peles mājās

 
Reitings 11
Reģ: 29.01.2009

Sveicinātas meitenes!

Vienu nakt dzīvokļa virtuvē pārsteidzu divas peles. :'-(

Domāju, ka gan jau vēl kādai ir bijusi līdzīga klapata. Tāpēc varbūt varat padalīties ar savu pieredzi, kā jūs tikāt galā ar šo problēmiņu gan no praktiskā viedokļa, gan no emocionālā.

Vairs naktīs nevaru iemigt, jo baidos, ka viņas atgriezīsies, jo no šīm lietām man ir ļoti lielas bailes. Tā kā man no virtuves uz guļamistabu nav durvju, teorētiski pastāv dažādas iespējas, ka šī atkalredzēšanās varētu notikt atkal.

17.11.2011 11:58 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man šobrīd peles ir aktuāls jautājum! Vienu nakti pamodos jo dzirdu ka kaut kas grabinās un pīkst - ha! Iedomajos- gan jau ka pele! Nakamaja rita tieshaam pele mirusi gulj- nekapu 3 h no gultas ara, pazvaniiju uz darbu-- atbrauca koleegjis aizvaca!
Taja pashaa dienaa istabaa visas shkjirbas aiztaisijam ciet - listes nomainijam, ielikam jaunu paklaju! Pagajusi nedelja un atkal pele lien ara! Dzirdeju tikko kaa aiz tam gridas listem grabinas!! Virtuvee vienu pati ieraudziju!!! Skaidrs- nakts neguleta!!! Meistars tik riit bus lai aizvertu visas spraugas kur vinjas varetu izlist! Pirms tam pus gadu nekaa tada nebija- dziivoju shaja dzivoklii pus gadu... Kapeec tieshi tagad vinjas man lien ara un terorize???
09.02.2013 22:04 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
labi, ka man no vinjám nav bail. agrák lauku májá bija, bet sataisíja remontu, aiztaisíja visus caurumus un ir ok :) nu vari vél kakji panjemt :)
indi liekot var sanákt tá, ka kaut kur aiz sienas sáks smirdét...
09.02.2013 22:12 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
mums kaiminjiem bija/ir peles tapec kad tasijam remontu zem listem un spraugas beram sasistu stiklu (no spuldzitem), tad vinas sagriez kajas un talak neiet! cik kapnju telpa dzirdu kaiminji veljoprojam runa ka vinjiem peles, bet mums neviena nav bijusi :)
09.02.2013 22:14 |
 
Reitings 3755
Reģ: 22.10.2012
Jāatrod caurums, pa kuru šīs lien iekšā, savādāk nebūs nekādas jēgas no tiem slazdiem. Jāpārliecinās, ka pele nav iekšā telpā un tas to caurumu ar celtniecības silikonu jāaizpūš. Kamēr viņas grauzīsies cauri, nomirs. As simple as that.
09.02.2013 22:18 |
 
Reitings 44
Reģ: 06.02.2013
Visvieglākais un nesāpīgākais variants-abām pusēm-vērmeļu uzlējums. Nopērc aptiekā vērmeļu tēju,uzvāri,iemērc lupatiņu,izsmērē pa izstabu stūriem,vari arī to lupatu atstāt uz kādu laiku. Peles nerādīsies vairs!
09.02.2013 22:18 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Pats divainakais, ka vinjas lien ara tikai tagad!!! Pirms tam ne minas ne zinjas par vinjaam nebija!!! Tagad bezbailigas palikushas! Sezhu virtuve pie laptopa un skatos shii uz mani skatas - izradas tur sprauga! Aizmuka protams, bet ja nebutu vinju pamanijusi tad nezin kaa man veel te ietu... Man irmljoti kluss majas, varbut tas domaa ka nakts un lien ara?! Nu nezinu skaidrojuma man nav! Partika ari nestav uz galda! Vispar jutos kaa pelju uzbrukuma:(
09.02.2013 22:23 |
 
Reitings 81
Reģ: 10.02.2010
Vecāku dzīvoklī pirms gadiem 10 šamās regulāri piestaigāja, atnesām kaķi- neviena vairs nav rādījusies. Ja nu kāda muļķīte iemaldās, kaķenei tas ir 5 min jautājums :D vispār, kaķis jau zin dienas 2 iepriekš, ka pele būs, jo, kad vienā vietā sēž un vienā punktā skatās nonstopā, tad zinam, kad pele ir jāgaida ciemos :D
Bet tā, cik no paziņām ir dzirdēts, pret pelēm labs līdzeklis ir kaķis.
10.02.2013 01:58 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Ok, šito man naktī nevajadzēja lasīt, lieta tāda, esam jaunā dzīvoklī, ar eiroremontu, bet fig ar to, peles, divas noķērām, bet trešā arī ir, smieklīgi vai nē, bet no peļu slazda viņu nočiepa teju 10 siera gabaliņus un pat slazds neaizkrita ciet, nopirkām jaunu, ielikām sieru- atkal zog, bet necēršas ciet, kā? kā? tas ir iespējams? Naktīs es neguļu, vienreiz te trauki kaut kur grauzās, es naktīs esmu viena, man ir no bērnības fobija, ģībstu un nervu zāles jādzer , un šobrīd to trešo ķeram, šodien atbrauca tētis, aizpūta caurumus kuri ir vannasistabā, bet virtuvē ir liels caurums pie trubām, nevar aizpūst, kaut kāds dēlis tur jāklapē virsū, to šodien nesanāca, tagad man atkal bezmiega nakts, no virtuves uz istabu, durvju nav, mēs nogāzām galdu tā ka nav šķirbu un priekšā, ta ka lai netiek istabā iekšā , galds ir augsts , nu 70 cm čista, viņa tiešām varētu pārrāpties pāri , virsma gluda slidīga. Un tiešām gultā viņas var ierāpties? Es jau esmu gatava izvākties, bet šobrīd nav tādu iespēju. Diemžēl, dažas naktis braucu pie vecākiem gulēt, tik traki . Indēt, vai ko vēl var darīt, ja tik gudra viņa, ka var vākt desmitiem siera gabaliņu , tā ka slazds nereaģē?
12.04.2015 23:08 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
tā vot :'-(:'-(
12.04.2015 23:10 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Fionna

Uzliec to peļu slaztu, bet ēdienu uz tās saindē :D Un jopcik tev an traki bailes no peles. Labāk būt vel nežēlīgākam un noķert to peli dzīvam un ielikt būrītī, baigi gudrā maita ja jau ēdienu no slazda nočiept māk :D

Mani tomēr vairāk baida žurkas nekā peles, mājās viena vienīga pelīte ir parādījusies un tā pati izskatījās ka ne tur iemaldījās, padzīvoja pie mums kād mēnesi laiku pa laikam ko nočiepjot, bet pēc tam aizvācās prom vai varbūt kāds viņu nobeidza, bet visu laiku tik viena un tā pati pele nāca. Gan jau kādam bērnam no būrīša izmuka.
12.04.2015 23:19 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
Mums arī bija, bet tās peles bija šausmīgi gudras :D sākumā vēl slazdos ķērās un arī inde darbojās, bet vēlāk viņas nemaz vairs slazdos neķērās, indi neēda. Palīdzēja tikai kaķis, ļoti priecājos, ka vairs nav tādas problēmas, tas bija murgs.
Mums laukos žurkas pa māju skraidīja, tas bija vēl trakāk. Naktī negulēju, jo bija paniskas bailes. Kaķi paņemt nevarējām, jo tur tikai kādu reizi gadā aizbraucam, tāpēc sanāca palikt vairākas dienas.
12.04.2015 23:24 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Miss Joker- laba ideja, vot tiešām saindēšu.
Jo man šīs bailes ir jau no bērnības, un nevis bailes, bet paniskas bailes, fobija, esmu ģībusi un kritusi, un ko tik ne.
Sliktākais jau bija, kad ir jau bijušas pāris naktis negulētas, jo es tā baidos, bet uz darbu no rīta un vot tad ir traki, tāpēc arī braucu uz citu pilsētu pie vecākiem gulēt, un no rīta uz darbu, kad draugs mājās, tad varu pagulēt naktī, viņš ir 2 naktis nedēļā mājās, šausmas nu :D
Mēs te nesen ievākušies esam, no pagājušās vietas izvācāmies , jo tur arī bija pele, viena gan laikam, jo to noķērām un bija miers, bet izvācāmies, jo pēc 2 mēnešiem, man vēl bija panika. Nu lūk, izskatās, ka būs jādomā kaut kas.
Nē, nē, es gribu zināt,tiešām maza pelīte varētu ierāpties gultā?
Un pārkāpt pāri apgāztajam galdam , viņš ir augsts .
Šī nakts man nebūs laba.
Thanks God, rīt guļu citur.
Vot tādu fobiju kā man, nevienam nenovēlu :'-(:'-(
12.04.2015 23:31 |
 
Reitings 403
Reģ: 30.08.2014
tas viss šobrīd liekas diezgan traģiski, jo visu laiku mājās ir paniskas bailes. šonakt gulēju vien 2 stundas un tās pašas ar nepārtrauktu pamošanos, pat ieslēgtu gaismu gulēju.

Gluži kā par mani uzrakstīts, ļoti labi tevi saprotu.:-/
Bet man punktu pielika tieši tas, ka viņas palika drošākas - kad uz galda un palodzes ieraudzīju peli, atpakaļ uz dzīvokli bez kaķa nebiju gatava iet.
12.04.2015 23:35 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
kā,viņas var uzrāpties uz galda vai palodzes? Kā? :'-(:'-(:'-(:'-(

Sangria- Es Tevi saprotu :(
12.04.2015 23:45 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Tiko ar izlasīju ka internetā rakstija viens cilvēks ka uz peļu slazda jauzsmērē zemesriekstu sviests, tas itkā katru reizi palīdzot tam cilvēkam viņas noķert ;) Kā ne kā tas jau jānolaiza nost, kas ar izraisa vibrāciju lai slazds nostrādātu.
Ceru ka šis palīdzēs ;-)
12.04.2015 23:48 |
 
Reitings 1213
Reģ: 10.12.2014
Bija man šāda pati situācija, kaut gan tās bija izteiktas žurkas. Gulēt arī nevarēju, bija bail no katra trokšņa. Kad likās,ka visas noindētas-viena gar kājām paskrēja-gandrīz noğību. Bija pat reizes,ka pa sienām grauzās un tas vēl briesmīgāk..
Mēs kaut arī īrējām, mums ļāva pūst,betonēt un darīt visu,lai tik negraužās un netraucē mums dzīvot. Bāzām sākumā indi, tādas ripiņas(pavairākas,kādas 3),tad sabērām stiklus un tad ar cementu ciet. Teikšu tā, grauzās vēl neilgu laiku, bet iekšā pie mums vismaz netika+pēc,kādām 2dienām jau bija klusums,jo noteikti sarijās indi. Es gan tavā vietā parunātu ar dzīvokļa īpašnieku,domāju,ka viņš būs tikai par tavu lēmumu un tad tālāk apziņot arī kaimiņus,jo nav jau jēga,ja tu viena cīnies, visiem dzīvokļiem vajag izlikt indi.
12.04.2015 23:48 |
 
Reitings 1213
Reģ: 10.12.2014
Fionna- peles un žurkas arī lec, negribu sabaidīt,bet no tā galda nekāda jēga nav.
12.04.2015 23:52 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Vel viens variants ir aizņemties kādu kaķi no citiem uz laiku ja paši savu nevarat iegādāties, vai vismaz paprasīt lai kāds iedod kaķa suku kura ir pilna ar spalvām un tad tās spalvas tā kā izkaisat pie tām ieejām un berzējat birsti tur,izklausas muļķīgi bet citiem tas laikam jau palīdzot.
Viss labākais variants tomēr ir izsaukt profesionāļus, jo kamēr jūs cenšaties tikt galā ar 1 peli, ir iespēja ka vel vairākas ražojas aiz sienām, jo viņas ātri pavairojas.

Papildus vajadzētu visu ēdienu turēt kur pele netiek klāt, visas miskastes aizsiet ciet lai smaku tik viegli nejustu.

Vel pelēm nepatīkot piparmētru eļļa(peppermint oil) nezinu kur to iegūt, bet tā smaka itkā esot tik spēcīga ka peles tam negrib iet tuvumā. Ar tādu ēļļu tad var mazgāt grīdas vai vismaz izsmērēt visur kur peles lien.
12.04.2015 23:57 |
 
Reitings 2816
Reģ: 19.01.2015
Skaidrs, kamēr nebūs te viss tīrs, es gulēšu pie vecākiem, nauda aizies ceļā, bet ko tur :'-(

Tiešām minkalinka- arī tik augstu viņas var uzlēkt?
13.04.2015 00:01 |
 
Reitings 309
Reģ: 13.03.2015
Muusu dziivoklii reiz bija iemitinaajusies liela zhurka, kas pa nakti mekleeja eedienu. Reiz izeeda tukshu lielu bljodu ar pankuukaam, ko bijaam aizmirsushi nosleept. Man vinja nelikaas shausmoniiga, nevienam neko sliktu nedariija un uzradaas tikai naktiis. Peec dziivoklja remonta vairs nav atgriezusies.
13.04.2015 01:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!