Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Biedējošās breketes!

 
Reitings 23
Reģ: 05.06.2012
Sveikas meitenes!
Esmu beidzot nobriedusi likt breketes savos 20 gados. Palasīju te vairākus forumus, kur raksta, cik tas bija sāpīgi, ka pēc kāda laika atkal paliek šķībi utt.
Zinu, te ir vairākas meitenes, kurām bija/ir tādas. Varētu lūdzu padalīties pieredzē, kā tas bija? Cik kopumā viss izmaksāja? Kā ar to zobu raušanu? Nu konkrētāk viss ap un par šo tēmu :)
05.06.2012 16:25 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Par zobu raušanu Tev konkrēti pateikt ārsts - man teica, ka jāizrauj kopumā 3 zobi+"būtu labi arī gudrības zobus izņemt"! :D Tad nu parēķināju, cik man zobu paliks pēc šīs izlases un šo padumjo ideju aizmirsu, jo izraut pilnībā veselus zobus neesmu gatava.
Pēc brekešu noņemšanas jānēša kapes vai stīpiņa, lai zobi "neaizietu" atpakaļ - mana draudzene kapes liek uz nakti jau 7gadu (drošības pēc), savukārt bijušajai klases biedrenei zobi atkal kā krokodilam 3 rindās, jo neņēma galvā ārstu ieteikumus. Zobi var staigāt, bet tas ir ļoti individuāli.
Neko citu sīkāk nezinu.
05.06.2012 16:31 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es breketes uzliku tikai 25 gados :)
man ir lingvālās, teica, ka nav ārā nekas jārauj.
tikai man šausmīgi nepatīk kādas pāris dienas pēc pievilkšanas-baigi sāp un uzkost nevar.
05.06.2012 16:36 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.06.2012
Vēl lasīju, ka gudrības zobi, kuri vēl nav izauguši, tos operē ārā. Ņemot vērā, ka man ir 2 neizauguši, tas man drebuļus uzdzen brrr :(
Pladies, skaya :)
05.06.2012 16:37 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Man noņēma pirms 3 gadiem, es arī liku visai vēlu, katrā ziņā nemaz nezinu daudzus cilvēkus, kuriem breketes būtu vēlāk par tiem 17-18 gadiem. Kapi es uz nakti pārstāju likt pēc gada, jo man vienkārši apnika un man tā, godīgi sakot, ļoti riebās. Domāju, ka nedaudz jau tie zobi ir izkustējušies, bet ne tik traki.
Izmaksāja, man šķiet, ka pāri 300 Ls, ja skaita arī visas vizītes, ja ne vēl vairāk, bet tā ar visu kopā neesmu rēķinājusi.
Man izrāva divus zobus, un par tiem gan man bija vienalga, nav jau tā, ka man tie būtu ļoti nepieciešami. :D
05.06.2012 16:38 |
 
Reitings 2532
Reģ: 29.01.2009
tur nav nekas biedējošs. :) un nezinu, nekā sāpīga ar ne, vismaz manuprāt. Man breketes nav jau 3 gadus, vēl nav palikušo šķībi :D nesāju kadu 1.5 gadu. Plānots bija ilgāk, bet nebija vajadzības.
Grūtākā ir pirmā nedēļa, kad viss ir jutīgs. Tad ieteicma ēst putras, jogurtus, biezeņus, tādas viegli košļājamas lietas. Pēc tam vienalga. Zinu, ka citi izvairās no sēklām-ķirbju, saulespuķu, bet es tās ēdu kā parasti.
Procedūra ar gumiju mainīšanu vienkārša. Man liekas reizi mēnesī. Nekas sāpīgs, tik nomaina gumijas ar ko ir piestiprināta stīpa.
Mazliet bija stresiņš, kad gāju ņemt to visu uzparikti nost. :D Bet dzīva redz esmu un viss ļoti labi. Neskaitāmi komplimenti par smaidu :)
cik izmaksāja- netaceros, bet cenas tāpat noteikti mainījušās.
Un vēl kas. Pašai jāpierod pie "jaunā" izskata ar breketēm. Atceros, kad es aizgāju mājās, skatos spogulī un vnk asaras birst, bet pēc 5 min atkal labi :D Un parasti apkārtējie cilvēki nerāda ar pirkstu vai citas muļķības. Man pat gadījās, tādi, kas baigā sajūsmā - oo tev breketes!

*salāti man nekad neieķērās breketēs :D
**raut ārā zobus man nevajadzēja
05.06.2012 16:39 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Drausmas ar tiem gudrības zobiem vispār - informācija ļoti atšķiras. Daļa zobārstu bļauj, ka gudrības zobi jāņem ārā, jo tie tāpat nepiedalās košļāšanas procesā, otra daļa tikpat skaļi protestē, sakot, ka tas nav diez ko gudri, jo šiem zobiem ir garas saknes, kas ir tuvu daudziem sejas nerviem un būtībā netraucējot zobu taisnumam/šķībumam. Bet arī šis aspekts jāskatās individuāli un, ja ir iespēja, labāk pakonsultējies ar vēl kādu ārstu ne tikai to, kas grib absolūti visu izraut! :)
05.06.2012 16:40 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Man izrāva šķiet 4 zobus, 2 veselus un 2 ne tik veselus, nēsāju breketas ~3 gadus, pirms tam vēl pāris verķus,bet tā kā pēc tam biju nogurusi, kapi neņēmu vērā un nenēsāju, tā kā zobi ir nedaudz pavirzījušies atpakaļ, vai arī daudz, velns viņ zi, bet nu jāskatās pēc vajadzības, ja nav tik traki, varbūt nemaz nevajag, jo, piemēram, man tagad zobi ir ļoti plaisaini un kādus pāris gadus rādījās murgi, ka visi zobi izkrīt, ka sadrūp utt:D
05.06.2012 16:49 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.01.2012
Man izràva arà divus zobus, kas bija vienigais kas man taja procesà nepatika. Liku baltas breketas, kas izmaksaja 350ls, + 20-15ls ik péc sesàm nedélàm. Nesàju druksu mazàk par 1.5 gadu un plus ve 1.5 gadu nesaju kapi, tagad tik lieku to vienraiz nedélà uz nakti. Breketes liku, kad man bija 20gadi, tiesi taja gadà es uzsàku màcibas augstskola un nebija traki, man pat patika, jo reali daudzas lietas izmainijas nesasanas posma un manam ex-draugam nebija nekàdu pretenziju. Vienalga nav man holivudas smaids, un tads man nekad nevar but, bet vismaz smaidot man neregojas viens zobs, kas agràk bija redzams, esmu prieciga par to, kad vinas uzliku, tad kad bija iespeja un nauda :D
05.06.2012 16:50 |
 
Reitings 278
Reģ: 23.03.2012
Man arī gribās mazliet pataisnot zobus, neteikšu, ka šķībi, bet mazliet taisnākus gribētos. Kā ir ar to platīti - viņu var likt arī tāpat, ja neliek breketes? Kaut ko līdz vispāt?

Un par gudrības zobiem esmu dzirdējusi tādu viedokli - jārauj ārā, jo košļāšanas procesā īsti nepiedalās un arī ar zobubirsti tīrot zobus viņus kārtīgi neizdodas notīrīt un viņi ātrāk vai vēlāk sāk bojāties un tāpat jārauj ārā būs. Bet nu par to bojāšanos tas jau kā kuram organismam, daži var bez maz netīrīt zobus un visi vesel, daži ņem to lietu nenopietnāk un uzreiz caurumi.
05.06.2012 16:50 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.06.2012
*salāti man nekad neieķērās breketēs
Sasmējos :D
Un kā ar tām klīnikām? Skatījos, zvanīju pārsvarā tās lētākās ir ap 300 ls, bet vienu klīniku atradu, kur 200 ls veselības nams 5 .. Liekas jau aizdomīgi, ka tāda atšķirība
05.06.2012 16:53 |
 
Reitings 1376
Reģ: 22.09.2009
Mazliet ne pa tēmai!Atceros,ka draudzenei uzlika breketes viņai ļooti sāpēja,bija jūtīgs utt.Plus viņai draugs pateica,ka izskatās briesmīgi un viņš nevarot uzturēt un viņu pameta.
Manuprāt,viss būs kārtībā ir tā vērts pēc tam tev būs smuki zobi :)
05.06.2012 17:02 |
 
Reitings 245
Reģ: 03.05.2012
Tev zobi ir dikti šķībi? Varbūt labāk uzlikt kronīšus? Es šobrīd arī apdomāju šo iespēju, jo sāku gribēt Holivudas smaidu :) Tas gan sanāk laikam pie 200ls par zobu, bet nav jau jātaisa visa mute. Man, piemēram, zobārste ieteica tikai uz 4iem uzlikt kronīti (novīlē īsto zobu un "uzcementē" skaistu zoba formu - viss taisni un skaisti).

Ja gadījumā esi rīdziniece un vēl domā, pie kura zobārsta iet konsultēties, iesaku Jeļenu Verulidzi :)
05.06.2012 17:09 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Tad jau pēc tāda principa, ka nevar kārtīgi iztīrīt un tāpat sabojāsies, var izraut visus zobus tiklīdz tie nomainījušies uz kaula zobiem un ielikt uzreiz porcelāna rindu! :D
p.s. Var tiem zobiem uzklāt silikātu un nekas tur nebojājas. Zobārtsi vnk ir kāri uz izraušanu, jo tā tomēr ir pa pusei operācija un var smuku naudiņu nokāst. Nedomāju, ka daba tādus būtu radījusi speciāli priekš izraušanas.
05.06.2012 17:13 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.06.2012
Jenna@, labi, ka man ir saprotoš draugs :D
Līga, man priekšējie 2 uz āru nedaudz iziet, laikam tikai breketes man derēs ..
05.06.2012 17:16 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Zobus nedrīkst raut ārā nekādā gadījumā. Ja ārsts kaut ko šādu ir spējīgs pateikt, tad uzreiz skaidrs, ka viņam maza saprašana par cilvēka ķermeni. Katrs zobs ir saistīts ar konkrētu muguras skriemeli. Ja izrauj zobu, tas ir tāpat kā izraut mugurkaula skriemeli.
Tas pats arī par zobu "taisnošanu". Vizuāli tie varbūt tiks iztaisnoti, bet mugurkaulam vari teikt čau.
05.06.2012 17:17 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.06.2012
skaya, tieši to zobu izraušana man visvairāk biedē ..
05.06.2012 17:18 |
 
Reitings 200
Reģ: 27.03.2012
Breketes ieliku 14 gados, tagad man 20. Esmu laimīga,ka to izdarīju!:) Vairs nav zobs, kas tiešām bija izvirzīts uz āru. Izrāva 2 veselus zobus, bet tas bija nepieciešams, jo arī šobrīd zobi man ir tik cieši,ka higēniste nevar maksimāli izmantot zobu diegu. Nēsāju 2us gadus, pēc tam zobu platīti. Tagad ielieku varbūt 2 reizes mēnesī,lai gan vajadzētu likt biežāk. :)
Draudzenei saplīsa kape, neaizgāja pie ārsta, un nu visa nauda un darbs vējā, un priecāties nav par ko.
05.06.2012 17:18 |
 
Reitings 23
Reģ: 05.06.2012
chanely, bet ja mutē vietas nav kur tās breketes ielikt?
Nēesmu dzirdējusi, ka kādai pēc brekešu lietošanas rodas muguras problēmas
05.06.2012 17:22 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Sveikas.
Vai kāda zinoša var pastāstīt kā norit brekešu uzlikšanas process. Sākas noteikti konsultācija pie ortodonta. Ko konsultācijā noskaidro, izdara? Un, kas seko pēc tam?
21.10.2013 23:03 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
:) Gribu rast atbildes, kas notiek nākamajās vizītēs, cik ir tādu vizīšu starpā pirms brekešu uzlikšanas.
22.10.2013 00:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits