Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Vai juusupraat, vecaakiem ir jaapaarbauda un jaapaliidz beerniem maajasdarbos?

 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Mans viedoklis - tikai pirmajaas klasiitees un pavisam nedaudz, lai iemaaciitu vinjiem kaa ir jaamaacaas. Paareejais ir skolotaaju un beerna pasha rokaas. Turklaat beerna darbs ir skola, kaapeec tad vecaakiem buutu peec savas darba dienas veel jaapaarreekjina matemaatikas uzdevumi? Pietiek ar to, ka sakopj maaju, runaajaas ar beernu, ved uz pulcinjiem, pasaakumiem utt. Diemzjeel muusdienaas skolotaaji censhaas sho pienaakumu uzgaazt uz vecaaku pleciem. Un arii shis ir viens no iemesliem, kaapeec daudzi negrib beernus vai neveelaas vairaak par vienu. Ja kaadiem 4 buutu jaapaarbauda un jaapaliidz maajasdarbos peec 8h darbadienas, tas skjiet par traku.
04.10.2013 00:51 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Sākumskolā jā - es uzskatu, ka vecākiem mājas darbus jāpārbauda. Varbūt, ne tik daudz kā saturu (jārēķina piemērus vai jāmeklē vārdu saknes), bet to, vai bērns mācās, vai ir izpildīts uzdotais un skolas mantas ir kārtībā.
04.10.2013 00:57 |
 
10 gadi
Reitings 3152
Reģ: 29.01.2009
Sākumā jā. Pluss ir jāiemāca bērnam mācīties patstāvīgi.
Bet pēc tam, manuprāt, ir jābūt gatavam šad tad kaut ko arī palīdzēt, ja jautā.
04.10.2013 00:59 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Krista, piekrītu Tevis teiktajam, gribēju vēl tikai piemetināt, ka jāatstāj bērnam tā iespēja, ka viņš var pats pienākt pie vecākiem un palūgt pārbaudīt, ja nav pārliecināts.
04.10.2013 01:01 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Vēl stulbāk, ja sīkie ir pastulbi sanākuši un viņiem mājās jāskaidro viela un jāpierunā vai jāspiespiež tos mājasdarbus pildīt. Ja jūs zinātu, kādas psihošanas un brēkšanas esmu redzējusi...
04.10.2013 01:06 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Ja nu galīgi nesaprot, un patiešām nesaprot, nevis negrib saprast, tad jā. Un jāpalīdz izskaidrojot vielu, nevis vienkārši izpildot uzdevumu. Pretējā gadijumā, kāda jēga no mājas darbiem, ja tos izpilda vecāki un izpilda pildīšanas pēc, nevis tāpēc, ka grib to patiešām iemācīties.
04.10.2013 01:08 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
Pietiek ar to, ka sakopj maaju, runaajaas ar beernu, ved uz pulcinjiem, pasaakumiem utt.

ak dievs un pēc visa šitā man vēl jāpalīdz ar mājasdarbiem!!! camoooooon, ja tev bērni liekas tādas problēmas un pārāk liela ņemšanās ar viņiem, tad netaisi viņus vispār. kam tev viņi??
atbildot uz jautājumu, pirmajās klasītēs noteikti palīdzētu, pēc tam, ja prasītu palīdzību vai kaut ko nesaprot, protams palīdzētu.
04.10.2013 01:15 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Vēl stulbāk, ja sīkie ir pastulbi sanākuši un viņiem mājās jāskaidro viela un jāpierunā vai jāspiespiež tos mājasdarbus pildīt.

Bieži vien tas ir nevis pastulbs bērns, bet skolotāja nemākulība bērnu ar mācībām ieinteresēt. Ja bērnam mācības liekas garlaicīgas, protams, viņš nemācīsies skolā un vēl mazāk gribēs to darīt mājās.
Bet teksta autri gan es saprotu - pati, laikam, tāds pastulbs bērns ir bijusi.
04.10.2013 01:20 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
protams, ka ir jāpalīdz!
04.10.2013 01:21 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
No sākuma gan jau, ka jā. Bet tas arī no sīča ir atkarīgs. Man, piemēram, besīja, kad mamma sēdēja blakus un skatījās kā es cilpiņas velku, viņai arī besīja sēdēt, tad nu pēc 2 reizēm, viņa vairs nenāca. Tikai gala rezultātu pārbaudīja, pēcāk arī to vairs neskatījās - man jau pirmās klases beigās vecāki tik vien kā reizi nedēļā dienasgrāmatu pābaudija un reizi mēneši palasīja skolotājas piezīmes par māc. darbu. Bet es esmu es - man sīkai bija viegla galva un lasīt, rēķināt un rakstīt iemācījos bez īpašas mācīšanas jau labu laiku pirms skolas. Ja bērns slinkāks un grūtgalvīgāks, tad gan pieņemu, ka vecākiem iet traki.

Tātad - es neesmu ne par, ne pret sēdēšanu blakus bērnam, kamēr viņš mācās.
04.10.2013 01:21 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
skolotājam taču ph..ne jau viņa bērns.
bet jums būs jālepojas ar savu atvasīti
04.10.2013 01:23 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
ak dievs un pēc visa šitā man vēl jāpalīdz ar mājasdarbiem!!! camoooooon, ja tev bērni liekas tādas problēmas un pārāk liela ņemšanās ar viņiem, tad netaisi viņus vispār.

Kad es augu, neviens gandriiz neko beerniem nepaarbaudiija un manupraat, taa arii ir jaabuut, jo taa aatraak iemaacaas pashi saorganizeet savu laiku un ieguust pienaakuma apzinju. Galu galaa, tas, ka ir beerni, nenoziimee to, ka visai paareejai savai dziivei ir jaapaarvelk sviitra paari un ka ir atljauts tikai straadaat un vaakjeet beernu.
04.10.2013 01:32 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
A cik no jums vispar ir skolas vecuma berni?

krista, teorija skaista, bet ta ir teorija.
Saksim ar to, ka skolas tika izveidotas industrialas revolucijas laika prieks sabiedribas trucigajiem slaniem, kuri nevareja atlauties privatskolotajus. Toreiz ta bija revolucionara ideja par kuru smejas, ka tas sabiedribas dala kurai ta ir paredzeta nemaz nespes iemacities paredzeto vielu. Ka redzams, si sitema nav izveidota lai "razotu" radosi domajosas personibas, bet darba bitites. Gluzi ka grupu sporta nodarbibas, piemeram, aerobika "razo" sportiskus cilvekus nevis sportistus. Ja cilveks grib klut par sportistu, vinam ir jabut savam trenerim, attiecigi ir ar izglitibu. Grupu darbs ir un paliek grupu darbs. Ar individualu skolosanu iemacas labak, grozies ka gribi.
Mana prakse rada, ka kristas teorija dzive nozimetu bernam "baltas lapas" macibu viela. Bernam ir japalidz majas macibu vielas paguve un ir japarbauda vai majas darbi izpilditi, varbut katru reizi parbaudit ne burts burta, cipars cipara, bet regulari, citadi semestra vai macibu gada beigas var but nepatikami parsteigumi.

kaadiem 4 buutu jaapaarbauda un jaapaliidz maajasdarbos peec 8h darbadienas, tas skjiet par traku.


Cetri berni nozime, ka trim no tiem ir vismaz viens vecakais bralis/masa, kurs/a var parbaudit jaunakajam majas darbu vai paskaidrot vielu, ta ka vecakiem atliek palidzet tikai vecakajam. Nu tiri teoretiski, iespejams ka vecaki pasi netiek gudri un ir vajadzigs privatskolotajs.
04.10.2013 01:36 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Vēl stulbāk, ja sīkie ir pastulbi sanākuši un viņiem mājās jāskaidro viela un jāpierunā vai jāspiespiež tos mājasdarbus pildīt. Ja jūs zinātu, kādas psihošanas un brēkšanas esmu redzējusi...


Changing Education Paradigms
04.10.2013 01:39 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es tomeer vairaak sliecos uzskatiit, ka vecaaku pienaakums ir vairaak attiistiit taas beerna prasmes, ko skola neattiista. Piemeeram, sportu, miilestiibu pret dziivniekiem, hobijus, teatra pulcinjus, graamatlasiishanu, saskarsmi ar citiem, nevis tas laiks jaateeree, lai iemaaciitu beernam algebru, kas ir patiesiibaa skolotaaja darbs, par ko tas skolotaajs sanjem algu un beerna patiesiibaa vieniigais vinja pienaakums. Ir labaak, ka vecaaki izdara savu daraamo, beerns saveejo un tad atliek laiks kopiigi pavadiit laiku ar gjimeni, nevis noseedeet visu vakaru pie kjiimijas tabulas un tad beigaas nesanaak ar beernu pat paspeeleeties vai citaadaak pakomuniceet, jo ir jaanomazgaa trauki, jaasagatavo eest vai jaapdara citas lietas. Man ir taada sajuuta, ka beerniem vispaar pienaakumi ar katru paaudzi saruuk un tiek razjoti masveidaa toposhie slinkji, kuri ir pieradushi, ka visu iebaro ar karotiiti.
04.10.2013 01:54 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Manuprāt, jebkurā vecumā bērnam ir jāpalīdz izskaidrot nesaprotamais, ja viņš to jautā. Ne vienmēr skolās strādā zelta skolotāji, kuri savu darba dara no sirds. Mājas darbu pārbaudīšanu var veikt pirmajās klasītēs, pakāpeniski bērnam ļaujot kļūt patstāvīgam. Viss atkarīgs no konkrētā bērna rakstura.
04.10.2013 01:57 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Es neesmu drosa, ka berns kuram skola uzdots kimijas tabulu apgut ies ar vecakiem speleties.
Ka jau es teicu, teorija par to ka ir pareizi ir un paliek teorija, kaut ari teoretiski pareiza. Prakse ir cita. Kamer elites berniem pie macibam sez klat dargi privatskolotaji, tikmer vidusslanis virs ar sievu ruka 8h diena un atnakot majas vel maju tira, karto un est taisa, bet berniem daudz laika nepaliek. Ko lai saka- skumji.
Neesmu no tiem vecakiem, kas klup pedagogiem kakla kapec bernam tas vai tas tik labi neiet, bet ta vieta sekoju lidzi berna macibam, prasu skolotajiem kadus materialus vini skola izmanto un ko iesaka manam bernam, lai palidzetu kur tas ir vajadzigs. Kas tagad bus, kad visu 15 vai cik tur bernu klase, vecaki strostes vienu skolotaju, ka berns kaut ko nezina? Manuprat tas ir uztopiski no skolotaja grupu darba prasit lai visu bernam iemaca, nekad neesmu redzejusi kur tas realitate strada. Vira radi tapat sez un strada ar berniem ari pec skolas ka es, turpreti latviesu pazinas UK visu gaida no skolotajiem.
04.10.2013 02:04 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Bet nu arii ir utopiski skolotaajam gaidiit, lai vecaaki buutu speejiigi paarbaudiit katru skoleena darbu. Un tiem elites beerniem arii nemaz nesanaak taa lielaa vecaaku uzmaniiba, jo vecaaki ir pashi aiznjemti, dodoties uz pienjemshanaam vai speeleejot golfu.
04.10.2013 02:11 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Skolas macibu process, lai tas butu veiksmigs, ir sadarbiba starp skolu un vecakiem.
Idealakais variants ir privatskolotaji, diemzel parastais mirstigais to nespej atlauties.
04.10.2013 02:17 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
nevis tas laiks jaateeree, lai iemaaciitu beernam algebru, kas ir patiesiibaa skolotaaja darbs, par ko tas skolotaajs sanjem algu un beerna patiesiibaa vieniigais vinja pienaakums.

nedomāju ka skolotāji gaida kaut ko no vecākiem tādā ziņā, viņi vienkārši ir slinki vai sūdīgi skolotāji ja nespēj iemācīt, vai arī nav spējīgi iemācīt to vielu vienlaicīgi 30 skolēniem daudz maz labā līmenī, un tādi skolotāji pēdējā laikā ir ļoti daudz, tik zin kā klases prikšā nolasīt teoriju un viss. a ko tam bērnam darīt ja no tāda skolotāja maz ko var saprast, bet mājās ar neviens nepalīdz??
04.10.2013 02:23 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Man ir pieredze ar pirmsskolas vecuma bērnu - tagad septembrī aizgāja pirmajā klasē. (Biju kopā ar vīrieti, kuram ir bērns) Viņam pagājušogad bija tās pirmsskolas mācības. Bet viņš man bija tāds Ances variants - jāparāda, kas jādara un pēc tam jāpaskatās rezultāts - viņam arī nepatika, ka visu laiku sēž klāt.
04.10.2013 02:24 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)