Krievu valodas kursi!

 
Reitings 16
Reģ: 25.04.2012
Sveikas meitenes!
Lieta tāda, ka jasāk meklēt darbs, bet problēma sākas tajā, ka neprotu krievu valodu, tādēļ bieži daudz kur tieku atraidīta! ;(
Varbūt kādai no jums ir pieredze ar krievu valodas kursiem( daudz apguvāt)? internetā ir daudz adrešu ar dažādiem kursiem, bet tā īsti nezinu kuros lai piesakās!
Tāpēc meitenes kuras ir gājušas kursos iesakiet kuri labāki . ;)
31.08.2012 14:12 |
 
Reitings 17
Reģ: 31.08.2011
Piesakoties darbā nevajag uzsvērt, ka nemāk krievu valodu, un tad jau ar laiku aizies, bet tas atkarīgs arī no topošās darbavietas. Kad es sāku strādāt kafeinīcā iesākumā samācījos standartfrāzes un vārdus un tad jau tā lieta aizgāja ;D
31.08.2012 17:12 |
 
Reitings 312
Reģ: 12.04.2011
Varētu pa piecīti kādai pamācīt :D
31.08.2012 17:33 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Mana pieredze ar krievu valodu ir pavisam bēdīga... :( Ļoti gribēju iemācīties, pieteicos kursos, kuri notika Zinātņu akadēmijā (neatceros vairs, kura iestāde tos organizēja). Pilnīga neorganizētība. Bijām grupiņā 4 meitenes (kas ļoti labi), bet pasniedzējai nebija nekāds plāns pēc kā mācīt, mums pašām bija jādomā tēmas, ko gribam apgūt. Bet ko tad mēs varējām izdomāt, ja bijām iesācējas un vienkārši gribējām no 0 sākt mācīties? Dažu nodarbību laikā visas bijām aizgājušas no šīs vietas.
Nākamo piegājienu mēģināju augstskolā. Mums piedāvāja 2 zināšanu līmeņus - it kā viens bija bez priekšzināšanām un otrs ar priekšzināšanām, bet beigās izrādījās, ka viens bija ar super augstu līmeni, bet iesācēju grupā bija cilvēki, kuri krievu valodu bija mācijušies no 7 līdz 12.klasei :D Nespēju tikt līdzi, jo neko nesapratu lekcijās, ka aizgāju mācīties vācu valodu.
Pēc tam sapratu, ka man šeit Latvijā der tikai privātstundas. Biju atradusi super pasniedzēju (patika viņa pati, ērta atrašanās vieta un sakarīga cena), bet šī pēc pāris reizēm mani uzmeta, jo bija pārāk noslogota...Tad nu tagad cenšos atrast jaunu pasniedzēju, bet diemžēl visur atduras pret cenu. Nevaru atļauties maksāt padsmit latus par stundu, arī par pusotru stundu tas man par dārgu.
Tāpēc ja kāda zina labu pasniedzēju Rīgā, kas nav pārāk dārga, un kura strādā brīvdienās, gaidīšu ziņu :)
31.08.2012 18:45 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Ja krievi kaut uz pusi tik ļoti gribētu apgūt latviešu valodu, būtu burvīgi. Diemžēl latvieši paši sev rok kapu- paniski baidās ar krieviem runāt valsts valodā, savas valodas prasmes vērtē ļoti kritiski. Krieviem nav problēma iet atbildīgos, augstos amatos, klientu apkalpošanas sfērā un par valdībā (!) ar tik kroplu un primitīvu latviešu valodu, ka var tikai pabrīnīties, kā viņi tur tikuši. Bet te vesels bars latviešu meiteņu komplekso par akcentu! Kāpēc krievus neuztrauc, ka viņu valsts valoda ir tāda, ka es vispār nevaru saprast, ko viņi tur runā? Tā kalpa daba tik dziļi iesēdusies, ka ne ar ko to nacionālo pašlepnumu nav iespējams iesēt. Šausmas! Nu kāpēc intervijā jāsaka, ka jūsu prasmes nav perfektas?! Mākat pateikt labdien, lūdzu, paldies, uz redzēšanos un saprotat primitīvas ikdienas frāzes- un pietiek! Dariet kā krievi- sakiet, ka labi zināt krievu valodu! Tā ir krievu problēma, ka viņi nezina valsts valodu! Ja nezin, tad lai redz un jūt, ka viņu valsts valodas nezināšana rada valodas barjeru. Tracina nacionāla pašlepnuma trūkums! Grrrr!!!! Nu cik var citiem dibenā līst! Kāda jēga viņiem mācīties latviešu valodu, ja visi latvieši ar viņiem krieviski runā?! Nožēlojami. Kur vēl, ja ne Latvijā, runāsim latviski?
31.08.2012 19:02 |
 
Reitings 32
Reģ: 06.03.2012
Darba devējam, kurš reāli intervijā arī pārbauda tās krievu valodas prasmes (nevis tikai apjautājas par to, kā tu pats tās vērtē), vari jau iet un stāstīt to palagu par nacionālo pašlepnumu un visu to pārējo penteri, bet tad arī uzreiz vari iet tālāk un turpināt savus darba meklējmus ar to lielo pašlepnumu padusē! Jāsaprot taču, ka reālā situācija ir tāda, ka grozies kā gribi, bet nu vismaz apkalpojošā sfērā tā krievu valoda ir jāmāk un viss. Un es arī kā darba devējs ņemtu to, kas māk nevis to, kas man lietu ūdeni par kaut kādu nacionālismu.
31.08.2012 19:13 |
 
10 gadi
Reitings 2683
Reģ: 29.01.2009
Summer!

Mīlu Tevis teikto! Es ar visām 4 Tev piekrītu!!!


Krievu valodu saprotu, varu arī runāt, bet nerunāju tieši tā principa dēļ,ka tie sūda krievi dzīvojot LV nemaz i nedomā apgūt jel pušplēstu vārdu latviski!
Stādāju apkalpojošajā sfērā, kur krievi ir ikdiena. Viņi runā krieviski, es atbildu latviski. Ja nesaprot (galiigi),tad pāreju uz angļu valodu, arī tad, ja ir ārzemnieks. Bet bieži vien krievi paši sāk pāriet uz latvieshu valodu. Ir arī tādi,kas saka '' ja neponimaju po latishki'', tad es latviski arī pasaku,ka ''zheel, bet vajadzētu''. Viņi jau nesaprot! :D

Man ir divas valodas, kuras es vispār uzskatu par valodaam- latviesu un anglu. Krievu valoda man ir pie kājas. Ja cilvēkam vajadzēs, viņs kaut ar zimeem paradis, ko grib. Bet neiesu taapec pazemoties un LATVIJAA runāt krieviski. FUJ!
31.08.2012 19:15 |
 
10 gadi
Reitings 2683
Reģ: 29.01.2009
Žanete, vienaaa, otraa, tresajaa vietaa varbūt atraidīs, bet bus tada vieta, kur Latvijaa neliks runaat krieviski! Tas ir...taados uzneemumos, kur vadiiba nav krievi :D
31.08.2012 19:17 |
 
Reitings 776
Reģ: 24.03.2011
Ja meklē darbu, bezmaksas kursus, vismaz agrāk, piedāvāja NVA :)
31.08.2012 19:19 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Žanetes viedoklim lieku lielu +
Ar savu pārāko nacionālismu var izpausties ikdienā, neatbildot krieviem, kad viņi jūs uzrunā vai tml., taču apkalpojošā sfērā krievu valoda ir tāda pati kā angļu valoda. Kāpēc nesūtat dirst ārzemniekus, kuri runā angliski?
31.08.2012 19:21 |
 
Reitings 80
Reģ: 31.08.2012
Ar visām 4 piekrītu summer un souljagirl
Bet tūlīt te akal uzpērsie bars ar tām,kas teiks,ka loti labi ir zinat krievu valodu,jo tas parada cik tu esi intelekts utt ( kas daleji ir taisniba, bet ne tik daudz,lai tu daritu ka krievs grib).
Ja ar mani runā,kāds krievs es vienmēr pārpŗasu latviski- ko???
kaut ari saprotu,ko vins grib :D
31.08.2012 19:21 |
 
Reitings 80
Reģ: 31.08.2012
Kāpēc nesūtat dirst ārzemniekus, kuri runā angliski?

Tāpēc,ka viņi ir pieklājīgi un visticamāk attīsta mūsu valsti- tūristi vai nodibina savas kompānijas.
Bet kāpēc krievs, dzimis Latvijā, vai dzīvo jau 40 gadus vēl nesaprot pat vārdiņu latviski?
31.08.2012 19:23 |
 
Reitings 776
Reģ: 24.03.2011
P.S. Kad krievu valodu nemācēju pilnībā, neieciešamās frāzes apguvu tieši savā darba vietā, praksē :) Tagad man runāt vairs nav tik loti nepieciešams, lielāko daļu saprotu, ko man saka, arī atbildēt kaut ko varētu, bet tāpat atbildu latviešu valodā.... Ja kāds nesaprot šīs valsts valodu, tad kādēļ vispār šeit dzīvo :) Manuprāt, var nerunāt, bet saprast gan vajadzētu.....
31.08.2012 19:25 |
 
Reitings 80
Reģ: 31.08.2012
Un vispār, tūlīt atkal sāksies krievu / latviešu konfiktiņš. :D :D :D
31.08.2012 19:26 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Nu par savu nacionālo pašlepnumu varat tīksmināties cik gribat, taču, gribi vai negribi, apkalpojošā sfērā un teju itin visās eksporta/importa nozarēs, satiksmē, īpaši dzelzceļa, jūsu izredzes pret to, kas zina krievu valodu ir niecīgas!
31.08.2012 19:26 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Tāpēc,ka viņi ir pieklājīgi un visticamāk attīsta mūsu valsti- tūristi vai nodibina savas kompānijas.
Bet kāpēc krievs, dzimis Latvijā, vai dzīvo jau 40 gadus vēl nesaprot pat vārdiņu latviski?

Klientam vienmēr ir taisnība. Man liekas, šeit runa nebija par ikdienas dzīvi un to, ka tev tante uzjautā krieviski, kur ir autoosta.
Bez tam ne vienmēr cilvēki, kas kaut ko jautā krieviski, neprot neko latviski. Viņiem vienkārši ērtāk runāt krieviski.

Par šo tēmu, manuprāt, ir tik daudz runāts, bet tas viss ir bezjēdzīgi, jo cilvēki nemainīs savu viedokli - viens teiks vienu, otrs otru un tā visu laiku riņķos pa apli.
31.08.2012 19:26 |
 
Reitings 80
Reģ: 31.08.2012
Ja kāds nesaprot šīs valsts valodu, tad kādēļ vispār šeit dzīvo Manuprāt, var nerunāt, bet saprast gan vajadzētu...


++++ tikai vajadzētu iemācīties,to ko grib teikt.
31.08.2012 19:27 |
 
Reitings 80
Reģ: 31.08.2012
Klientam vienmēr ir taisnība. Man liekas, šeit runa nebija par ikdienas dzīvi un to, ka tev tante uzjautā krieviski, kur ir autoosta.

Nu bet tad,kā augstāk minēts, ja reiz dzīvo Latvijā, lai mācās gan runāt gan saprast.
Sen jau pierādīts,ka latvieši ir inteliģentāki :D, jo aizbraucot uz jebkuru valsti,latvietis mācās tās valodu,lai atrastu darbu un iedzīvotos, bet krievam, tāpat kā poļiem ir vienalga. Māj ar galvu un saka da,da :D
31.08.2012 19:29 |
 
Reitings 5115
Reģ: 03.06.2011
Lai gan es krievu valodā praktiski nerunāju (nav tā, ka es neko nesaprotu, bet saprotu ļoti ļoti maz), tracina tas latviešu pašlepnums, kas radies tikai vēstures dēļ, ka krieviski nerunā. Ja es māku atbildēt, tad man ir vienalga, kurā valodā es runāju - latviski, angliski, krieviski, vāciski vai franciski. Tieši priecājos, ka varu pateikt kaut mini frāzi svešvalodā, jo uztveru to kā treniņu.
Kāpēc par pašlepnumu nerunā, runājot angļu valodā? Man bijušajā darbā 50% darba bija angļu valodā, jaunajā darbā 100% dokumentācija angļu valodā. Vai šādos darbos strādājot arī krievu valodas nīdējas, kaut ko teiktu? Vai arī angļu valodā viss ok?
31.08.2012 19:32 |
 
Reitings 4258
Reģ: 18.06.2012
Nu bet tad,kā augstāk minēts, ja reiz dzīvo Latvijā, lai mācās gan runāt gan saprast.

Kā jau augstāk minēju - tas, ka cilvēks gan runā, gan saprot latviski nepadara viņam šo runāšanu ērtu, ikdienišķu. Man arī nepatīk, ka cilvēki neiemācās valodu, neciena valsti utt., bet reizēm, šķiet, latvieši pārāk pārspīlē ar to "dzīvo šeit, bet ne vārda nesaprot".
31.08.2012 19:32 |
 
Reitings 80
Reģ: 31.08.2012
A Jums tas šķiet normāli,ka 20 gadus dzīvo Latvijā, bet ne vārda nesaprot un ne teikuma salikt?
31.08.2012 19:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)