Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ārzemes, Latvija, darbs, nauda ?

 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Kārtējo reizi ieklīstot ārzemēs, saprotu,ka īsti laimīga te neesmu un gribu mājās. Bet zosāda metās iedomājoties kas tur notiek. Cik reāli ir reizē mācīties un strādāt, uzturēt dzīvokli ?
Mācoties gan jau reizē jādara kāds darbs par minimālo algu, kas ir 200Ls ?! Ko ar tādu naudu darīt?
Lai arī ārzemēs nopelnam krietni lielāku naudu, tā nekādu dižo laimi nenes, jo tomēr gribās mājās.
Jau uz bimbienu rauj, tad nu sākam domāt.. kā aizbraukt atpakaļ, jāmeklē darbu.. gribu iet mācīties.
Tētis atsūtija palasīt šo te, saka,lai palieku kur esmu - nebraucu uz Latviju http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/461850-mazo_algu_cilpa

Nu es saprotu,ka cosmo nav īstā vieta ,kur runāt par šo tēmu, jo te visas ir biezās un draugi visām ir biezie :D Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

Maxima pārdevēja Santa šogad vienā ziemas mēnesī nopelnīja virs 200 latiem. Komunālajiem maksājumiem un sadzīves precēm iztērēja ap 170, atlikusī summa palika pārtikai. Lai arī iztikšana grūta, Santa tomēr desmit latus iztērēja populārzinātnisko žurnālu un grāmatas iegādei, bet trīs latus atlicināja bērnam teātra biļetei. «Es labāk no kādas bulciņas atteikšos, bet bērnam ir jāattīstās,» paskaidro Santa.


Un vēl pie šī es gribētu pajautāt, kas ir tās profesijas,kas nodrošina labu darbu un labas algas? Jo tagad izvēloties ,kur un par ko iet mācīties, es secinu,ka es savā dzīvē nedarīšu to,kas man patīk un dara mani laimīgu, bet to,kas nodrošina labāku algu.

Nu piemēram, tās ,kas pelna 500 un uz augšu, par ko jūs strādājat? Kur mācijāties?
Paladu cosmo, liekas - pfff,kas ta tur ir! Mierīgi var dzīvot, re kā ,visiem labas algas! Atveru tvnetu vai paklausos rados un draugos, liekas,ka cosmo meitenes dzīvo pavisam citā pasaulē.
26.04.2013 14:11 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Es arī pirms kāda laika atgriezos no dzīves ārzemēs. Ir grūti. Bet cīnamies. Zinu, ja beigtu tērēties visma uz pusi mazāk kā to darījām ārpus Latvijas, dzīvotu labi. Nepelnam mēs tūkstošus. Bet galvenais ir pacietība, un jāsagatvo sevi morāli tam visam.. Grūti, bet vismaz esam laimīgi, jo esam mājās.
26.04.2013 14:17 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vai nu tev jādzīvo savai ģimenei uz kakla, tad varēsi gan strādāt un mācīties, vai nu tikai jāstrādā, varbūt pat vairākos darbos, jo lai normāli dzīvotu tie 200 ls aizies.
26.04.2013 14:18 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Es apšaubu, vai atgrieztos, ja būtu iespēja labi iekārtot dzīvi citā valstī, kurā dzīves līmenis un iespējas ir augstākas.
Es strādāju par vadītāju, pelnu virs 500, bet tāpat ir daudzas lietas, kuras vēlos, bet atļauties nevaru un man tas KAITINA. Man kaitina, ka esmu neatkarīga, neņemu līdzekļus ne no vīrieša, ne no vecākiem, varu strādāt 24/7, bet tāpat ir bieži jāatsakās no tā, ko vēlētos, neraugoties uz faktu, ka esmu darbaholiķe un gatava smagi strādāt. Piemēram, vēlētos atvaļinājuma apskatīt Ameriku, bet nevaru.. jākrāj vismaz gads, lai varētu vismaz normāli tur aizbraukt. Ja sakrāšu, gada laikā nāksies no daudz kā atteikties.
Jūtos ierobežota Latvijā. Tagad man ir 21 un priekš vecuma dzīves un fakta, ka paralēli esmu tikai 3.kursa studente, dzīves apstākļi ir labi, tomēr es nevēlos savā dzīvē "knapināties". Vēlos saņemt un dzīvot atbilstoši ieguldītajam. Iegūt labāku izglītību, kas Latvijā arī ir vāja. Ceļot. Saņemt tik, cik par manu darbu saņem CILVĒKI, nevis cik ir pieņemts saņemt šeit.
26.04.2013 14:20 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
ko tā? te taču ir nejaukie latvieši :D
26.04.2013 14:21 |
 
10 gadi
Reitings 6202
Reģ: 01.04.2009
Katram jau vēlmes savādākas, bet es labāk no daudz kā atsakos, bet dzīvoju LV ar savu nelielo algu.
Grūtāk ir noteikti tiem, kas kādreiz padzīvojuši šiki un atkrīt atpakaļ uz zemākiem ienākumiem.
26.04.2013 14:22 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Grūti, bet vismaz esam laimīgi, jo esam mājās.

Lai gan man tagad ir viegli, jo nekā netrūkst, es tāpat gribu mājās! Nu man pietrūkst manas omes, opapi, tētis, māsa, krustmeita un visi pārējie... Saprotams,ka būs grūti, bet šķiet ,ka ir to vērts. Tikai ar ko lai sāk.

Vai nu tev jādzīvo savai ģimenei uz kakla, tad varēsi gan strādāt un mācīties, vai nu tikai jāstrādā, varbūt pat vairākos darbos, jo lai normāli dzīvotu tie 200 ls aizies.


Nav man tādas ģimenes,kam dzīvot uz kakla :D Mamma un tētis ir katrs savā valstī. Mēs ar draugu domājam par atgriešanos LV.. Vajag labus darbiņus atrast.
26.04.2013 14:23 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Liene, kur tieši strādā, kādā jomā? ;)
26.04.2013 14:26 |
 
Reitings 340
Reģ: 29.01.2009
Dzīvot var, tikai visu laiku jāizvēlās - vai nu jauns apģērbs vai aktīva nedēļas nogale, labs remonts dzīvoklī vai lētāks remonts un kādi kursi sevis attīstīšanai utt. Esmu iemācījusies būt pieticīga, priecājos par to, kas ir. Vienu brīdi ļoti dzinos pēc mantām, lietām, tagad pamainīju prioritātes, jo nenes tā nauda un lietas to laimi.
26.04.2013 14:27 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
minimālā ir 146 uz rokas. lai būtu 200 uz rokas, tev vajadzēs pie 300 uz papīra. es ar tgd neiesaku braukt uz Lv, tas homesick pāries. nu nebūs mums te labu pensiju un saulainas brīvdienas piejūras vasarnīcās. ja nav ko mantot, tad vsp čau!
Bet parastie cilvēki, kā dzīvo ?

no algas līdz algai! knapinās. labāk jau pastrādā Vācijā un sapelni naudiņu, ko pēc laika varēsi tērēt Lv, kaut vai par mācībām vai īri būs ko samaksāt.
26.04.2013 14:28 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu ja ar puisi, tad jau mazliet vieglāk, es domāju, ka tu viena taisies. :D

Bet labāk tiešām vispirms darbu atrast un tikai tad braukt, lai puisis nepazaudē jau esošo. ;)

Esmu topošā juriste, gribu būt advokāte, pašlaik man ir zem tiem 500, neminēšu cik, bet baigi daudz jau nav, taču redzu kā mani kolēģi no manas vietas izsitušies par labiem advokatiem, tāpēc te sēžu un priecājos par savu vietu un algu. :) Protams, ka draugs ir mans balsts, jo pati knapi vilktu galus. :D
26.04.2013 14:29 |
 
Reitings 4224
Reģ: 26.09.2009
Es ar to arī sāku, kā apzvanīju visus paziņas un atradu sev darbu, nebija nekas spīdošs, bet sākumam ok, tagad atradu jau normalu darbu, nav protams sapņu darbs, bet līdz tam vēl jārok. :)

Bet morāli nedaudz sagrauj visa situācija, īpaši tas, ka šķiet, ka viss ir mainījies un ar cilvēkiem vairs nav tāds kontakts..
26.04.2013 14:33 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Monro-kā pārdošanas vadītāja. Ir arī savs uzņēmums, bet caur to īstenoju ļoti minimālu uzņēmējdarbību-pietrūkst laika attīstībai:)
26.04.2013 14:37 |
 
Reitings 6947
Reģ: 21.10.2010
Nu ja ar puisi, tad jau mazliet vieglāk, es domāju, ka tu viena taisies.


Kur tad es bez viņa? īpaši jau tagad :D
26.04.2013 14:37 |
 
Reitings 161
Reģ: 06.09.2011
Pilnigi tas pats gadijums ari man, pie tam uz visiem 100. Braukshu atpakalj ar iekrajumiem macibam un iztikai vismaz uz pirmajiem meneshiem. Kaut ari jutos sheit galigi ne savaa vieta, un ar draugiem pashvaki, galvenokatr valodas delj, tomer shermulji uznak iedomajoties latvijas iespejamo algu. Draugi un pazinjas tapat saka lai pacieshos. Tad gan jau... )))) Veiksmi tev un izturibu.. !
Plz, bez uzbraucieniem. Rakstu no mobilaa, atvainojos.
26.04.2013 14:40 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Monro - tu rakstīji vienskaitlī, ko es varu saprast. D:
26.04.2013 14:40 |
 
Reitings 171
Reģ: 29.01.2009
Es strādāju reklāmas nozarē, maketētāja - māklsiniece - nuu nevaru sūdzēties, bet jāreēķinās, ka dzīves nav :D

Strādāju uzņēmumā, kur ir laba alga + privāti darbiņi, jo, ja sāc, tad nevar apstāties un runas izplatās :) sanāk papildus vēl otra alga.. (ok, man jau ir 7gadu stāžs šajā jomā un vairāki uzņēmumi uzticas)

BET - strādāju 7/24, ja darba ir steidzams, tad nepastāv atrunas, jo 2x var arī vairs nezvanīt, ja neievērosi termiņus un parasti darbus pasūta ar atpakaļ ejošu datumu :D

Izglītība nav šajā jomā, esmu pabeigusi arhitektūras tehniķus (nedaudz māksla, protams, māksla skola utt) + tagad mācos inženieros RTU, bet arī reklāmā loģiskā domāšana noder! :)

Cik zinu maketētājus visiem ir darbs..vienam vairāk, citam mazāk.. GALVENAIS IR SĀKT!
26.04.2013 14:40 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vispār cik es redzu apkārt, tad ja gribi labu darbu un algu, jārēķinās, ka bieži vien savs brīvais laiks jāvelta darbam, nevari pateikt, ka pulkstens 5 - eju mājās. :D
26.04.2013 14:42 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man ir divējādas sajūtas par šo situāciju Latvijā. No vienas puses es neredzu un nezinu, kur ir tā nabadzība, jo visi mani radinieki pelna pietiekami, lai dzīvotu normālu dzīvi, bet, protams, ka visu laiku ir jāizdara izvēles, kā jau te teica. Uz ASV arī neviens atvaļinājumos nebrauc. No otras puses, TV un medijos tiek tiražēts viedoklis un atspoguļota "realitāte", kura rāda, ka cilvēki strādā darbos, kur maksā tiešām tikai minimālo un knapinās, nevar atļauties elementāras lietas.
Es tomēr uzskatu, ka attapīgi un gudri cilvēki mācēs atrast jomu un darbu, kurā maksā daudz vairāk par minimālo. Ja sevi pieskaiti šai kategorijai, brauc mājās un nepazudīsi :)
Es pati strādāju loģistikā un pelnu ļoti labi, lai gan savos sapņu atvaļinājumos nevaru atļauties doties, līdzīgi kā Liene. Taču tas man nav licis apsvērt domu doties uz ārzemēm.
26.04.2013 14:43 |
 
Reitings 171
Reģ: 29.01.2009
Bet tajā pašā laikā draugs, kas tikko pabeidzis skolu un ieguvis datormākslinieka diplomu, strādā par krāvēju!! Kas mani vnk šokē..

Bet kad piedāvāju viņa sadarboties, tad pēdējā darba nodošanas dienā mani uzmeta ar teikstu, ka neesot bijis laiks..

Nu pazaudēja darb, jo negribēja strādāt..varbūt skarbi, bet kas grib, tas var un atrod!
26.04.2013 14:45 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Monro man ir pāri tiem 500. Strādāju mazā uzņēmumā jau 8 gadus, un it kā amats direktore, bet par cik mēs esam divi, tad reizēm nākas arī kravas pieņemt. Bet tā jau pienākumi vairāk saistīti ar finansēm. Es domāju, ja to pašu darītu citā uzņēmumā iespējams man būtu lielāka alga, bet iespējams, ka mazāka. Viss atkarīgs jau no uzņēmuma, un no uzņēmuma spējas nopelnīt, lai maksātu lielas algas, un ietekmē arī īpašnieka uzskats par to, ka ir vai nav liela alga, un cik liela nozīme ir katram darbiniekam. Tad tādā veidā man ir paveicies.

Algas lielums nav atkarīgs no izglītības. Man maģistrs finansēs, bet manam vīrietim ir arodizglītība un pelna vairāk par mani.

Nozarē, kurā es darbojos tā situācija nav tik slikta.
26.04.2013 14:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits