Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Meitenes kurām psoriāze-jautājumi jums!

 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Ar šo problēmu,kura man ir ģenētiski iedzimta esmu samierinājusies,jo tā man bija tikai uz galvas ādas.Pirms mēneša,pusotra parādījās arī uz kājām.Aizgāju pie savas dermatoloģes-izrakstīja zāles-lietoju,samazinājās tā problēma,bet...tuvojas vasara,gribēsies arī kādas kleitas vilkt,jo šobrīd vēl nav vajadzības,bet mazums kāda balle priekšā vai svētki.Sēžu un domāju-kā jūs meitenes risināt tieši šādas problēmas-kleitas,friziera apmeklējums utt. Es jūtos ļoti neērti,pat ja citi neredz,tas rada tik ļoti lielu diskomfortu,jo īpaši tāpēc,ka daudziem cilvēkiem nevar ieskaidrot,ka tā "nav lipīga" slimība.Man interesē tieši sadzīviskās dzīves situācijas.Vēl pie tam uz kājām tādi pleķīši paliek vietās,kur ir sadzijis (pati esmu nedaudz brūna),tas tā var būt?Un kādas zāles jūtos lietojat?Man ļoti interesē meitenes kurām tieši tāda pati problēma,kā jūs ārstējat un risināt šo problēmu!
06.04.2013 12:34 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Jā,lasīju,ka mūsu zonā pat ļoti izplatīta,jo laika apstākļi tādi piem. siltajās zemēs psoriāze reti sastopama salīdzinot ar mūsu galu.Es arī it kā par to nedomāju,bet man no galvas ādas nedaudz jau uz sejas ir izpletusies (uz pieres),labi,ka vienā sānā-matus var pārlikt,bet tieši tā vieta man nedzīst.
06.04.2013 18:08 |
 
Reitings 179
Reģ: 30.11.2012
Man bija šāda problēma pusaudžu gados,aizgāju pie ārsta,uzreiz jautāja vai kādam ģimenē arī ir bijusi,teicu,ka jā,omītei bija,arī tieši kad viņa bija manā vecumā.Tā nomocijos,tas bijā traki,man bija ļoti daudz tie pleķīši,uz rokām,kājām,galvas ādas,paldies dievam,ka ne uz sejas!!!Katru dienu vakarā,pilnīgi visa bija sasmērēta ar spec. krēmiņu.Tagad es par to vairs nedomāju,nezinu,pēkšķi,sāka palikt mazāk,un nu jau kā vairākus gadus nav pavisam nekas,briesmīga slimība,un tik ļoti izplatīta!!
06.04.2013 16:52 |
 
Reitings 444
Reģ: 23.07.2012
kad man šī slimība bija pilnā plaukumā, aizgāju pie dermatologa. ieteica man pavisam vienkāršu lietu - pārstāj stresot par to. es nodomāju - ko tu tur muldi?
protams, turpmāko mēnesi, divus katru dienu smērēju galvas ādu un domāju, ka visi to redz, bet ar laiku izlaidu to smērēšanu un piemirsu par tādu slimību un tad nu šodien es te esmu ar tīri labi galvas ādu, jo par to vairs nedomāju un neuztraucos, protams brīžiem ir tā, ka vietām paniez, sakasu, bet sasmērēju ar smērīti un dzīvoju tālāk. tagad uz pavasara pusi sāk nedaudz parādīties uz rokām, bet arī pasmērēšu un viss. man nav tik traki, protams var ievērot, bet nav mirstamvaina.
06.04.2013 15:57 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
Es gaidu pavasari,bet šobrīd redzu vienu lielu ziemu aiz loga! :D

Varbūt vēl kāda var ko ieteikt?
06.04.2013 15:45 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Es nelietoju nekādus medikamentus. Tikai reizēm zivju eļļu, naktssveces eļļu. Man psoriāze nav tik smaga formā, lai zāļotu sevi, ja ievēroju veselīgu ēdienkarti, tad nav tik traki. Galvas ada ir pasausa, bet ik pa laikam smēreju diždadžu eļļu galvā un matos pirms mazgāšanas. Kājām ir tie pleķi, bet tikai ziemā, zem zeķubiksēm neredz. Pavasarī tiesām loti ātri pazūd, man ir ziemas forma psoriāzei, vasara nav nekādu problēmu, pieļauju domu, ka pārvacoties uz siltajām zemēm nebūtu šī slimība vispar.
06.04.2013 13:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Alise, tie darvas šampūni arī ir dažādi, iesaku pamēģināt vairākus. Man ir palīdzējuši Polytar un viens no Multilukss nopērkajamiem par lētu naudu "krievu ražojumiem" (es gan neatceros, kurš, jo viņiem tur 2 ļoti ldzīgas pudeles bija). Šobrīd lietoju vienu citu šampūnu (vienkārši pretblaugznu, ražotāji PetalFreshOrganics), arī palīdz un vismaz smaržo patīkamāk.
Bet manam vectēvam arī ir psoriāze, bet viņam palīdz citi šampūni nekā man. Un cena nav noteicoša, ir lēti, kas līdz, un ir dārgi, no kuriem nav jēgas.

Par medikamentiem - jau teicu - man palīdz Elocon. Recepšu zāles. Viņš nopērkams gan smēres, gan krēma, gan losiona veidā. Es lietoju krēmu (smēre ir pārāk ķēpīga).
06.04.2013 13:26 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
zaptesburka ko tu galvai lieto?Man ir ziede un pilieni.Lietoju darvas šampūnu,bet tas man nederēja.Kādu šampūnu lieto?
06.04.2013 13:15 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Alise, saprotu, kā Tu jūties. Es arī, kad man bija uz ādas (uz rokām, augšdelmiem, daudzi sīki punktiņi / pleķīši), kompleksoju un ļoti slikti par to jutos. Vispār jau slimot ir nepatīkami, bet tā ir lieta, kas tā arī ilgu laiku nepāriet - nomācoša sajūta.
Bet, ka iegāju tajā slimnīcā un redzēju, cik šausmīgas problēmas ir citiem, sapratu, ka man tas vispār nekas pieminēšanas vērts nav.
Man tas toreiz palīdzēja, it kā jau neko pārāk tur nedarīja - katru dienu špricēja penicilīnu, šķidro kaļķi, vēl kaut ko + deva smērēt šausmīgi smirdīgas smēres. Par cik man no saules ir alerģija, tad ne uz kādām UV staru procedūrām negāju, tikai dažas reizes ar tādu jocīgu verķīti apstrādāju slimos ādas laukumus (kas tā kā ar elektrību sita).
Apmēram mēneša laikā pēc tās slimnīcas man pleķi no ādas nogāja. Un ar galvas ādu - tiešām, ja lietoju ārstniecisko šampūnu un regulāri sasmērēju zāles, tad viss smuki ir.
06.04.2013 13:07 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
shiny_ Vasarā,saules staros nesamazinās?
06.04.2013 13:01 |
 
Reitings 98
Reģ: 29.01.2009
Jā, ar apģērbu ir problēmas. Parasti nēsāju tikai tādu, kas aizsedz konkrēto vietu, manā gadījumā - roku locītavas. Ziemā jau nekas, garrokaini džemperi, kleitas arī tikai ar garām rokām. Vasarā trakāk.
06.04.2013 12:58 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
zaptesburka man psoriāze saasinās vairāk uz ziemu un mitro laiku,vasarā uz galvas ir,bet ne tik traki.Uz kājām nesen tikai uzradās,tāpēc skatīšos kā būs,ja mums vispār silta vasara būs.Tā kā man šis ir iedzimts,tad ar to ir nedaudz grūtāk cīnīties,jo tiklīdz mazākais stress (arī par sīkumiem) tā uzreiz ir saasinājumi,bet problēma tajā,ka man ir diskomforts pašai,pat ja citi neredz.
06.04.2013 12:50 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Un ar zālēm ir tā, ka man palīdz tikai ELOCON, kas ir samērā stipras zāles. Bet tās palīdz ļoti labi, nelietoju katru dienu.
06.04.2013 12:49 |
 
Reitings 1609
Reģ: 03.03.2013
sunset Lūk par solāriju es vēl īsti esmu nesaprašanā.Es arī apmeklēju,bet nevaru īsti saprast-palīdz man tas vai nē.Dermatoloģe stāstīja,ka viena sieviete aizbrauca vienu nedēļu uz siltajām zemēm un 10 gadus dzīvoja bez jebkādām psoriāzes pazīmēm.Ziemā,jā,dikti traki.Kādus medikamentus tu lieto?
06.04.2013 12:47 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
šodien Laimīgs un vesels raidījuma par šo bija sižets
06.04.2013 12:46 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Man agrāk (vidusskolas laikos, arī drusku vēlāk) bija uz rokām. Padzīvoju kādu nedēļu slimnīcā uz Briāna ielas, uzreiz gan nenogāja, bet kāda mēneša laikā pēc tam pazuda un vairs nav atpakaļ metusies, ir tikai uz galvas ādas un arī ļoti maz, ja lietoju labu šampūnu un laikus sasmērēju zāles, tad nemaz nevar manīt (ja noslinkoju un zāles nesasmērēju, tad gan ātri vien sametas).
Ikdienā cenšos sekot līdzi, lai āda nepaliek pārāk sausa un taml. Citreiz vannas ūdenim pieberu nedaudz dzeramās sodas klāt, citreiz kādu eļļu sasmērēju.
Bet Tev psoriāzei ziemas vai vasaras forma? Varbūt - tieši tāpēc, ka tuvojas vasara, Tev no kājām noies, ja nedaudz paturēsi saulē?
06.04.2013 12:46 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Matus griežu pati sev jau 6 gadus, esmu arī pa vidam bijusi pie friziera, nekādas problēmas, pabrīdināju, ka man psoriāze, lai nebīstas, frizieris normāls, profesionāls, neko neteica, vien piebilda, ka viss ok, mūsdienās daudziem tā ir.
Uz kājām man ir tā, ka tiklīdz parādu kājas 1-2 dienas saulē tā pazūd visi pleķi, bet pa ziemu reizem ir ļoti traki, ja nekas nelīdz, tad eju arī uz solāriju, šis ir viens no retajiem iemesliem, kāpēc solārijs kādam uz šīs zemeslodes var būt arī lietderīgs un vēlams.
06.04.2013 12:44 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits