peles mājās

 
Reitings 11
Reģ: 29.01.2009

Sveicinātas meitenes!

Vienu nakt dzīvokļa virtuvē pārsteidzu divas peles. :'-(

Domāju, ka gan jau vēl kādai ir bijusi līdzīga klapata. Tāpēc varbūt varat padalīties ar savu pieredzi, kā jūs tikāt galā ar šo problēmiņu gan no praktiskā viedokļa, gan no emocionālā.

Vairs naktīs nevaru iemigt, jo baidos, ka viņas atgriezīsies, jo no šīm lietām man ir ļoti lielas bailes. Tā kā man no virtuves uz guļamistabu nav durvju, teorētiski pastāv dažādas iespējas, ka šī atkalredzēšanās varētu notikt atkal.

17.11.2011 11:58 |
 
Reitings 176
Reģ: 03.03.2015
Tiešām - noīrē kaķi :)
Man, personīgi, peles neizraisa riebumu. Tādi maziņi, mīļi zvēriņi. Kkad sen pie drauga, viņam grīdas vāzē bija ierāpusies pele, šis gribēja pa balkonu izmest, es nelneļāvu, nesu ārā palaist, lai nesasitas.
Bet ja man tās sāktu kaitējumu nodarīt, noteikti mēģinātu vnk izdarīt visu lai tās vnk netiek dzīvokli :)
13.04.2015 01:03 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Mēs arī burkās ķērām dzīvoklī. Nespētu nodarīt pāri mazajām radībām - vedām pēc tam uz mežu laist brīvībā nabaga zvēriņus. Personīgi, ja atkal būtu tāda problēma, izmantotu šo risinājumu:

Ar indēm diezgan riskanti - ja nomirst un sāk pūt starp grīdu, tad istaba vismaz 3 mēnešus nav lietojama, ož diezgan šausmīgi un pamatīgi.
13.04.2015 01:19 |
 
Reitings 274
Reģ: 23.01.2015
Hahaha, šis man atgādināja kad nesen biju aizbrauksi uz mājām, dzīvoju laukos, māja liela. Ar omīti runājāmies virtuvē kamēr dzirdam kkas baigi žiperīgi skrien pa izlietni, pavisam maziņa tā pelīte bija, bet ome sūdzās opim, jo tieši pie izlietnes stāv peļu slazds bet peles neķer. Opis vakarā smejās un rāda omei to peļu slazdu, izrādās tur peles kāja tik noķerta, bet pati pele nav :D opis tik smejās un kaitina omi, jo šai arī nepatīk peles :D bet dzīvojot laukos nu nekādīgi bez kaķiem un peļu slazdiem neiztiksi, nekādas burkas un vešanas uz mežiem :D
13.04.2015 02:14 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Laukos aizvedīsi peli uz mēžu, atnāks atpakaļ armija ar pelēm :D

Draugam laukos arī bija peļu un žurku problēma, ar pelēm ta viegli tika galā, bet ar žurkām bija grūtāk, tas protams līdz brīdim ka mājas lielais priekšnieks atnāca no savas ik mēneša pastaigas no meža - kaķis, tad viņš pāris naktis pasēdēja tur, pavaktēja, pieēdās un gāja atpakaļ pa mežu vazāties, meža kaķis tāds :D

Tagad viņiem mājās ir 4 kaķi, viens dzīvokļa kaķis kurš atsakās laukā iet, viens mazais/ jaunais kaķis kuru laukā ar labāk nelaist pagaidām, viens suns var apēst, meža kaķis un vel meža kaķa mamma :D
Žurkas/peles vairs nav redzētas :D bet vienu brīdi baigi pa sienām varēja dzirdēt kad naktī piemēram aizgāju uz tualeti, baisi tumšos, klusos laukos tādas aiz sienas dzirdēt tieši tev aiz muuras tā kā skrāpējties rāpjamies augšā pa sienu, tā ka vibrāciju var sajust, kamēr centies nokārtoties un vel esi miegains :D Nav patīkami :D
13.04.2015 04:51 |
 
Reitings 3734
Reģ: 09.02.2014
Man vienreiz 2 peles gadījās bloku mājas 4. stāvā.

Vienreiz mans klasesbiedrs esot iegājis pagrabā un viņam žurka metusies un lekusi virsū! Viņš esot tik spējis atgaiņāties.

Bija viens vecis, kurš draudzējās ar 2 žurkām. Kad viņš gulēja, tad žurkas viņam gulēja zem spilvena!

Jau sen, sen avīzē bija rakstiņš par to, ka viena vecene izmetusi savu vīru no dzīvokļa. Viņš aizgājis dzīvot uz pagrabu un tur sadraudzējies ar vienu žurku. Viņš tai žurkai rādīja savu laulības zelta gredzenu un stāstīja, ka nesīšot to pārdot. Kopš tās dienas žurka viņam katru dienu nez no kurienes nesusi pa kādam zelta gredzenam. Tas vecis tos gredzenus sakrāja, pārdeva un beigās tika pie jauna dzīvokļa.
13.04.2015 05:22 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ko tie cilvēki pīpē :D
13.04.2015 06:46 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Samaisi trauciņu miltus ar celtniecības ģipsi un atstāj ūdeni blakus. Tā ir labākā peļu inde, jo peles saēdas, padzeras un pēc neilga laika kirdik!
13.04.2015 08:16 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012


Šādi slazdi pelei/žurkai nenodara pāri. Ķert vajag uz maizes garoziņas, nevis siera! Siers garšo tikai pelēm multenēs, normāla pele grib maizīti :)

Mums garāžā bija vairākas ziemas, ķērām pa vienai gandrīz katru nakti, vedām uz mežu. Tagad garāžā ielikts kaut kāds aparāts, kas rada infra/ultra/hvz kādu skaņu (es neko nedzirdu), peles vairs nav rādījušās jau vairākas ziemas pēc kārtas.
13.04.2015 09:02 |
 
Reitings 278
Reģ: 08.12.2014
Ar pelēm saskate man nav bijusi, bet vienreiz vecāku mājās bija žurka. Milzīga žurka. Viņa no pagraba pārvācās uz virtuvi un vannasistabu. Līdz viņa nenomira, pie virtuves durvīm klauvēju, lai tā nobîstas un nenāk. :D bet vairākas reizes redzēju viņu, patiešām liela. Beigās noindējām, bet pa to laiku bija paspēja manai zobu birstei mēles tīrītāju nograuzt, to gan es atklāju tikai tajā brīdī, kad ieliku zobu borsti mutē. :D
13.04.2015 09:03 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
...meitenes, ko iesākt ar kurmjiem? Tie gan man tā apnikuši, ka pat pret "kirdik" tipa risinājumiem nav nekas pretī!
13.04.2015 09:03 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
57 days, mums tādā kā vasaras mājā ir liels štruments, ko bāž zemē un, kad kurmis ir apakšā, viņš aizcērtas. Pameklēšu internetā bildi. Tētis pagājušajā vasarā šitā ķēra un, goda vārds, kurmji vairs nerakās. Šo pavasar (tpu, tpu, tpu) arī vēl neviena rakuma nav.

Vēl esmu dzirdējusi par stiklu bēršanu rakumos...
13.04.2015 09:09 |
 
Reitings 68
Reģ: 05.01.2014
Brr, peles... Laukos bija ideja par elektrisko kaitēkļu atbaidīšanas ierīci. Bet tad drošvien vajadzētu tādas vairākas, lai neskrien tik uz otru mājas galu. Kaut kas tāds -http:// http://www.top-shop.lv/majai_saimniecibai/pest_reject.html

Tā arī nenopirkām un nezinu vai darbojas ,bet no paziņām bija dzirdēts,ka palīdzot.
Pret kurmjiem varbūt ar der kaut kas tāds - http://220.lv/lv/darzam/lidzekli_pret_kaitekliem_un_insektiem/biograd_kurmju_baiditajs_darbinams_ar_saules_bateriju?id=440968
13.04.2015 09:11 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015


Šitāds.

Vispār vakar salasījos jūsu diskusiju un pa nakti murgoju, ka man peles un žurkas mājās. Brrrrrrrrrr. Pat domājot kājas aukstas paliek. Teicu draugam, ka labi, ja viņš man varonīgs un nebaidās, jo es no pelēm lecu uz galda un kliedzu. Ja žurku redzētu, vispār ģībtu vai pie dieviem aizietu :D Vienreiz kojās draudzenes istabā (4!!! stāvā!) pele gar kājām paskrēja, abas metāmies uz krēsliem un kliedzām :D fuj! Ja savā istabā dzirdētu, ka grabinās, nezinu, ko darītu. Grrrrrrrr.
13.04.2015 09:13 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kas_Te, tādi uz saules baterijām ir, kurmjiem po**j, demonstratīvi mēdz tieši blakus sitam uzrakt kaudzīti :D

Kristāliņa štruments nav mēginats, paldies!
13.04.2015 09:19 |
 
Reitings 268
Reģ: 02.04.2015
Tikai viņš jāuzpasē, jo dažkārt aizcērtas, ja, piemēram, blakus pļauj zālīti un viņš sajūt to vibrāciju. Principā jau iedurties viņš nekur cilvēkam virs zemes nevar, bet, ja pie mums brauc bērni, tad arī uzpasējam - vai nu ņemam ārā, vai aizcērtam paši, bet, ja lielāki, tad vienkārši piekodinām, ka klāt iet nedrīkst.
Pēc paskata biedējošs, bet mums palīdzēja :)
13.04.2015 09:23 |
 
Reitings 1823
Reģ: 17.05.2013
Pret peēm mājas 100% droši strāda kakis. agrāk majas katru rudeni kada ieklīda, bet 13 gadu laika nav manīta neviena. Lamatas neparak patīk un indes jo vairāk.
13.04.2015 09:27 |
 
Reitings 9998
Reģ: 19.11.2014
Peles ir peles, bet vot žurkas - tas gan ir kaut kas pretīgs. Šausmas, man ir ļoti bail no žurkām. Neesmu redzējusi, bet tāpat baidos.

Cik esmu dzirdējusi, tad pelītes ir bailīgas un nedomāju, ka gultā leks. Ja arī ieleks, tad nejau lai jūs baidītu vai aiztiktu. Noteikti sabīsies un aizskries. A, par žurkām gan esmu dzirdējusi, ka var ielekt gultā un vēl iekost. :'-( Kad manai omei dzīvoklī taisīja remontu - meistari bija atstājuši vaļā ventilācijas šahtu. Ome dienā gulēja diendusu un viņai žurka pa vēderu staigāja.
Jā.. žurkas arī uzbrūkot. Tā kā par pelīti es baigi nebaidītos. Arī noteikti mēģinātu pēc iespējas saudzīgāk viņu notvert un palaist brīvībā.
13.04.2015 11:22 |
 
Reitings 334
Reģ: 19.11.2014
Bija viena pele, izlikām slazdus, nekā. Parasti sestdienās, svētdienās viņa nāca ciemos, tad nu viesistabā skatoties tv, varēja ieraudzīt ka kkas maziņš panesas garām. Trenkājām, trenkājām, bet nenoķērām. Paldies dievam, ka pie ēdiena nepieķērām. Bet kastes un zeķes gan bija sagrauztas. Atmetām ar roku un tagad vairs neciemojas. Laikam pārvākusies pie citiem. :-D
13.04.2015 13:35 |
 
Reitings 72
Reģ: 09.05.2015
Dzīvoju lielā daudzdzīvokļu mājā, pēdējā stāvā pirms bēniņiem un jau kādas trīs dienas kaut kas čabinās istabā, zem gultas, esot redzēta laikam, ka pele, lamatas esam likuši, lipīgos papīrus arī, bet nekā, noēd visu no lamatām un viss, neķeras viņa. :( Paniskas bailes, nevaru naktīs gulēt. Likās, ka viņas tādās mājās nedzīvo. :( Ko jūs iesakāt ar viņām darīt?
02.12.2015 00:07 |
 
10 gadi
Reitings 424
Reģ: 25.08.2011
Ar šo problēmu jāgriežas pie namu apsaimniekotāja.
Ja ar šo pa labam nevar sarunāt - Veselības inspekcijā, inspekcija uzdos par pienākumu apsaimniekotājam veikt deratizācijas pasākumus.
02.12.2015 00:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits