu, nabadziibu, ilgshoshu kultuuras stagnaaciju un izgliitiibas truukumu ir radiijusi sameeraa riebiigu rezultaatu.

Ar tafsīru arī esi iepazinusies? Bez tafsīra korāna lasīšana ir tas pats, kas nezinātājam paņemt augstskolas studentiem paredzētu biofizikas mācību grāmatu, nekā īsti nesaprotot izboksterēt, un pēc tam - tēlot zinošo! Kura mazhāba skaidrojumā atradi atļauju sist sievas vairāk? Esmu par 99% pārliecināts, ka pat manus jautājumus nesaprati, pašpasludināta islāma un šariata speciāliste!
Atļaušos atgādināt, ka smalkos eiropiešus ar ziepēm mazgāties un papīru ražot iemācīja neviens cits kā tumsonīgie musulmaņi, vārds "algebra" ir radies no vārda "al džabīr", utt. Ceru, ka vēl iemācīs arī bērnus gribēt, dzemdēt un savas tautas atražot.
20.10.2013 22:18 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Saki ko gribi, bet normaali tas nav, ka kaads aizstaav to, ka sievietei ir jaabuut beztiesiigai un slavee taadu izvirtiibas formu kaa poligaamija. Es esmu taads pats cilveeks kaa tu un man ir taadas pashas tiesiibas izveeleeties partnerus, veeleeties uzticiibu, izveeleeties hobijus, darbu un izgliitiibas jomu. Mums abiem ir tiesiibas pilniigi vienaadas un tu neesi labaaks par mani, jo tev ir mantiiba starp kaajaam, lai kaa centies to pieraadiit. Kaa arii tev kaa viirietim nav nekaadas varas paar sievieti un nebuus, tie laiki ir beigushies. Paldies dievam, taadi kaa tu esat izmirstosha suga un praktiski peedeejie, kas veel izmisiigi veelaas piespiest sievieti pie zemes un izmantot kaa verdzenes, ir palikushi tikai musulmanji un dalja indieshu. Tomeer lielaakaa dalja viirieshu ciena sievietes un vinjiem nav vajadziiba peec kaajuslaukjiem sievietes paskataa, bet gan vinji izveelaas blakus personiibas ar savu viedokli un domaam.

Ha, ha, ha. Izmirstošā suga! Jau pirms dažiem gadiem populārakais jaundzimušā zēna vārds Itālijā bija ... Mohammad! Ja sievietes beztiesība = iespējas trūkums kļūt par otru vīrieti, tikai - ar nedaudz savādāku ķermeņa uzbūvi, tad - jā, es esmu par sievietes beztiesību. Tiesību nav arī tai meitenei, kurai nepietiks tā vīrieša, kurš tiks Tev vai kļūs par geju, tāpēc daudzsievība ir nosodāma un apkarojama. Katra par sevi, tā teikt. Dabīgā izlase, saproties!
Un kuram dievam Tu saki paldies? "Pēdējie, kas vēl izmisīgi vēlas ..." Ha, ha, ha! Atver durvis, izej beidzot uz ielas un paskaties, cik mošejas pēdējo 10 gadu laikā ir uzbūvētas tai pašā Kanādā ar visu tās valsts stingro imigrācijas politiku! Paskaties, kas notiek vecajā Eiropā! Londonā jau sen ir veseli rajoni, kur nevienu balto neieraudzīsi! Ātrāk jūs izmirsiet ar savu toleranci pret dažadu veidu izvirtuļiem un slinkumu dzemdēt.
20.10.2013 22:31 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
krista
Tu laikam Bībeli neesi lasījusi. :D Tā grāmata ir gan asiņaina, gan izvirtusi, gan perversa, lai kristieši man piedod ka es tā saku, tomēr tādas vietas Bībelē ir.
20.10.2013 22:32 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... un, ja ir kādas šaubas tad varu pačukstēt - ir arī latviešu musulmaņi un ne tikai vīrieši! Un vidējais bērnu skaits musulmaņu ģimenēs, kur abi laulātie ir no LV un - musulmaņi ir virs 4!
20.10.2013 22:35 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
... un varat jūs te viņiem uzbrukt, bet, ja no tādas Lielbritānijas vienā skaistā dienā uz mājām (kā jūs to visi, lielie eiropieši vēlaties) aizbrauks visi musulmaņi, tad nākamajā dienā tās valsts ekonomika būs uz sabrukuma sliekšņa. Ko, angļi ies atkritumus pēc citiem vākt? Neticu.
20.10.2013 22:40 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Tā grāmata ir gan asiņaina, gan izvirtusi, gan perversa, lai kristieši man piedod ka es tā saku, tomēr tādas vietas Bībelē ir.

+

Neesmu reliģiju eksperte, bet izlasītie kristietības avoti man likās vardarbīgāki nekā islāma. Jāņem vērā, ka reliģija (nu vismaz islāms) nesastāv no tikai viena avota, turklāt, kā jau vienmēr, ir dažādi cilvēki - radikālāki, mazāk radikāli.

Es nezinu, vai vēlētos būt sieviete viņu "pasaulē" - droši vien, ka nē. Bet tas ir tādēļ, ka esmu te, šajā sabiedrībā, dzimusi un augusi, man jau ir iesēdušies galvā noteiktie standarti. Viņiem tie ir citi, cita kultūra, ko acīmredzot daži no mūsējiem nespēj un nespēs saprast. Tikai tāpēc, ka mums kaut kas nešķiet normāls, nenozīmē, ka visiem tas ir nenormāls.
20.10.2013 22:47 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Es tā sapratu tikai tagad, ka Melns ir vīrietis, ja? Tad dažu brīdi nav jābrīnās par šādu aistāvēšan, ''lienot gandrīz no biksēm laukā''.

Kura bija tā zeme, kur laulību sieva varēja šķirt tikai tad, ja vīrs pieķerts krāpšanā, un arī tikai tad, ja tam ir 3 liecinieki - VĪRIEŠI, kas nedrīkst būt sievas radinieki?

Tagad nav pat runa tik daudz par reliģiju, bet arī par valstu likumiem un kultūru kā tādu. Reliģijas lielā mērā ir līdzīgas un nu es neticu, ka visi tik ļoti ievēro tos reliģiskos principus nu pilnībā...
20.10.2013 22:57 |
 
Reitings 1582
Reģ: 22.03.2013
Tagad nav pat runa tik daudz par reliģiju, bet arī par valstu likumiem un kultūru kā tādu. Reliģijas lielā mērā ir līdzīgas un nu es neticu, ka visi tik ļoti ievēro tos reliģiskos principus nu pilnībā...

Nu, un, ja cilvēks neievēro to, ko no viņa prasa viņa reliģija, vai viņa rīcību tai brīdī var saistīt ar šo reliģiju? Re, musulmanis piedzērās! Bet vai šajā brīdī/pēc tā, ko viņš dara viņš rīkojas kā/ir musulmanis?
20.10.2013 23:03 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Tiesību nav arī tai meitenei, kurai nepietiks tā vīrieša, kurš tiks Tev vai kļūs par geju, tāpēc daudzsievība ir nosodāma un apkarojama. Katra par sevi, tā teikt. Dabīgā izlase, saproties!

Viirieshu un sievieshu skaits ir saakumaa vienaads, taa kaa nevajag, tik ap pensijas vecumu sievieshu kljuust vairaak. Ir arii sievietes, kas kljuus par lezbieteem, tas atsver gejus. Ja kaadai ir tik ljoti necieshams raksturs, ka neviens vinju negrib, tad taa ir vinjas pashas vaina. Daudzsieviiba IR apkarojama un IR nosodaama. Taa ir seksuaalaa izlaidiiba un sievietes pazemoshana.
Un kuram dievam Tu saki paldies? "Pēdējie, kas vēl izmisīgi vēlas ..." Ha, ha, ha! Atver durvis, izej beidzot uz ielas un paskaties, cik mošejas pēdējo 10 gadu laikā ir uzbūvētas tai pašā Kanādā ar visu tās valsts stingro imigrācijas politiku!

Imigraacijas politika NAV stingra. A tu paskaties, cik peec tam no tiem imigrantiem dzimushajiem beerniem ir musulmanji? Aatri vien atsakaas no ticiibas ljoti liela dalja. Paliek araabu vaards, izskats, bet ticiibu dalja piekopj taapat kaa daudzi muusdienu kristieshi - par to atceroties tikai paaris reizes gadaa, bet veel liela dalja vispaar saak to noliegt un saprecaas ar ne-musulmanjiem, taadaa veidaa neturpinot jaunu taas ticiibas piekriteeju razjoshanu.
Ar tafsīru arī esi iepazinusies? Bez tafsīra korāna lasīšana ir tas pats, kas nezinātājam paņemt augstskolas studentiem paredzētu biofizikas mācību grāmatu, nekā īsti nesaprotot izboksterēt, un pēc tam - tēlot zinošo! Kura mazhāba skaidrojumā atradi atļauju sist sievas vairāk? Esmu par 99% pārliecināts, ka pat manus jautājumus nesaprati, pašpasludināta islāma un šariata speciāliste!

Iepazinos ar galvenajiem konceptiem, paskatiijos uz taas religijas piekopeejiem un ar to pietika, lai man vinji nemaz nesimpatizeetu. Speciaaliste es tai jomaa neesmu un nekad negribu par taadu kljuut.
Morgan Atskjiriibaa no vinju graamatas, biibeli neviens vairs burtiski neuztver, neriiko vairs krusta karus un kristieshu fanaati nespridzinaas gaisaa deelj taa, lai nokljuutu pie Kristus. Arii biibele ir asinjaina, nezeeliiga un riebiiga, bet par to cilveeki lietas kursaa un vairs neuztver tur saciito burtiski. Bet ja kaadam tuvo austrumu trakajam pateiksi, ka varbuut ne viss vinju gramatelee ir patiesiiba un ka daudz kas neatbilst vairs muusdienaam, vinjsh tevi par to nogalinaas.
20.10.2013 23:06 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ja viņam ir aizliegts dzert un viņš sevi pozicionē, kā striktu reliģijas piekritēju, viņš pārkāpj likumu. Reliģijas likumu - bet pārkāpj. Vai viņš tā vienkārši pēc tam varēs atgriezties savā reliģijā, ja līdzgājēji būs redzējuši šo likumpārkāpumu?

Es varbūt skaitos kristiete, katole, bet tikai tāpēc, ka tā ir manu vecāku, vecvecāku reliģija un mazu mani tajā nokristija, bet šobrīd es sevi nekādi nesaistu ar baznīcu, man reliģijas nav, es patii neesmu piekritusi šiem likumiem un neviens manā vietā man neliks pēc tiem dzīvot. Es zinu, ka varētu parkāpt visus bībeles baušļus, bet ieejot baznīcā mani par to nesodītu.
20.10.2013 23:10 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Arguments par laulību šķiršanu ir muļķības, te reāli parādās nezināšana. Es ieteiktu 1) izlasīt kādu informāciju par to, kas tad īsti islāms ir un kādi tur tie avoti ir 2) izlasīt ja ne pašus avotus (tas, protams, būtu ļoti ilglaicīgi), tad aprakstus par tiem.
20.10.2013 23:10 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Maļina, es nerun\aju par reliģiju. Cik var malt vienu un to pašu... Vajag iemācīties lasīt to, kā ir uzrakstīts, nevis tā, kā gribas, lai būtu.
20.10.2013 23:11 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
194, tieši tāpēc es pieminēju 1). Ja tu iepazītos ar islāma jēdzienu, tad saprastu, ka tā nav tikai reliģija, bet arī tiesību avots, dzīvesveids.
20.10.2013 23:14 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
http://www.preceties.lv/raksti/laulibas-ar-musulmani.htm

Ļoti izsmeļoši.
20.10.2013 23:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits