Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

CV vizuālais izskats.

 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Čau visām! :)

Šobrīd darbojos ap savu CV un aizdomājos par to vai nevajadzētu pamēģināt to nedaudz uzfrišināt tā kā nepretendēju gluži uz darbu bankā vai birojā, bet no otras puses nevēlos pāršaut par strīpu (jo tas nav arī darbs 100% dizaina jomā) un negribu lai izskatās, ka CV izskats ir interesantāks par manām iemaņām un pieredzi. :D

Tad nu interesē, kādu variantu jūs izmantojat? Pavisam klasisku, vai tomēr kaut ko interesantāku?
15.03.2012 19:21 |
 
Reitings 489
Reģ: 07.01.2010
man ir pavisam vienkāršs CV wordā. kādu laiku sūtīju darba devējiem CV no Europass, bet izskatās, ka viņiem īpaši neiet pie sirds tie CV, tāpēc atgriezos pie primitīvā varianta - ērti un pārskatāmi. ;)
15.03.2012 19:29 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Izmantoju Europass un pieredze rāda, ka tiem, kam sūtu, viņi ir patikuši :D
15.03.2012 19:44 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Es kaut kā izvairos no tā Europass...pat nezinu kādēļ, šķiet pārāk sausi izmantot gatavo paraugu, bet varbūt kļūdos. + Man tas asociējas ar tādām pavisam nopietnām vakancēm, kur sūtot CV nedrīkst būt pat mazākās atkāpes no standarta.
15.03.2012 20:26 |
 
Reitings 9
Reģ: 12.03.2010
Man šad un tad nākas izskatīt kaudzītes ar CV, tāpēc varu tikai pateikt kas uzjautrina, kaitina vai atgrūž saņemtajos "garadarbos":

1. E-pasta adrese.
Visādas sexiigaa@, miiljumins@, zakjis@ un tamlīdzīgas tiek gandrīz viennozīmīgi lidinātas miskastē, jo neatceros, ka no tamlīdzīgas adreses būtu kāds cerīgs CV.

2. Foto.
Ir saprotams, ka visi darbi nav birojā, bet sūtīt CV bildi ar lielā dekoltē izkārtām krūtīm, puspliku dibenu, kopā ar kādu džeku, kurš apkampis, tusiņbildes, "es dzīvoklī pie sekcijas" utt. ir stulbi. Normāla izmēra foto neuzkrītošās, klasiskās drēbēs (ne obligāti kostīmā), ar savāktiem matiem būs tieši laikā.

3. Gramatikas kļūdas.
Nu ir taču katrai kāds cilvēks, kuram varētu parādīt savu ražojumu, lai vismaz kļūdas izlabo, citādi tas uzreiz rada ļoooti negatīvu priekšstatu par personību pat tad, ja darbs nav saistīts ar tekstu.

4. Daudz darba vietas īsā laika periodā.
Gados jaunām meitenēm ir pieļaujams, ka nebūs profesionālā vēsture bagāta, bet ja tiek uzrādīts, ka ik pēc 2 mēnešiem tiek mainīts darbs, tad pamatoti rodas iespaids, ka arī šis nebūs izņēmums. Padomā - varbūt parādīt tikai nozīmīgākās darba vietas.

5. CV noformējums.
Nenoformatēti, haotiski CV ir grūtāk uztverami. Man patīk, ja CV ir PDF formātā, jo to nemaina dažādās programu versijas, bet tā noteikti nav dogma.
16.03.2012 21:37 |
 
Reitings 576
Reģ: 29.01.2009
Piekrītu, par to, ka vajadzētu noformēt pdf failā. Tas rada drošību, ka potenciālais darba devējs patiešām varēs atvērt un paskatīties CV. Ja kādas dator-kļūdas dēļ nevarēs atvērt, diez vai darba devējs īpaši lūgs atsūtīt vēlreiz.
Turklāt man kādu laiku nācās izmantot openoficce, kas nozīmē, ka visticamāk to nevarēs atvērt. :)
17.03.2012 10:09 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Man šķiet, ka revolver minētās lietas ir pašsaprotami punkti kurus min katrā rakstā par ieteikumiem kā rakstīt CV un reizēm gribētos lai ir kaut kādas interesantākas lietas un āķi pieminēti. :)
17.03.2012 13:59 |
 
Reitings 257
Reģ: 29.01.2009
varbūt biji domājusi piemēram šo cv uzdrukāt uz kādas krāsas lapas, vai vienkārši to iekrāsot elektroniski. Dažreiz pielavās doma - iekrāsošu cv zilā tonī :D po... ko padomās :D
17.03.2012 14:09 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Ja tas man, tad nē, kādā sakarā lai es to krāsotu kaut kādā krāsā? :)
17.03.2012 14:11 |
 
Reitings 1405
Reģ: 17.02.2012
Manuprāt, labs veids kā personalizēt savu CV, būtu minēt apmeklētos kursus un hobijus.

Pēdējā darba intervijā neliela neformālā atkāpe bija intervētājas patiesā interese par maniem hobijiem, kurus viņa atzinīgi novērtēja. Vismaz man likās, ka tas cēla manu vērtību, jo uzrakstītais iespējams liecina par mērķtiecību un saturīgu laika pavadīšanas veidu ārpus darba :)
17.03.2012 14:28 |
 
Reitings 130
Reģ: 03.07.2011
Esmu nedaudz vizuāli pielabojusi savu CV, jo profesijas uz kurām tēmēju ir nedaudz saistītas ar radošu darbu. Nelielas robežlīnijas pasteļtoņos, lai nav ļoti pamanāmas, bet tomēr izskatās nedaudz atšķirīgāk, pagaidām nevaru sūdzēties par aicinājumu trūkumu uz darba intervijām, kaut nav man nekāda diži lielā darba pieredze. Un es pat gribētu teikt, ka lielāks uzsvars ir motivācijas vēstulei un normālai bildei + nerakstīt soc. tīklos visādas muļķības, šobrīd darba devējs visai bieži tur iemet aci. :)
17.03.2012 14:35 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Vai tad hobiji un kursi arī nav norma, kas vienmēr tiek minēta CV? Es nemaz savādākus CV neesmu redzējusi un pati savā vienmēr iekļauju.

Man ļoti patīk profesionāli veidotie CV, kas pat bieži vien nemaz nav pasteļtoņos un neizskatās neitrāli, taču tie ir gaumīgi un pievērš uzmanību. T.i tie, kurus esmu uzgājusi interneta dzīlēs. Taču, tā kā es pati īsti neprotu neko tādu taisīt, jo nav nācies saskarties, izvairos no riska.
17.03.2012 14:54 |
 
Reitings 274
Reģ: 06.06.2009
Ir pagājis labs laiks kopš 2012. gada. Kā ir tagad? Rakstāt pašas wordā? Vai izmantojat Europass vai pēc cv.lv parauga?
28.07.2014 12:10 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Pievienojos revolver . Meitenes, lūdzu ievērojiet šīs lietas, savādāk pašas sevi pazemojiet. Pati meklēju darbinieku un nevaru vien nobrīnīties, kādus CV man sūta, neskaitāmus pat neatveru, ja viss ko cilvēks var izdarīt, ir atsūtīt pielikumā CV, ne labdien, ne kas sūta. Un tās gramatikas kļūdas vēl. Un jā, arī e-pasta adrese. Liene Bērziņa atsūta no Jāņa Bērziņa e-pasta. Vai miilulite, sauwlite utt. Drausmas.
28.07.2014 12:21 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Nepamanīju, ka veca diskusija :D
28.07.2014 12:21 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Un tās gramatikas kļūdas vēl. Un jā, arī e-pasta adrese. Liene Bērziņa atsūta no Jāņa Bērziņa e-pasta. Vai miilulite, sauwlite utt. Drausmas.
Tā patiešām ir? Es pat noticēt nevaru. Ja nav noslēpums, tad vismaz aptuveni par kāda veida vakanci ir runa?
28.07.2014 12:23 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
man ir perfekti nofrmēts, vienkāršs, neuzfrišināts Europass paplašinātās versijas CV pdf formātā. esmu daudzkārt saņēmusi komplimentus par saturīgu un profesionāli pasniegtu CV no potenciālajiem darba devējiem. foto man nav pievienots gan, neredzu nepieciešamību.
28.07.2014 12:26 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Cosmo.lv darbiniekus nemeklēju, lūdzu nesūtiet man vēstules ar jautājumiem, kas par darbu :D
28.07.2014 12:30 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
kampanella, ne tikai darbiniekus cosmo nevajag meklēt, bet arī darba devējus nevajag meklēt cosmo ;) No manas puses - tikai sievišķīga interese, kāds ir darbs, uz kuru piesakās tik neprofesionāli cilvēki. Pati strādāju biroja darbu, nevienu darbā nepieņemu, bet vienreiz redzēju kaudzīti ar cv no potenciālajiem asistentiem - neviens nebija tik kritisks kā Tu aprakstīji. Tad nu nesaprotu, vai tas ir zemas kvalifikācijas darbs vai arī patiešām piesakās tirliņi.
28.07.2014 12:37 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Cerise, jā, tā ir, vakances dažādas, nu, piemēram, projektu vadītājs. Bet ļoti maz ir tādu sawļuxu, vairāk ir tie, kas pilni ar gramatikas kļūdām, piemēram, cilvēks, kas strādā ar medijiem, raksta mēdiji, kaut gan viņam jau, nu, noteikti vajadzētu zināt, kā tas būtu pareizi jāraksta. Vēl nedaudz jocīgi šķiet krievu CV, kuros viņi norāda, ka perfekti pārzina latviešu valodu, bet viss pilns ar nepareizām garumzīmēm utt., vai tad tiešām tik grūti iedot kaut vai kādam pārlasīt? Galu galā tas ir vienīgais, kas jāsūta (ok, vēl motivācijas vēstule), tātad pēc tā arī spriež par Tevi.

Es iepriekš kaut kā izvairījos no Europass, man bija pašai smuks uztaisīts. :D Bet tagad man ir tomēr iepaticies tas Europass, ļoti detalizēti viss, pārskatāms, darba devējiem arī patīk, man šķiet, vieglāk saprast - der vai neder. Vienīgais baigi gari sanāk, nu, vismaz man ir pāris lapas..

Tas, ko es varu pateikt, kā nedarīt - netaisiet, lūdzu, CV power point formā, turklāt nepievienojot normālu word failu (ja vien tā nav īpaša prasība, protams). Vēl labāk - tādu, kuru var tikai pa taisno printēt tā, ka pat nevar uzlikt vairākus slaidus vienā lapā, no no no. Mums tādi ne tikai netika izcelti, bet tika tieši zemāk novērtēti.
28.07.2014 12:38 |
 
Reitings 443
Reģ: 11.05.2014
Tīri intereses pēc - meitenes, kuras ir strādājušas ar CV atlasi, vai jūs noraidījuma gadījumā sūtat atbildes e-pastus potenciālajam darbiniekam?
28.07.2014 12:38 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits