Bezdarbs

 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Ir cilvēki, kas saka, ka darbinieki ir vajadzīgi, bet nu es atvainojos sludinājumi ir pilni ar sūdiem!
Nesen atgriezos no ārzemēm un ir ļoti grūti atrast adrbu ( ja jums ir kādi piedāvājumi, rakstiet privāti :D )
Bet nu principā meklēju patstāvīgu normālu darbu.
Topa profesijas tagad ir:
Mārketings un pārdevēji tajā;
Darbs kkādās web studijās, kur tev jāsēž jāčato ar ārzemniekiem;
Frizieri, manikīri.
Mārketingu jau es ienīstu kā tādu, nesen biju uz interviju, kur jāzvana cilvēkiem un jāpiedāvā topshop preces, dienā jānopārdo vismaz uz 150 latiem, murgs, daudzi cilvēki ir ļoti negatīvi, un vēl pa telefonu uzbāžas ar šīm precēm.
Esmu pabeigusi augstskolu, bet nu arī manā profesijā ir liels trūkums ar darbavietām, turklāt daudzi jaunieši nespēj atrast darbu profesijā, takā pa to nesūdzos, bet trūkst sakarīgu darbavietu. Strādātu veikalā, bet arī tur piedāvājumi ir maz, kā jums meitenes?
Jūs arī esat ieķērušās vienā darbavietā, zinot ka jaunu atrast ir grūti?
Vai darba meklētājas, kā sokas jums?
26.11.2012 14:23 |
 
Reitings 704
Reģ: 13.06.2011
Vēl viena problēma, manuprāt, ir darba meklētāju pieticība. Godīgi ieraksta CV savu mazo pieredzīti un tad mēnešiem ilgi gaida uzaicinājumu uz interviju. Atvainojos par izteicienu, bet es darba intervijās vienmēr konkrēti diršu par savu iepriekšējo pieredzi un amatiem un parasti mani paņem. Nu kas ir tāds, ko nevar praksē apgūt? Ja tu kaut ko nezini - ir internets, ir uzziņu dienesti, ir kolēģi/draugi. Nav citu variantu, kā izsmadzeņot, ko darīt, ja ūdens smeļas mutē. Šeit es, protams, nerunāju, piemēram, par tādiem pienākumiem, kādi ir, teiksim, Latvijas Bankas prezidentam, kurus nevar - hops - un apgūt. Bet viss pārējais taču ir tīrākā pašmācība. Es nekad nebūtu tur, kur es esmu tagad, ja darba sludinājumiem sūtītu savu "godīgo" cv. Droši vien sēdētu kādā mazā kantorī par sekretāri un virinātu durvis visu dienu.
26.11.2012 21:32 |
 
Reitings 537
Reģ: 29.01.2009
Mēs sev meklējam vadītāja asistentu šobrīd un varu pastāstīt kādus kandidātus uzreiz atmetam, dažiem pat CV neatveram.

1. Ja e-pasta teksts ir vnk "pielikumā CV" vai "vēlos darbu Jūsu uzņēmumā" - šie pieteikumi tiek automātiski izdzēsti. Ir jāspēj GRAMATISKI PAREIZI, pieklājīgi un lietišķi radīt par sevi pirmo iespaidu (uzrunājot e-pasta saņēmēju, 2-3 teikumos norādīt par pielikuma saturu un sevi, kā arī parakstoties).
2. CV jāveido loģiski un hronoloģiskā secībā, kā arī vēlams norādīt savus pienākumus iepriekšējās darba vietās. Ailīte "2011. gads, SIA "ABC", administrators" tiešām neko neizsaka un nenorāda uz kandidāta prasmēm vai pieredzi.
3. FOTO - kadidāts, kurš redzams izlaidies dīvānā vai sēdošs klubā ar kokteili rokās, nerada iespaidu par uzcītīgu darbinieku.
4. Motivācijas vēstulē labāk izdomāt ko interesantāku par "esmu komunikabla" (komunikābela vai kominukabala :D ), "ātri mācos un apgūstu visu jauno". Šīs frāzes raksta gandrīz visi un pēc būtības ir kā tukša ūdens liešana.

Ir tik daudz elementāru lietu, kuras netiek ievērotas. Ja no ~ 350 CV, sludinājumā norādītajām prasībām atbilst ~ 150, tad no tiem atlasīt var ne vairāk kā 30, kuri spējuši sevi pieklājīgi prezentēt. Ne visa lielā vaina jāuzņemas darba devējam.
26.11.2012 21:33 |
 
10 gadi
Reitings 386
Reģ: 10.10.2010
Nu tur tā ir rakstīts, bet tas principā nav profesionāli! Tad jānorāda konkŗets termiņs vismaz. Man ir bijis tā, ka aizsūtu CV un pēc trim nedēļām atbildēja, kad biju jau atradusi darbu!!!! Bet vsp principā profesionālak un pieklājīgāk ir sniegt atteikumu visiem kas neiztur. :) Tas ir tāds labais tonis, ko ievēro daudzās valstīs pieklājīgi uzņemumi! :)
26.11.2012 21:36 |
 
Reitings 704
Reģ: 13.06.2011
+++ The-boss :D :D

Vēl man patīk tās motivācijas vēstules, kurās kandidāti raksta apmēram tā: "Visu mūžu esmu sapņojusi pie jums strādāt..." :D
+ interpunkcijas kļūdas, gramatikas kļūdas (esmu INTRESANTA personība)...
26.11.2012 21:37 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ko vispār var gribēt un kā gan var gaidīt pieklājīgu atteikumu, ja man pat nav ziņojuši, ka nepieņēma darbā, kaut gan zinu, ka intervēja ne vairāk par 10 cilvēkiem? :) Manuprāt, vismaz tāda copy-paste tipa e-pasta vēstule ir labāk kā nekas. Piekrītu trinatijai, arī man ir bijis tā, ka vispār aicina uz interviju tikai pēc mēneša, taču to es vēl varu paciest (ne jau vēlo aicinājumu, bet to, ka nevari saprast vai tevi nemaz neaicinās, vai tomēr gaidīt), bet nevaru paciest, ja tu jau esi uzaicināts, intervija ir notikusi, bet pēc tam klusums.
26.11.2012 21:44 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Jums vismaz pietiek tikai sūtīt CV un čekot internetu, Francijā ir jāčāpo ar kājiņām, un katrā vietā, jāsaka, ka grib runāt ar galveno un tad personīgi jādod CV un motivācijas vēstule, internetā sūtītajām viņi nepievērš uzmanību. Es jau visu pilsētu esmu krustu šķērsu izskrējusi :D
26.11.2012 21:45 |
 
Reitings 571
Reģ: 03.03.2012
Es gan neuzskatu, ka labākā lieta, ko darīt piesakoties darbā ir sadirst darba devējam par savām spējām, pieredzi un pārējo. Piemēram, ja nav franču valodas zināšanas, kuras vajadzīgas darbā, tad nevajag muldēt, ka ir tādas un tad cerēt, ka kaut kādā mistiskā veidā tās izdosies apgūt(vai arī darba devējs nepamanīs, ka tādu nav).
Firmā, kurā es strādāju, mums regulāri tādas muļķes nāk uz intervijām - sadirš kaut ko CV un motivācijas vēstulē, bet kad atnāk uz reālu interviju, tad izrādās, ka puse no tā, kas CV rakstīts, ir muļķības. Bija gan viens gadījums, kad to intervijā neuzķēra un pieņēma tādu darbā. Tā idiote tā sačakarēja svarīgu projektu, ka tas prasīja ilgu laiku, lai visu savestu atkal kārtībā. Bet iepriekš intervijā bija stāstījusi, ka visu māk, visu izdarīs utt. Saulstariņš laikam bija iedomājusies, ka gan jau kaut kādā veidā pašmācībā samācīsies...
26.11.2012 21:46 |
 
Reitings 704
Reģ: 13.06.2011
Jasmin, nesatraucies tik ļoti. :D

Es izvērtēju savas spējas un novērtēju to, kas man varētu būt jādara, attiecīgi no tā arī izsecinu, vai spēšu pēc tam darboties. Es šeit nerunāju par valodu zināšanām vai jebko citu tikpat nozīmīgu. Bet, ja ir pāris konkrētas lietas, kuru man nav, bet darba devējs prasa un par kurām es skaidri zinu, ka es to varēšu, tad loģiski, ka samuldēšu.

Sevis nenovērtēšana ir rezultāts tam, ka cilvēki ar maģistra grādu sēž pārtikas veikalu kasēs. ;) Toties viņiem ir godīgi cv... ;)
26.11.2012 21:52 |
 
10 gadi
Reitings 893
Reģ: 29.01.2009
*Hanna* - man patīk Tavs viedoklis un nostāja. Kaut es tāda būtu :D man škiet, kas sava godīguma dēļ normālu darbu nekad nedabūšu :)
26.11.2012 22:15 |
 
10 gadi
Reitings 2563
Reģ: 29.01.2009
Zinu, ka ar manu CV ir viss kārtībā, un pie iepriekšējām darba pieredzēm CV nav paredzēts apakšā rakstīt ko tu tur darīji un ko tu tur apguvi. Darba vieta, amats un laiks, no kura līdz kuram.
Ja darba devēju interesēs viņš paprasīs pats, kādi biji iepriekšējā darba galvenie pienākumi.
Cv godīgi sakot ir jārada labs iespaids par personu, bet nevajag ta būt uz 5 lapām.
Motivācijas vēstulē max var izplesties uz 2 lapām.
Nu par to samuldēšanu jā, tam jābūt spēju robežās, bet man labāk patīk būt godīgai šādā ziņā, mazums piemirsti par savu saplāpāšanu, otreiz prasīs, citu pasaku atkal stāstīsi?
Man pieredze nav tik maza, bet nu situācija kāda ir tāda ir, gribēju tikai par to padiskutēt.
Neko ļaunu negribēju uzbraukt par to mārketingu, bet nu jā vairāk Latvijā man tas asociējās ar telemārketingu, kas man ir piegriezies.
Nu lai nu kā, veiksmi ar turpmākiem darba meklējumiem! :)
26.11.2012 22:16 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Aaa un vēl... kad meklēju sev darbu sūtīju entos CV uz visurieni, tāpat kā tu... vienmēr atķeksēju ķeksīti lai atnāk atskaite kad manu epastu atver...

80% no tiem netika pat atvērti....

Tu to nopietni? Njā... :D Domāju, ka lielā daļā gadījumu Tava vēstule uzreiz bija delete.
Un starp citu - ja Tu atķeksē, lai atnāk atskaite, ka atver, tam, kas atver e-pastu, izlec paziņojums, ka Tu esi atķeksējusi un viņš var izvēlēties, vai Tu saņemsi to automātisko atbildi vairs nē. Es VIENMĒR spiežu, lai neiet atskaite, jo valsts prezidents man vēl nav rakstījis, bet šefs tādas muļķības neraksta.

Un vēl es brīnos, ka ir cilvēki, kas CV neraksta savu bijušo darba vietu pienākumus. Ok, ja grib strādāt par finansistu, bet iepriekš strādājis Rimi par krāvēju, tad nevajag, ka ir pieredze preču izkraušanā no mašīnas un sakārtošanā noliktavā atbilstoši to atrašanās vietai, bet, ja pienākumi ir atbilstoši vakancei, uz kuru pretendē, tad, manuprāt, tas ir tāds must have. Un ne jau uz 5 lpp, bet gan pāris teikumi.
26.11.2012 22:33 |
 
10 gadi
Reitings 386
Reģ: 10.10.2010
Tā samuldēšanaCV atgādināja to filmu ar Islu fišeri - Confessions of a shopaholic! Kur viņa samuldēja ka prot somu valodu un tieši ballītē bija somi un viņa kaut ko muldeja. Smieklīgi! :D
26.11.2012 22:46 |
 
10 gadi
Reitings 386
Reģ: 10.10.2010
The-boss, atvainojos, bet kada sakarā uz tevis pieminēto vadītāja asistenta amatu Cv prasa uzradīt foto? Tas ir pretēji darba likumam - pat pa ziņām bija pirms gada sižets, ka nedrīkst pieprasīt foto amatiem, kas nav tieši saistīti ar izskatu. Un vadītāja asistents noteikti nav tāds amats...
26.11.2012 22:50 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Mans lielākais feils sakarā ar CV sūtīšanu ir aizsūtīt e-pastu bez CV pielikumā un tā man ir gadījies vairākas reizes mūžā. Vienmēr tad nodomāju "Nu tā, nepieņems, nodomās, ka esmu vējalsota" :D
Man ir godīgais CV, jo esmu ārprātā godīga. Ja nezinu, kas mani sagaida priekšā, es nemaz ūdeni nelietu. Laikam tas atšķir cilvēkus, kas kaut ko sasniedz no cilvēkiem, kas 20 gadus nostrādā vienā vietā bez karjeriskās augšupejas. :D Nu vismaz esmu beigusi mānīt sevi un sapratusi, ka savā profesijā nostrādāšu noteiktu gadu skaitu, nekoncentrējoties uz kaut ko vairāk. Tas viss dēļ tizlās domāšanas, ka ne uz ko vairāk dzīvē neesi spējīgs :)
26.11.2012 23:06 |
 
Reitings 5087
Reģ: 01.03.2009
Atceros vienu savu superīgāko atteikumu, zvanīja pēc intervijas, tā optimistiski - Man jums ir Ziemassvētku dāvaniņa!
Es jau ar cerību balsī- Jā?
- Amatu jūs neesat dabūjusi.
Iztrūka vēl dobji SantaKlausa smiekli- hohoho- patiesi:)
Labāk tad jau nebūtu atbildējuši.
Un uzņēmums nopietns, bet nu savdabīgās pieejas dēļ, paliku uz pauzes:)
26.11.2012 23:46 |
 
Reitings 1517
Reģ: 12.09.2010
ahh, šodien parakstīju kontraktu :)
27.11.2012 01:43 |
 
Reitings 537
Reģ: 29.01.2009
CV nav paredzēts apakšā rakstīt ko tu tur darīji un ko tu tur apguvi. Darba vieta, amats un laiks, no kura līdz kuram.
Ja darba devēju interesēs viņš paprasīs pats, kādi biji iepriekšējā darba galvenie pienākumi.


Tad tik turpini meklējumus ar šo pašu pārliecību, lai veicas...

The-boss, atvainojos, bet kada sakarā uz tevis pieminēto vadītāja asistenta amatu Cv prasa uzradīt foto?


Tā nav prasība sludinājumā, bet gan pašu kandidātu izvēle.
27.11.2012 07:21 |
 
Reitings 328
Reģ: 14.10.2012
Pagājšgad meklēju darbu - tad, kad man rokas nolaidās, jo nervi bija beigti no bezjēdzīgām pārrunām - kā izrādās, web studija (ko man neteica aicinot uz interviju), tiku pat Baldones dūņu ofisā, un Herbalife man ar pačakarēja prātu, es vienkārši saņēmos un izdarīju vispareizāko izvēli - vienkārši sāku strādāt pati par sevi :) Pašlaik esmu ļoti apmierināta - viss ir ļoti jauki, neviens cits no malas neregulē manu darbalaiku, ienākumus, utt. :)
27.11.2012 07:34 |
 
Reitings 6531
Reģ: 18.08.2010
Renesanse kādu darbiņu dabūji? :)
27.11.2012 10:12 |
 
Reitings 7497
Reģ: 29.01.2009
Jums vismaz pietiek tikai sūtīt CV un čekot internetu, Francijā ir jāčāpo ar kājiņām, un katrā vietā, jāsaka, ka grib runāt ar galveno un tad personīgi jādod CV un motivācijas vēstule, internetā sūtītajām viņi nepievērš uzmanību. Es jau visu pilsētu esmu krustu šķērsu izskrējusi


viens paziņa (liela uzņēmuma īpašnieks), NEKAD pat neskatās atsūtītos CV. Viņš pieņem darbā tikai tos, kas personīgi savus CV un motivācijas vēstules atnes.

Vispār, ja man tagad vajadzētu meklēt darbu, esmu 99% pārliecināta, ka 2 nedēļu laikā man būtu rokā darbs ar vismaz 500 Ls algu uz rokas. Kas meklē, tas atrod. Jāiemācās tikai sevi pārdot.
27.11.2012 10:21 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits