Pēc gudrības zoba izraušanas!

 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! :)

Vakar biju izraut gudrības zobu, un lieta tāda, ka tagad ir sajūta tāda, ka varētu nomirt.
Sāp nenormāli- dzeru ibumetinu un antibiotikas. IR nenormāli sapampis viss tas vaigs, ne normāli padzert, parunāt, paēst, pat zobus nevaru sakost kopā.
Šodien sabijos, aizgāju atkal pie dakteres, viss esot kārtībā.

Kā Jums bija ar gudrības zobiem? Bija sapampis, cik ātri pārgāja? Ilgi nevarējāt normāli parunāt, pasmaidīt, paēst?

Esmu šokā, ka šitik traki var būt!
16.04.2013 15:39 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
chanely, ko tad Tu darītu? Ja reiz nav izvēles - tā ka nepareiz aug, spiež nost citu zobu, var rasties nopietns iekaisums - lai beigās izrauj vairākus?
16.04.2013 16:12 |
 
Reitings 3278
Reģ: 18.02.2009
Chanely - mana zobārste teica, ka gudrības zobam ir baigs nosaukums, bet pildīt kaut kādas labākas funkcijas - viņš nav spējīgs.

Ps - man maza mute, bet lieli zobi! Ko tad man gaidīt, lai aug gudrības zobs un jācieš visiem tā, ka beigās palieku vispār bez zobiem?!?
16.04.2013 16:15 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Varu tikai ieteikt meitenēm neielaist gudrības zobu izraušanu un sekot līdzi, lai tie pareizi augtu.

Man bija perfekti taisni zobi, līdz brīdim, kad izauga gudrības zobi, manā mutē bija par maz vietas, līdz ar to izbīdīja manus taisnos zobus, diemžēl par vēlu pamanīju, ka pie vainas ir gudrības zobi, tagad iztaisnošanai vajadzīgas breketes. Papildus man bija viens lieks zobs izaudzis vietā, kur tam nevajadzētu atrasties, arī tas pabīdīja manus zobus, uztaisīja zobiem bedri, bet no priekšas neko neredz.

Tāpēc es atbalstu zobu raušanu laicīgi.
16.04.2013 16:16 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Anne, ķermenī neviens orgāns vai daļa nav lieka. Kur nu vēl zobi, kas atspoguļo mugurkaulu. Varbūt labāk ir ārstēt cēloni, nevis sekas? Bet, protams, ārstam jau vieglāk izraut, izgriezt, izoperēt, jo tā būs vieglāk..
16.04.2013 16:17 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
ok, es parasti smaidu par Taviem komentāriem, jo tīri laba dzīves filozofija, bet ne jau vienmēr tas darbojas.
Piemēram, ko es varu izārstēt, ja man tam zobam mutē nav vietas, un tas aug virsū citam? Ilgi nebija doma par raušanu, jo ar zobārstu cerējām, ka pats pabīdīs blakus zobu un izaugs normāli.
16.04.2013 16:20 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
chanely - pastāsti sīkāk, teiksim, ja man ir škirbiņa starp zobiem, arī manai mugurai kaut kas nav ok, vai tas nav tik burtiksi?
16.04.2013 16:21 |
 
Reitings 67
Reģ: 05.12.2011
oooo, es arī neka neaizmirsīsu, savu pēdējo gudrības zobu.....

Izrāva, normāli, tik pamanīju, ka dikti liels bija. Kādas 3 dienas sāpēja un dzēru antibiotikas, it kā viss ok bija. Bet tad, es tā arī nesapratu, kā un kapēc, sāka viss vaigs pampt, kakls sāpēt tā, ka neko norīt nevar, pat parunāt ne!!! Piepampa tāds kā ieliktajā bildē!!! Man, protams, izmisums, asaras pa gaisu un sāpes tādas, ka likās, ka pēdējā stundiņa klāt. Beigās pat ibumetin nelīdzēja. Tad nu es atkal nakts vidū uz stradiņiem, izrādās man tur strutas krājās....
Man atkal acis lielas, visu slikto sadomājos jau :)) bet ielika man dreni, ko pati izņēmu pēc dienas un tad sāka dzīt tā rēta( šuves izvilka, lai strutas tek ārā)

tā kādas 2 ned cilvēkos nerādījos, pampums ilgi gāja nost. Tagad laimīga , ka man tas viss garām. Turies, viss būs ok, tikai pacietību vajag ;)
16.04.2013 16:22 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vispār pēc zoba izraušanas antibiotikas liek dzert vismaz 5 vai 7 dienas, lai nerastos visādas infekcijas un problēmas. Tā kā nevajag brīnīties, ja nedzer vai dzert pāris dienas, jo no tā nav jēga, kā arī es nesaku, ka visām būs problēmas.
16.04.2013 16:28 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
chanely tu atkal mani paarsteidz. Tu to nopietni par to zobu neraushanu runaa? Cerams, ka nee. Protams, ka ir jaacenshaas saglabaat visi zobi, gudriibas zobus ieskaitot, bet ir gadiijumi, kad aug zobs kaulaa, ja tam nav vietas, nespeej pilniibaa izliist aaraa un rada ar preciizu regularitaati iekaisumus, kas var novest liidz ljoti beediigaam sekaam. Ceelonis ir pavisam vienkaarsh, tas saucaas evoluucija. Homo sapiens iemaaciijaas gatavot, vairs nepaartiek no pusjeelas galjas un nevaariitiem daarzenjiem, liidz ar to zoklja izmeeri laika gaitaa samazinaajaas un daziem eksemplaariem nepietiek vietas visiem zobiem mutee. Skjiibi zobi rada nepareizu sakodienu, nepareizaa sakodiena deelj rodaas daziem zobiem lielaaks nolietojums nekaa vajadziigs un beigaas tiek zaudeeti arii citi zobi.
16.04.2013 16:28 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
paris, priekšā, pašā vidū šķirbiņa starp zobiem?

Tām, kurām ir kaut kādas problēmas ar zobiem, šķībi, aug viens otram virsū utt, es vienkārši ieteiktu pārbaudīt mugurkaulu - vai kaut kādi skriemeļi nav saauguši, diski nobīdījušies, nav izcilnis pie kakla sākuma u.tml.
Bet nu te arī īsti nevar paļauties uz rentgenu, jo ārsti jau ir pieraduši, ka lielākajai daļai cilvēku ir problēmas ar mugurkaulu, līdz ar to šķībus skriemeļus vairs neuztver pārāk.
Jāskatās arī pēc sevis. Pirmkārt, vai var ar plaukstām aizsniegt grīdu. Otrkārt, vai ķermenis ir simetrisks, skatoties no nabas uz krūtīm, vai nav placi nošļukuši utt.
16.04.2013 16:31 |
 
Reitings 2224
Reģ: 29.01.2009
Man ar sāp kakls tajā pusē, gan dzerot, gan ēdot, gan siekalas rijot. Bet ja neesot temperatūras, tad nevajagot satraukties, tā man teica :o
16.04.2013 16:31 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
chanely, ja sāpes ir neizturamas tad ir pilnīgi vienalga par kkadām organisma garīgajām vērtībām. Man tie zobi auga iekšā žoklī, kas bija izraisijis iekaisumu. Man pat prātā neienāca to mēģināt ārstēt! tajā brīdī ir pilnīgi nospļauties, ka zobi atspoguļo manu mugurlaulu.
16.04.2013 16:32 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Man ar sāp kakls tajā pusē, gan dzerot, gan ēdot, gan siekalas rijot. Bet ja neesot temperatūras, tad nevajagot satraukties, tā man teica :o


BEIDZ stresot! Tev vakar bija operācija! Tas ir normāli, ka sāp - dzīst takš! :)
16.04.2013 16:34 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Protams, ka tā ir evolūcija. Zobi jau arī atspoguļo to situāciju, kādi esam, un kļūst arvien sliktāk. Identiski par mugurkaulu! Es nekautrēšos teikt, bet tiešām lielākajai daļai cilvēku ir problēmas ar mugurkaulu un stāju, staigā sakumpuši, pat jaunieši nevar noliekties līdz zemei, reti kuram ir simetrisks ķermenis. Uz to mēs ejam... Īstenībā ir traki.
16.04.2013 16:36 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Ketanov līdz pret zobu sāpēm. Pārējais ir maz jūtami.
16.04.2013 16:38 |
 
Reitings 3599
Reģ: 05.09.2012
Chanely, bet tiešām Tu dēļ mugurkaula nerautu āra sāpošu zobu?
16.04.2013 16:43 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Es nekautrēšos teikt, bet tiešām lielākajai daļai cilvēku ir problēmas ar mugurkaulu un stāju, staigā sakumpuši

Datorlietotaatju kupri un kvadraataini pirksti ir tuva naakotne! Protams, ka rodaas probleemas ar kauliem, jo kaulu augshanai vajag D vitamiinu, bet jaunaas maaminjas tagad mazaak staigaa par aaru ar beebiishiem, jo tak iepirkumu centrs ir jaukaaks un tad beigaas ir mazulji ar liikaam kaajeleem, muguraam un zobiem saaugushiem vienaa chupaa.
16.04.2013 16:47 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Ja tā būtu galējā stadija, kad neko vairs nevar labot, droši vien man ar nebūtu izvēles un nāktos... Man grūti pateikt, jo neesmu bijusi tādā situācijā. Cik nu būtu manos spēkos, tomēr mēģinātu saskatīt signālus jau laikus, kad vēl kaut ko var labot.. Jebkurā gadījumā rūpējieties par sevi jau laikus ;)
16.04.2013 16:50 |
 
Reitings 834
Reģ: 29.01.2012
Pirms gāju raut ārā netā salasījos šausmu stāstus, kā ir citiem un gāju ar trīcošām kājām. BET gudrības zobi tika izrauti 2 minūšu laikā, nekas nesāpēja ne tad, ne vēlāk, ātri sadzija, nekas nebija sapampis, ēdu normāli jau pēc narkozes iziešanas... Tā kā tas ir ļoti individuāli, ja kādai jārauj - nelasiet labāk citu atsauksmes :)
Bet nu draugam gan negāja tik viegli, jo bija jāšuj ciet vēl smagana, tad dzīšana, protams, ir nopietnāks process un ilgāks...
16.04.2013 17:37 |
 
Reitings 834
Reģ: 29.01.2012
Chanely, bieži gudrības zobiem vienkārši nav vietas, viņi aug, spiežot kopā priekšējos, t.i., izspiežot šķībi priekšējos, un tur neko nevar labot ne agri par to domājot, ne vēlu. Citiem atkal nemaz netraucē, tad arī var palikt...
16.04.2013 17:40 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits