Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kāzas - kā bija?!

 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Sveikas, dāmas! :)
Es te pamazām sāku gatavoties darba režīmam - vēl šī nedēļa atvaļinājums un tad atpakaļ darbos.
Joprojām gan lidinos kaut kur virs zemes - tādēļ nolēmu parunāt par kāzām!
Ir bijušas vairākas tēmas ar lūgumu padalīties padomos, pieredzē, kas un kā... pati arī izveidoju diskusiju, lai apzinātu iespējamos veikalus, kur nopirkt iedomātās kāzu kurpes.
Un cik nopratu daudzas šovasar precās, daudzām tas vēl nesenākā vai senākā atmiņā - šī skaistā, emocijām piepildītā diena:)

Protams, nevar aprakstīt vārdos to nenormālo laimes sajūtu, taureņus vēderā - kas to piedzīvojusi saprot kā tas ir noteikti tagad pasmaida, atceroties kāzu dienu:)

Tādēļ šoreiz vēlējos parunāt tieši par kāzu prakstisko pusi - dažādiem čēpē, kurioziem, atgadījumiem un starpgadījumiem, kas notika kāzu dienā vai neilgi pirms tās.

Protams, esot vēl tajā eiforijā daudz kas paliek nepamanīts - taču pēc tam, kad rodas skaidrāks skats uz dzīvi un notiekošo atklājas varbūt šādas tādas nepilnības...

Uzrakstīšu par mūsu dienas dažiem atgadījumiem-
*Gredzeni
Ar juvelieri tikāmies, visu izrunājām, mērus noņēmām, viss kā nākas.
Gredzenus saņēmām (mēs jau bijām mājās - tā kā gredzenus no Rīgas atveda kolēģis) pirmskāzu vakarā un pirmais šoks - neder! Ne man, ne vīram nelien pirkstā! :D
Norakstījām to uz sapampušām rokām, stresu... Taču arī kāzu rītā joprojām tas pats. Likām ap pirkstiem ledu, gredzeni tika peldināti ziepjūdenī - taču joprojām nekā. Neder.
Nu neko braucām uz banzīcu. Mamma saka, lai neliek vispār, otrs saka, lai liek uz kreisās rokas. Bet, ja godīgi, es kaut kā baigi mierīgi to visu uztvēru.
Un gala rezultātā - no satraukuma mums abiem nu tik ļoti svīda rokas! Un tieši tāpēc gredzenus abi varējām uzvilkt, uz labās rokas pie tam! :)
Pēc tam gan vīrs pārlika uz kreisās - jo pirksts nereāli sapampa un sāpēja.
Tagad sāku atgūties no atvaļinājuma režīma un ar steigu domāju rakstīt juvelierei (to, ka nederēja viņ jau ir informēta), jo jāsaka, ka arī gravējums nav diez ko precīzs..

*Maku - up un friziere
Te nu arī gāja visādi:D
Īsumā - grimmētāja un friziere nokavēja gandrīz divas stundas! Iemesls - aizgulējās.
Mums, protams, viss jau bija salikts pa laikiem - ka kura iett pucēties, vēl visādi darbiņi darāmi pa vidam.. Tad gan man iestājās maza panika.
Galu galā visas bija sapucētas, tomēr es biju paredzētā pēdējā ko grimmē un frizē un viss reāli bija iekavējies. Dēļ tā, netika īstenota sirsnīgā satikšanās man ar līgavaini un viņa ģimeni pie mājas - nē nu, satikāmies, saskandinājām šampi un viss bija skaisti. Taču žēl, ka laiks neatļāva īstenot to, ko bija sagatavojusi mana mamma.
Protams, pie maksāšanas man svarīgāk bija paspēt saģērbties, utt. Tādēļ arī samaksāju tik, cik prasīja - tomēr pēc tam sapratu, ka nepelnīti. Arī vēl iekšā sēž doma aizrakstīt viņām - novelt to mazo akmeni no sirds - pasniedz sevi kā baigās profesionāles, bet darbos ir kā ir..
Pēc ceremonijas man jau no frizūras krita sprādzes ārā.
Un pirms kāzām domāju, ka man svarīgs ir tas mirklis - mierīgi sapucēties, saģērbties, noskaņoties.. Taču redz kā tas viss sanāca diezgan steidzīgi un līdz ar to stresaini.

Nu šīs laikam tādas lielākās lietas.. bet nekad jau nevar zināt kā būs!
Taču tas viss nekādā mērā neaizēnoja skaisto dienu - tā tiešām ir laime pilnīga! :))
Pagājušas vien divas nedēļas, bet es jau virām teicu, ka gribētu precēties vēlreiz! Tikai to pašu kāzu dienu vēlreiz piedzīvot. Ahh!

Ceremonija bija aizkustinoša, jautras un ibteresantas izdarības pēc tam un fanatstiska balle viesu namā! Es vienu brīdi paskatījos uz visu it kā no malas - cilvēki priecājas, līksmo!
Mēs gulēt aizgājām ap 7/8 no rīta! ;)
Un kāda man bija kleita - vaiii! Apakšmala visa melna kādus padmsit centimetrus:D (jo naktī lija lietus - slapjš, dubļi)
Naktī man ik pa laikam kāds izteica līdzjūtību par kleitu - taču es tāpat kleitu velku vienreiz un vai dēļ netīras apakšmalas laupīt Mīlestības svētkus visas nakts garumā!? ;)

Ak jā - un pie altāra mani veda tētis:) Pirms tam ākstījāmies, ejot tsjā tipiskajā ienāciena solī. Un tad, kad tiešām gājām baznīcā - viņš tiešām sāka iet tajā solī un man nekas cits netalika kā pievienoties:D Tas bija mirklis ejot no baznīcas ārdurvīm līdz ieeja baznīcā, tālāk gājām normāli.

Laikam sanāca diezgan gari.. Viss vēl svaigā atmiņā, taureņi lidinās..
Un ik pa laikam domās tāpat pārcilāju visas skaistās lietas un emocijas!:)

Padalieties meitenes ar saviem kāzu atgadījumiem, kā atrisinājās kādas negaidītas situācijas, utt.!
26.08.2013 12:45 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tev bija limuzīns?
26.08.2013 12:50 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Atvainojos par kļūdām!
Par to gājienu ar tēti - tas bija tā sirsnīgi un smieklīgi, mazliet vismaz noņēma satraukumu;)

Vēl bija nianses viesu namā - galda kartes bija taureņi, ko liek uz glāzēm, taču tas nebija izdarīts - balti taureņi gulēja uz baltiem galdautiem.

Mums ziedu dekorācijās galvenokārt bija gladiolas - viss bija brīnumskaisti. Taču tagad sāku domāt kā man izdosies daudz maz normāli saglabāt pušķi, jo gladiolas ir ļoti trauslas.
26.08.2013 12:53 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Nē, limuzīna nebija!
Bet tajā pusē kaut kam bija, jo man vīra tētim arī kolēģi prasījuši vai mums nebija limuzīns:D

Tik nepierasti izteikt un rakstīt - vīrs! ;D
26.08.2013 12:54 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tev bija 10.datumā,ja ? Es redzēju draugos bildes,ka kādam vēl bija limuzīns, tieši tas pats.. Mums arī bija :D
26.08.2013 12:56 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Marylin, var jautāt cik jūs par ziediem samaksājāt? (vari rakstīt arī privāti)
Jo kā jau minēju - mums bija floriste no tā veikala, bet kā pati par sevi.
Un tā kā pazīstama - viņa nepateica konkrētu ciparu honorāram. Nācās pašiem izdomāt. Nu bijām jau iepriekš izdomājuši apmēram cik maksāt.
Domāju salīdzināt ar Tvām izmaksām - vai apmēram trāpījām.
26.08.2013 12:58 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Ne, ne mums nebija.. Var vispār kaut kur tajā galā izīrēt? Vai jums no kādas citas pilsētas bija sarunāts?
26.08.2013 12:59 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Man jājautā vīram cik samaksāja, bet man liekas, ka kaut kādus 80 latus apmēram.
Un mums ziedi bija šausmīgi skaisti !!!

Un torte arī bija ļoti,ļoti garšīga no Krūmiņnama. Par torti samaksājām 37Ls, divstāvīgā 3kg laikam bija. Vajadzēja ņemt 4kg. Itkā pietika visiem, un pāri palika paliels gabals, bet to aizsūtijām vecākajiem radiņiem un tad vairs nepalika, gribējās vēl uz mājām paņemt līdzi.
26.08.2013 13:01 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
tas limo bija no Valmieras.
26.08.2013 13:02 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Mums gan viss gāja gandrīz kā pa sviestu - visi pakalpojumu sniedzēji bija līmenī, make up & frizūras meitene vispār perfekta - pašas, pašas labākās atsauksmes. Viņa pat ieradās ātrāk, jo baidījās nokavēt :) Ļoti jauka meitene, tāpēc varu ieteikt - Baiba Ķeviņa http://www.baibakevina.com/
Vienīgās jocīgās situācijas bija Dzimtsarakstu nodaļā. Pirmkārt, vīra mamma nokavēja ceremoniju un ieradās, kad viss jau bija beidzies. Otrkārt, mums bija ļoti interesanta tā sieviete, kas laulā. Daži viesi nokavēja pāris minūtes un tā sieviete pilnīgi mierīgi ceremonijas vidū saka - ai ai ai, kā tad nezin, cikos jābūt. Tas pats arī ar fotogrāfu - viņš tur bildē no visām pusēm, bet viņa savas runas vidū pēkšņi saka - netraucē man darbu, nebildē no šejienes! :D Bet mēs to mierīgi uztvērām, pasmējāmies un viss. Tā "ceremonija" mums arī bija tikai, lai juridiski nokārtotu lietas. Īpašo solījumu viens otram devām vēlāk - kad bijām tikai divi vien, pilnmēness ieskauti ezera vidū uz plosta :)
Bet restorāns, kurā notika svinības, mums bija pat sagādājis vairāk ēdienus kā bijām pasūtījuši, bet par to pašu cenu :)
Viss tiešām bija lieliski, esmu apmierināta un pateicīga visiem, visiem, kuri iesaistījās vai tika iesaistīti, jo visi pakalpojumi tiešām bija augstākajā līmenī!
26.08.2013 13:03 |
 
Reitings 1205
Reģ: 21.05.2012
Cik jums izmaksāja kāzu fotogrāfs?
26.08.2013 13:04 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
sidze, kura baznīca tev bija? man interesē kas jūs salaulāja :D
26.08.2013 13:05 |
 
Reitings 1093
Reģ: 02.11.2011
Mums bija manas labākās draudzenes draugs, tāpēc cena bija 200 ls no 8 rītā līdz teju 2 naktī.
26.08.2013 13:05 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Bijām vedēji.
Braucām "uz tiltiem". Visas vietas pirmstam izpētītas, viss skaidrs, kas darāms.
Vienā no vietām, kur tilts nebija pār ceļu, bet tādā skaitā vietā pār dīķi, piebraucam, izkāpjam no mašīnas un skatāmies, ka tas tilts iebrucis un aptīts ar sarkanbaltajām lentēm.
Par laimi tur darāmo varējām arī īstenot dīķa malā un visi jauki pasmieties :D
26.08.2013 13:07 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Skaidrs. Tad mēs neesam aizšāvuši greizi ar maksām.
Jo mums vēl floriste iepriekšējā vakarā brauca svinību vietu rotāt,utt.

Par torti - mēs gribējām medus torti, baltā cukura mastikā ar ziliem taurenīšiem.
Un te nu sākās problēmas:D Konditore tik brīnījās - piedāvāja tipiskos eņģelīšus, dūjiņas, sirsniņas un rozītes..bet taureņu formas viņiem neesot.
Tad nu paši speciāli meklējām un pirkām, arī zilo mastiku. Konditoreja beigās no mums nopirka tās taureņu formiņas un veikalā piedāvājumā jau bija kūciņas, kas dekorētas ar tiem taurenīšiem. Tā kā pavērām konditorejai jaunus apvāršņus:D

es no viesiem dzirdēju, ka tortes katrs stāvs bija savādāks - nezinu kādēļ tā. Bet esot bijusi ļoti, ļoti garšīga. Es kaut kad otrdien laikam nogaršoju torti, bet nebija vairs tik svaiga..
26.08.2013 13:07 |
 
Reitings 1701
Reģ: 16.07.2013
Apsveicu ar foršo notikumu! :)
Ja tai grimmētājai ir sava draugiem.lv lapa vai kā tamlīdzīgi, atstāj atsauksmi, lai visi cilvēki redz.

Māsas kāzās kavējās šoferīts, viņa bija pārstresojusies. Palūdza citu, kurš aizveda līdz vajadzīgai pilsētai, bet konkrētu ceļu līdz zagsam nezināja - tāpēc mēs kāpām laukā un strespilnā, steidzīgā māsa līgavas kleitā jautāja garāmgājējiem, kā aiziet līdz zagsam, kamēr man un lieciniecei bija smieklu lēkme - skats bija pa rubli.
26.08.2013 13:10 |
 
Reitings 570
Reģ: 29.01.2009
Ar satraukumu lasu šo diskusiju,jo man tas viss vel priekšā,lai gan tikai pēc gada,bet jau sāku uztraukties,ka nesapratīšu no kura gala sakt un esmu ļoti satraukusies par frizieri,jo šajā pilsētā dzīvoju salīdzinoši nesen un nevienu tādu ļoti labu frizieri nezinu :D

Varbūt varat padalīties kuros veikalos pirkāt kleitu vai šuvāt? un vīra uzvalku?
26.08.2013 13:12 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
sidze, mums bija ar dūjiņām un rozītēm, dzeltenām, zaļām un krēmīgām. Bija ļoti ,ļoti skaista torte :) Ja man būtu bilde, parādītu.... :D
26.08.2013 13:12 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Es vēl pirms kāzām sāku skatīties youtubē wedding fail video:D Ar vedējmāti iesmējām, ka nekādas kāpnes, ūdens tuvumu, kāpšanu kalnā,utt.
Paldies dievam, mums nekādi fail video cienīgi kadri nebija.

Ar fotogrāfi mēs vēl tiksmies, kad saņemsim bildes. Bet honorārs laikam bija 300 - 400Ls.

Marilyn,
luterāņu baznīca - tad jau droši vien sapratīsi. (aiz lielā krustojuma, ceļa malā)
26.08.2013 13:12 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
aa un vispār ceremonijā arī bija jautri:D
Mums kādas pāris nedēļas pirms tam bija tikšanās ar Mācītāju, kuras llaikā vēlreiz visu pārrunājām, tāds kā ģenerālmēģinājums.
Bet kāzu dienā kurš gan to visu atcerās:D

Kad bija savstarpēji jāsaliek kopā rokas - kura uz kuras bija jāliek, kādas trīs reizes pārlikām rokas:D
Kad bija jāparakstās apliecībā Mācītājam jautāju - vecajā vai jaunajā parakstā?!
Lūgšanā, kad bijām uz ceļiem savu pušķi noliku uz altāra maliņas - lūgšanas vidū tas noripja zemē. Mācītājs to pacēla un ideva man, bet zieds bija izkritis un palika caurums pušķī - fogrāfējoties visu laiku piedmāju, lai to neredz.

Un pagriežoties, lai ietu ārā no baznīcas paskatījos uz mammu un viņa tur kaut ko mahājas:D Izrādās biju nepareizajā pusē - nu neko samainījāmies, pasmējāmies un devāmies ārā:D
26.08.2013 13:17 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Atradu tortes foto , mamma nobildējusi tomēr bija.
Kad man rādija tās puķītes un dūjiņas, es domāju,ka būs tā.. nu tā... bet rezultāts man ļoti ļoti patika :)
26.08.2013 13:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!