Pēc gudrības zoba izraušanas!

 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! :)

Vakar biju izraut gudrības zobu, un lieta tāda, ka tagad ir sajūta tāda, ka varētu nomirt.
Sāp nenormāli- dzeru ibumetinu un antibiotikas. IR nenormāli sapampis viss tas vaigs, ne normāli padzert, parunāt, paēst, pat zobus nevaru sakost kopā.
Šodien sabijos, aizgāju atkal pie dakteres, viss esot kārtībā.

Kā Jums bija ar gudrības zobiem? Bija sapampis, cik ātri pārgāja? Ilgi nevarējāt normāli parunāt, pasmaidīt, paēst?

Esmu šokā, ka šitik traki var būt!
16.04.2013 15:39 |
 
Reitings 149
Reģ: 02.09.2010
Man vakar izrāva gudrības zobu, tas bija ieaudzis kaulā un ārsts ar kaut kādu štruntu to zāģēja ārā. Visiem varu ieteikt SI ārstus, jo tur rāvu ārā jau trešo gudrības zobu, ar pirmajiem 2 nekādu problēmu.
Redzēs kā būs ar šo, paskats man superīgs, labais sāns izskatās kā balons, dzeru antibiotikas un pretsāpju līdzekļus. Ēdienu sūcu caur salmiņu.
17.04.2013 09:53 |
 
Reitings 154
Reģ: 14.02.2011
Man bija viss kartībā, sarunāju raut vakarā piektdienā kādos 21 (lai var uzreiz iet gulēt), pēc tam man sašuva to caurumu zoba vietā un uzlika kaut kādu bumbuli speciālā vaska, baigi nesāpēja, pirmdien jau viss bija ok! Rāvu gan privātā klīnikā un attieksme bija super :)
17.04.2013 09:56 |
 
Reitings 161
Reģ: 29.01.2009
Man pirms gudrības zoba izraušanas iedeva izdzert ibumetīnu un tavegilu.
Attieksme bija super, rāvu privātklīnikā, cena bija adekvāta.

Protams, es pirms tam biju salasījusies visādus šausmu stāstus par uzpampušām sejām un anormālākajām sāpēm, bet, paldies Dievam, man tas gāja secen, varbūt tādēļ, ka man sašuva to izrauto zoba vietu.

aa,un, man šķiet, ka pēc izraušanas man paturēja mazliet aukstumiņu pie sejas. Un es vēl mājās mazliet aukstuma kompreses liku (drošībai, lai nesapamstu) :)
17.04.2013 10:18 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Šodien šķiet, ka pampums ir nedaudz mazāks, vismaz sajūta bišķiņ viglāka :)

Man ar grieza un šuva. Laikam jau kā kuram, es esmu tas briesmīgais variants. Ļoti ceru, ka pārējie gudrībnieki nesadomās līst ārā.
17.04.2013 10:35 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Pievakare - par vēlu jau ir tad, kad zobi pilnībā izauguši, augšanas procesā jāskatās vai priekšējie netiek kaut kā izvirzīti. Bet tas notiek gadu gaitā, man liekas, ka man bija vairāk kā 5 gadi vismaz, ja ne vēl vairāk.
17.04.2013 10:40 |
 
Reitings 1
Reģ: 27.01.2017
Sveiki!
Pirms gada vai pusgada man zobarsts ieviedoja zales labajaa zobaa .ilgu laiku neaizgaaju pie zobaarsta.ko man dariit liels caurums.negribu raut ara? Vai ir iespeja raut zobu ar pilno narkozi? Vao tas vienkarshi jauzprasa? Man 13 gadi.luudzu paliidzat:-)
27.01.2017 22:22 |
 
10 gadi
Reitings 85
Reģ: 24.07.2009
Gudrības zobu pēc izņemšanas bija uzpampis kā attēlā. redzēt zobu nevreja smagana tik bija atvērusies..Samaksāju 130 eiro. plus antiobiotikas. Zilumi. Bij šuves pec 14 dienām izņēma. Bet vēl tāds cietums ir. Paldies Dievam vēl dzīst. :-)
19.04.2017 20:55 |
 
Reitings 4227
Reģ: 31.03.2017
Man gan nekas nebija. Ir izrauti abi augšējie. Sapampums nebija un sāpes arī nebija. Nākamajā dienā jau ēdu visu,protams uzmanīgi,jo nebija tak vēl sadzijis. :-)
19.04.2017 21:18 |
 
Reitings 73
Reģ: 11.02.2017
Man pašai divas dažādas pieredzes no divām operācijas reizēm pavisam nesen. Abas reizes operēja pa 2 gudrības zobiem vienā pusē, SI, pēc plānveida pieraksta, viens un tas pats dakteris. Tāpat ņēmu sedāciju, abās reizēs urba un kala neizaugušos zobus laukā no kaula.
Pirmā reizē jau pēc nedēļas viss bija pārgājis, neko nejutu, pampums nost un jau varēju pacelt glāzīti par izveseļošanos. :-D Toties otrajā reizē pat pēc vairāk kā 2 nedēļām joprojām pa laikam uznāca stipras sāpes, ļoti lēni nāca nost un milzīgs pampums bija, zils žoklis un kakls. Un vēl komplektā dabūju limfmezglu iekaisumu.
Tomēr lai vai kā - tagad esmu TIK LAIMĪGA, ka man vairs nav gudrības zobu un problēmu ar viņiem! Viss ir bijis tā vērts! (l)
20.04.2017 11:10 |
 
Reitings 11
Reģ: 25.04.2017
Man savulaik izoperēja visus 4 un uzreiz, par cik zobi vel nebija izlīduši no smaganas, nācās griezt arī smaganu pušu un urbt kaulā, lai tos izņemtu. Pārdzīvoju un esmu dzīva. :-D
Vaigi man bija kā kāmim, pat trakāk. Nevarēja neko apēst, zobus iztīrīt arī nebija iespējams (skaloju ar speciālu šķīdumu). Pārtiku no jogurtiem. Paralēli vel pēc operācijas saslimu ar vējbakām, kuras nebiju bērnībā izslimojusi un slimošana bija diezgan smaga - ar augstu temperatūru, daudz izstimumiem u.t.t. :-DBija grūti parunāt, sāpēja...bija ļoti liels diskomforts. Taču nu es esmu priecīga, ka tas viss garām...ja to laikus neizdara, visa zobu rinda var saiet šķībi un tad jau problēma kļūst lielāka. Kopumā pēc kādas nedēļās jau jutos daudz labāk, 10.dienā aizgāju izņemt šuves un tad jau vispār viss bija okej! :-)
26.04.2017 10:24 |
 
Reitings 16
Reģ: 27.02.2017
Sveikas!
Pie šīs pašas tēmas vēlējos arī pajautāt, vai kādai ir atsauksmes par Dr. Sergeju Bespalovu no klīnikas Denta?
Pierakstījos pie viņa uz gudrības zoba raušanu.
21.06.2017 11:05 |
 
10 gadi
Reitings 7760
Reģ: 21.03.2014
neveidošu jaunu tēmu..
izrāva gudribas zobu SI, ar sedāciju, tās ietekmē atslēdzos un nezinu kā tur viss noritēja, bet pēc operācijas viss ok, ne asiņoja kkas, ne pampums, pirmās dienas caur salmiņu, pēc tam jau varēju normāli ēst, katrā ziņā, pat īsti nevar just, ka tur zobs izrauts, BET ir viena cita problēma, otrā dienā sāka sāpēt 2 zobi blakus izrautajam tālakais no tiem ir ar kronīti, kas likts pirms 2 gadiem. iepriekš nekādas problēmas nav bijušas. norakstīju to uz to operācijas procesu, ka varbūt tas žoklis un tur viss kkaa tomer samocīts. antibiotikas man nebija jādzer, tad nu dzēru tik ibumetīnu. likās jau ka sāpes mazinās, bet pēdējās 2 dienas sāp tas zobs kam kronītis, vairāk. nav ne temp, ne pampums, vizuāli arī viss izskatās ok, pieskaroties tas zobs ir jutīgs. tā var būt, ka tur kāds iekaisums?
tagad brīvdienas, kamēr vēl 1dien kur tikšu, domāju varbūt rīt braukt uz to Dzirciema Centru (ne SI, bet aiz tās ēkas pagalmā), kas ari 7dienā strādā. ir kādas atsauksmes? ja arī zem tā kronīša kāds nerva iekaisums, to rentegenā redzēs? un ja man jau nedēļu sāp, tad ja iekaisums, tad nevajadzētu palikt sliktāk un sapampt utt? bet citādi -tikai sāp...
01.07.2017 19:19 |
 
Reitings 1
Reģ: 14.07.2017
aariadne

biju pierakstījusies pie viņa biju, aizbraucu 03.07.17. lai rastu zobu, attieksme vienkārši briesmīga,
ieeju kabinetā, ārstam rokas trīc, neko nevar saprast no tā ko viņš saka, sāk nolikt stomatoloģijas institūtu, apsēdina mani un ar plikiem pirkstiem manu muti staipa un pēta, neko jaunu īsti nepasaka, audzes prom un izraksta 15 eiro čeku, plus teica ka zobu neraus un man jadzerot antibiotikas pirms tam. un vēl viņa kabinetā bija kaut kāda "māsiņa" laikam, apmēram ~15 gadus veca, nobijos no visa gāju pie kases strīdēties un vienkārši aizlaidos.. riebīga iestāde. :)
bet nu 13.07. biju institūtaa un bez problēma izrāvu zobu. :)
15.07.2017 16:29 |
 
Reitings 1
Reģ: 25.04.2021
Sveiki 😊
Mana pieredze ir divējāda. Kad pirmo reizi rāva gudrības zobus viss bija okay. Kad tika izrauti otrā pusē, tagad esmu kā kāmis, ēst varu tikai jogutiņus, balss ir aizsmakusi, pacēlusies vēl temperatūra uz gandrīz 39, dzeru antibiotikas, prersāpju zāles. Rīt došos pie ārsta, lai pārliecinātu vai viss ir kārtībā
25.04.2021 23:20 |
 
Reitings 10691
Reģ: 18.08.2014
Adele4 noteikti aizej pie ārsta, paskatīsies, iespējams iekaisums, ja netika ieteikts dzert antibiotikas pēc zobu raušanas. Bet man parasti pēc zobu labošanas vienmēr sāp citi zobi, bet tas ir kādas 3 dienas, vnk samocīti.
26.04.2021 08:22 |
 
Reitings 661
Reģ: 18.06.2018
Man tagad šķiet lien ārā apakšējie gudrības zobi. Jums kad auga izņemot sāpes bija kādi citi simptomi?
Man nekā nav, tikai tāda salkani salda garša mutē. Nevaru saprast pie vainas gudrība szobu augšana vai kas cits?
26.04.2021 10:38 |
 
Patīk
Reitings 3319
Reģ: 10.08.2019
Fantasia @ 26.04.2021 10:38
Man tagad šķiet lien ārā apakšējie gudrības zobi. Jums kad auga izņemot sāpes bija kādi citi simptomi?
Man nekā nav, tikai tāda salkani salda garša mutē. Nevaru saprast pie vainas gudrība szobu augšana vai kas cits?

Man apakšā abās pusēs gudrības zobi izauga vispār nemanot, ne sāpes, ne garšu, ne kā citādāka nebija, pēkšņi vienā dienā sapratu,ka viņi tur vienkārši ir izauguši un domāju - a pa kuru laiku?
Pagājuša vasarā arī augšā viens sāka līst ārā, oi tas gan bija super sāpīgi, pat smaidīt bija grūti, pamocījos pāris dienas un bija ok, izlīda. Bet nekadu citu simptomu izņemot sapes man nebija.
26.04.2021 10:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits