Krievu valodas kursi!

 
Reitings 16
Reģ: 25.04.2012
Sveikas meitenes!
Lieta tāda, ka jasāk meklēt darbs, bet problēma sākas tajā, ka neprotu krievu valodu, tādēļ bieži daudz kur tieku atraidīta! ;(
Varbūt kādai no jums ir pieredze ar krievu valodas kursiem( daudz apguvāt)? internetā ir daudz adrešu ar dažādiem kursiem, bet tā īsti nezinu kuros lai piesakās!
Tāpēc meitenes kuras ir gājušas kursos iesakiet kuri labāki . ;)
31.08.2012 14:12 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Pievakare, varbut ne ta sanaca uzrakstit, bet par lauzito 'paldies' tiesi priecajos, jo vismaz kads solis uz latviesu valodas zinasanam :) ! Protams, katram ir savs dzivesstasts, nenoliedzami, bet visu muzu nodzivojot valsti ar attiecigo valsts valodu un nezinat to - tur noteikti ir jabut vai nu cilvekam bez smadzenem vai jabut lielam naidam uz latviesu valodu Latvijas gadijuma, vai jadzivo totala izoletiba no latviski runajosiem cilvekiem.

Un ne, par garam ejosiem cilvekiem vai klientiem, kas sava starpa runa krievu vai kada cita valoda, nedomaju neko. Saku domat, ja pati personiski redzu, ka cilveks latviesu valodu neprot lietot, nedod dievs vel nesaprot. Es ari citreiz ar savu mammu joka pec parunajam krieviski, un? Pati krievu valodu velos zinat labak, tapec nesmadeju online macisanas iespejas. Ta ka, tev nav iemasla man uzbrukt ;) .
31.08.2012 23:11 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Un ja, runaju ar loti lielu akcentu un, drosi vien, ari kludam, bet no ta nekaunos! Gluzi otradi - macos!
31.08.2012 23:13 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Es nesaprotu, kapec musu skolas sis abas valodas maca tik zema limeni, ka skolu beidzejiem nav pat sarunvalodas zinasanas. Tam butu japievers lielaka uzmaniba.


Es nezinu, kādā skolā Tu esi mācījusies, bet tajās, kurās es, angļu valoda bija jāmācās jau no 2. klases..un es neteiktu, ka zināšanas, mācoties to 11 gadus, sasniedz baigi slikto līmeni. Arī tie, kas bija izvēlējušies krievu valodu, lika eksāmenus un ar labiem līmeņiem. Nevajag vispārināt. Un viss ir atkarīgs no tā, cik pašam ir liela vēlme "paņemt" no tā, ko skolotājs dod, ja nemācies, tad protams, ka nekas labs tu nesanāks..
01.09.2012 11:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Vispār jau latviešu "inteliģences", "tolerances", "pieklājības", "valodu zināšanas" dēļ rodas tādas absurdas situācijas, kad darba kolektīvos, kur priekšnieks un viens darbinieks krievs, bet visi pārējie latvieši, darba vietā visa saziņa ir tikai krievu valodā. Un nav ne starptautiska sadarbība (pat ja ir, tad jārunā krieviski ar sadarbības partneriem nevis birojā savstarpēji), ne klientu apkalpošana (klientus apkalpo atsevišķi cilvēki, nevis viss birojs- grāmatvede, apkopēja utt.). Visi tie jūsu argumenti ir tāda pati demagoģija, ka padomju savienība ir laimes zeme, ka visur citur pasaulē cieš ļaunā kapitālisma dēļ. Nav tā, ka mūs bagātina vēl viena valodas zināšana, mēs vienkārši noliedzam paši sevi, iznīcinām savu valodu, kultūru zemā pašvērtējuma dēļ. Aizejiet pie gandrīz jebkuras frizieres kaktu frizētavā, šuvējas, kurpnieka darbnīcā- varēsiet izbaidīt, cik patīkami, ka šim "speciālistam" ir uzspļaut uz to, ka jūs esat klients un vēlaties tikt apkalpots valsts valodā. Labākajā gadījumā jūs sapratīs, sliktākajā palūgs jūs runāt svešvalodā. Lai gan biežāk ir divi varianti- izliekas, ka tevi nedzird, vai skaļi pārjautā "Što?"
Ja krievvalodīgie mani vienmēr apkalpotu normālā latviešu valodā, tad es saprastu jūsu toleranci pret viņu valodu. Bet šobrīd tas ir absurds, jo krievi runā tikai krieviski, bet latvieši ar krieviem tikai krieviski un nekad ne latviski, jo krieviem nav ērti runāt valsts valodā. Bet vai jums ir ērti runāt svešvalodā?
Protams, ir izņēmumi, ir liela daļa uzņēmumu, kur arī krievi runāt brīvi abās valodās, bet tā nav normāla situācija, ka daļa sabiedrības absolūti ignorē valsts valodu. Vēl vairāk- viņiem vispār te tā nav vajadzīga. Tāpēc jau viņu valsts valodas līmenis ir sliktāks kā vidusmēra latvietim vācu valodas zināšanas- pāris vārdus saprot un prot ar galvu pamāt.
Ja viņiem nepatīk mūsu valoda un kultūra, ir tepat blakus lielā tēvzeme, kur nav tik nīsto latviešu- nesaprotu, kur problēma?
01.09.2012 17:55 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un komentāri par to, ka uzņēmuma vadība nesapratīs, ir nevietā. Darba vietā nav jāizklāsta savs pasaules redzējums, dzīves uztvere un filozofija. Paprasīja, vai zināt krievu valodu, atbildiet, jā, protams. Ja pārbauda, ok, varbūt kādā vietā nedabūsiet darbu, bet ne jau visur pārbauda. Un ja darbā patiešām ļoti, ļoti vajadzēs, apgūsiet bez kursiem.
01.09.2012 18:02 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Kumeliņ, atvainojos, ja mans komentārs skanēja kaut kā skarbi. :D

Summer,
Vispār jau latviešu "inteliģences", "tolerances", "pieklājības", "valodu zināšanas" dēļ rodas tādas absurdas situācijas, kad darba kolektīvos, kur priekšnieks un viens darbinieks krievs, bet visi pārējie latvieši, darba vietā visa saziņa ir tikai krievu valodā. Un nav ne starptautiska sadarbība (pat ja ir, tad jārunā krieviski ar sadarbības partneriem nevis birojā savstarpēji), ne klientu apkalpošana (klientus apkalpo atsevišķi cilvēki, nevis viss birojs- grāmatvede, apkopēja utt.)

Bet šobrīd tas ir absurds, jo krievi runā tikai krieviski, bet latvieši ar krieviem tikai krieviski un nekad ne latviski, jo krieviem nav ērti runāt valsts valodā. Bet vai jums ir ērti runāt svešvalodā?

Šādas situācijas nav krievu problēma, te vispār nav jēgas uzbraukt krieviem vai krievu valodai. Tas tad ir akmens latviešu lauciņā.

Aizejiet pie gandrīz jebkuras frizieres kaktu frizētavā, šuvējas, kurpnieka darbnīcā- varēsiet izbaidīt, cik patīkami, ka šim "speciālistam" ir uzspļaut uz to, ka jūs esat klients un vēlaties tikt apkalpots valsts valodā. Labākajā gadījumā jūs sapratīs, sliktākajā palūgs jūs runāt svešvalodā. Lai gan biežāk ir divi varianti- izliekas, ka tevi nedzird, vai skaļi pārjautā "Što?"

Tad ar konkrētiem gadījumiem vērsies par to atbildīgajās instancēs (laikam VVC?). Ja pašai pieredzē tādu gadījumu nav, tad nav ko klausīties "viena tante teica" runās, kā arī, ja pati nerīkojies - tad nav ko žēloties.

Nav tā, ka mūs bagātina vēl viena valodas zināšana, mēs vienkārši noliedzam paši sevi, iznīcinām savu valodu, kultūru zemā pašvērtējuma dēļ.

Jebkura valoda bagātina, citu valodu prasme nav savas tautas noliegšana.
01.09.2012 18:31 |
 
Reitings 79
Reģ: 29.01.2009
http://rls.bsa.edu.lv/
kāda pieteicās tiem bezmaksas kursiem un iekļuva?
06.09.2012 18:30 |
 
Reitings 779
Reģ: 02.09.2009
Ir doma panemt kādas 120 akademiskās stundas krievu valodā. Tik nezinu, ka sman jāņem - iesācēja vai jau līmeni augstāk, ja runāt es māku, vārdu krajums man ir plašs, lasīt māku, bet nejēdzu vispār rakstīt, un gramatiku arī tā. Runaju tikai sarunvalodas līmenī. Ko lai es ņemu - iesācēja?

Bija situācija, kad es varēju tikt pie sava sapņu darba, bet netiku, jo nejēdzu krieviski rakstīt, iestāde sadarbojās ar Maskavas augstskolām. Tā ka škrobīgi
06.09.2012 18:48 |
 
Reitings 79
Reģ: 29.01.2009
Jāizpilda tests un tur noteiks tavu līmeni.
Tāpat, manuprāt, nevar paņemt, ja viena jau neesi ar sertifikātu par attiecīgo līmeni un ņem augstāku.
06.09.2012 18:56 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
Up.
Gribetos zināt, kurus kursus ieteiktu.
06.10.2013 17:37 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
http://rls.bsa.edu.lv/
kāda pieteicās tiem bezmaksas kursiem un iekļuva?


Man viens pazinja iekljuva uz taam bezmaksas 120 h.
06.10.2013 17:48 |
 
10 gadi
Reitings 2341
Reģ: 05.08.2010
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
truedeee, jebkuraa skolaa ir taa, ka atkariigs, kaa paveicas ar:

1) skolotaaju
2) grupu

Mirte, Polyglot, AliusLingua, LinguaFranca, da jebkura cita skola - tur skolotaaji straadaa pa vairaakaam skolaam un mainaas, taapeec apgalvot, ka skola A buus baigi laba, bet skola B - galiigi garaam, to neviens nevar.

Nu a grupaa kaadi putni savaaksies, tas jau atkariigs tikai no zvaigzhnju staavoklja :)
06.10.2013 17:57 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Iesaku sazvaniities ar vairaakaam skolaam un uzprasiities uz demo / izmeegjinaajuma nodarbiibu. Nemaksaa par visu kursu kameer nebuusi noseedeejusi pirmo nodarbiibu!
06.10.2013 17:59 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Paceļu tēmu. Gribētu dzirdēt tieši atsauksmes, jo internetā var atrast vairākas vietas, kas pasniedz Rīgā.
08.03.2017 21:37 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
Atnacu uz Rigu. Gada laika iemacijos krievu val. Tad seit pirms 4gadiem ieraudziju par postcrossingu. Tad ari saku rakstit krieviski. Sakuma gaja smagi-google vala bija alfabets, bet iemacijos
08.03.2017 22:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)