Vai atstājat dzeramnaudas?

 
Patīk
Reitings 2967
Reģ: 09.08.2016
Kaut kur redzēju bildīti ar uzrakstu par dubulto morāli - kafejnīcā atstāji dzeramnaudu, tas ir OK, bet ārstam atstāt naudu - kukulis. Ārsts izglāba dzīvību, bet oficiants pienesa kafiju.
Vai atstājat dzeramnaudu?
Kam parasti atstājat? Viesmīļiem, skaistumkopšanas meistariem, frizieriem utt.?
Cik vidēji atstājat?
10.01.2018 19:59 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Nedomāju, ka kāds par katru sīkumu nes ārstam šokolādēs vai samaksā vairāk. Parasti tāds dāsnums notiek, kad ir pelnīts. Labu ārstu mums ir maz, reti kurš pelnījis tās šokolādes, bet tie, kas ir, ir tiešām pelnījuši.
12.01.2018 16:31 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Viena lieta ir dot kukuli, lai laiž bez rindas, cita - pateikties par darbu, neko negaidot pretī. Neredzu tajā neko sliktu. Tā ir klienta paša iniciatīva un krāpšanās nenotiek ne no vienas, ne no otras iesaistītās personas. Un arī trešā persona necieš.

skatoties par ko tā pateicība šokolādes kastes vai tortes veidā ir . Ir starpība vai šādā veidā pasakās , ja ārsts izglābj tavu tuvinieku no nāves un tu jūties tik apgarots aiz laimes , vai arī tu pasakies nezin par ko vai kaut kādu sīkumu , ka redz tevi pārrakstīja uz tuvāku datumu , lai gan tas ir viņu pienākums dot ziņu , ka ir atbrīvojusies vieta ātrāk .
Es uzskatu , ka pateikties ziedu , saldumu veidā var tikai par kaut ko lielu , nevis ikdienas sīkumiem , kuriem būtu tā jau jāietilpst pakalpojumā .
12.01.2018 16:27 |
 
Reitings 204
Reģ: 29.08.2013
Varat mest ar akmeņiem, bet izvirzu hipotēzi, ka 90% no Jums un cilvēkiem in general maksā dzeramnaudu primāri savtīgu interešu vadīti. Jums nepatīk, kā uz Jums paskatīsies, ko padomās vai kādu attieksmi saņemsit nākamreiz... Nav pat svarīgi, taču skaidrs, ka ar filantropiskiem motīviem tur saskarsme maza. Un informācijai – es atstāju dzeramnaudu un pietiekoši dāsnu, bet ne tādēļ, ka mani uztrauktu viesmīļu labklājība. Pieļauju, ka lielākā daļa viesmīļu to arī saprot, bet, kā saka - kad nauda nāk Tavā virzienā, liekus jautājumus neviens neuzdod.
12.01.2018 16:24 |
 
Reitings 1317
Reģ: 30.06.2013
Viena lieta ir dot kukuli, lai laiž bez rindas, cita - pateikties par darbu, neko negaidot pretī. Neredzu tajā neko sliktu. Tā ir klienta paša iniciatīva un krāpšanās nenotiek ne no vienas, ne no otras iesaistītās personas. Un arī trešā persona necieš.
12.01.2018 16:22 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Ja, atstaju. Restoranos, kafejnicas - vienmer. Biezi vien ari frizierim , taksistiem. Es gan ar taksi braukaju tikai Latvija. Citur ar uberu. Pedejo reizi Latvija pamaniju taksistu jauno tendenci: vispar neatdot precizu parpalikumu. Piem. , jamaksa 6,30. No 10€ atpakal visbiezak sanemu 3€.

vispār jau tādai dāmai no augstākām aprindām nāktos zināt , ka ar savu dāsnumu tu tikai stagnē Latvijas sabiedrību . Tev tā kā pašai būtu jāzin , ka nezin kāpēc tavās ārzemēs un citviet tā nedara , bet redz tu laikam jūties baigi bagātā , lai "uzturētu" Latvijas mazapmaksātās profesijas . Tāds lāča pakalpojums vien sanāk .
Pareizi te kaut kur teica - var izvest meiteni no laukiem , bet laukus no meitenes nē .
Ja jau esi par manierēm , tad arī proties uzvesties un domāt kā cilvēks ar manierēm . Nevis atbraucot uz Latviju , nolaisties līdz līmenim , kur atbalsti ēnu ekonomiku .
12.01.2018 16:22 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Kur jūs redzētu citās Eiropas attīstītās valstīs , ka kaut kādām frizierītēm , manikīrēm atstātu salonos papildus naudu ? Kur jūs redzētu , ka ārstiem ārzemēs atstātu kukuli ?]

Es to arī neuzskatu par normu. Viņa jau tā pelna par izdarīto, viņu bonuss ir tas, ka klienti atgriežas. Viņu pienākums ir strādāt labi un par to viņi saņem algu. Blatiņi un kukuļi liekas "labs darbs", bet tajā pašā laikā, kad viņi pieņem, viņi pārkāpj noteikumus.
Zinu ārstus, kuri ņem kukuļus un tad bezrindas pieņem, vai ātrāk var kaut kur tikt. Bet to es neatbalstu. Neuzskatu par godīgu rīcību pret citiem pacientiem.
12.01.2018 16:00 |
 
Reitings 382
Reģ: 29.05.2017
Vienīgais, kam r astāts - viesmīļiem. Ja ļoti nepatīk apkalpošana - tad gan neko.
Ārstam - tikai vecmamma tā dara, mēs tikai konfekšu kasti esam uzdāvinājuši pateicībā uz Ziemassvētkiem.
Pārējiem gan ne, kaut kā nepiedomāts, ka vajadzētu.
12.01.2018 15:57 |
 
Reitings 2062
Reģ: 31.10.2015
Es domāju , ka ir jānodala ēdināšanas kultūras dzeramnaudu kultūru , kur tāda pastāv ne tikai Latvijā , bet arī citviet nabadzīgākās valstīs , no pateicībām visādām manikīrēm , kur tas jau ir lieks žests pilnībā , nerunājot par kukuļiem ārstiem un citu profesiju pārstāvjiem .
.
Kas jūs , galīgi nesaprotat , ka ar savu "dāsnumu" jūs tikai turpinat uzturēt nevienlīdzību un kukuļošanas ? Latvija tāpēc arī šajā ziņā ir lielā stagnācija , jo redz tādas ūber krutās dāsnules domā , ka jāpasakās ar papildus naudu un tad tie , kas to saņem jau uztver to par normu , ka "man pienākas" . (t)(t)(t)
Kur jūs redzētu citās Eiropas attīstītās valstīs , ka kaut kādām frizierītēm , manikīrēm atstātu salonos papildus naudu ? Kur jūs redzētu , ka ārstiem ārzemēs atstātu kukuli ? (t)
12.01.2018 15:54 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Es pati agraak straadaaju par viesmiili , taadelj zinu kaa tas ir & cik fiziski un emocionaali smags ir shis darbs - 90% gadiijumaa atstaaju dzeramnaudu . Iznjeemuma kaartaa neko, ja serviss ir katostrofaali slikts.Bet tad tieshaam tur ir jaabuut izcili sliktam viesmiilim.
Mans noveerojums ( gan straadaajot, gan kaa klientam ) vietaas kur dzeramnaudas tiek liktas kopaa un dienas beigaas uz visiem sadaliitas - taadaas vietaas apkalposhana ir diezgan zemaa liimenii, tur cilveekiem nav motivaacijas un dazhi indiviidi paljaujaas uz to ,ka vinju koleegji pastraadaas labaak un sapelniis tos chajus.
Ja katrs dzeramnaudas patur sev, tad ir lielaaka motivaacija vairaak censties, jo tu zini ka tas ko tu nopelni ir atkariigs tikai un vieniigi no tevis pasha.
Kad es straadaaju restoraanaa kur dzeramnaudas tika godiigi sadaliitas - dienaa vairaak pa EUR 10 reti kad bija, toties restoraanaa kur es pati vareeju vinjas patureet - man ikdienaa bija vismaz EUR 50 kaa minimums.
12.01.2018 15:38 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Restorana atstaju gandriz vienmer, kafejnicas un tadas double cafe tipa iestades, tikai, ja apkalposana ir bijusi ipasi augsta limeni. Ja kadas profesijas parstavis ipasi pacensas manis del un serviss ir labaks, ka gribetos, nekautrejos pasniegt kadu sokoladi vai konfeksu kasti. Lidzigi ka skolas laika - visas skolotajas darija savu darbu un sanema savu algu, bet dazas tomer pagaja to ekstra soli, lidz ar to gribejas papildus iepriecinat.
12.01.2018 15:17 |
 
Reitings 1832
Reģ: 27.12.2012
Dzeramnaudu uzskatu kā pateicību par labāku servisu nekā biju gaidījusi.
Ja viesmīlis izturas laipnāk, ir patīkams cilvēks (un, jā, man ir tiesības subjektīvi vērtēt, vai man tas viesmīlis patīk vai nepatīk), pasūtītais pakalpojums ir kvalitatīvs, tad atstāšu dzeramnaudu. Ja nepatiks viesmīlis vai ja nepatiks pakalpojums, neatstāšu. Ja būs slikts noskaņojums, neatstāšu. Parasti tie ir 10% no summas.
12.01.2018 10:08 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Atstāju, bet nevis vienmēr pienākuma pēc, bet tad, ja tiešām jūtos apmierināta ar saņemto pakalpojumu. Atstāju gan kafejnīcās, gan frizierei, gan vaksācijas meistarei, gan par ģimenes ārstei (parasti dodu 5 eur un saku, ka kvīti nevajag, kaut arī man ir polise un tos 1.42 eur man polise atmaksātu). Citiem ārstiem gan neuzdrošinos atstāt dzeramnaudu, lai gan gribētos.
12.01.2018 09:47 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Parasti neatstāju, bet ja kafejnīcā/restorānā ir bijis labs serviss, tad atstāju 10% apmēram.
12.01.2018 09:22 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Man patīk iepriecināt foršus cilvēkus, vienalga kādā profesijā tie strādā. Pēdējo reizi aizvedu torti uz autoservisu, jo puiši lieliski bija sataisījuši auto, par torti bija priecīgi un momentā ķērās notiesāt :-)
12.01.2018 09:18 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
Man vispār šķiet, ka tie, kuri iestājas, ka viņiem pienākas dzeramnauda, ir tie, kuriem tā tiešām nepienaktos. Pieņemsim ar tiem pašiem taksistiem - man arī vairākkārt gadījies, ka neizdod atlikumu, bet brauciens bija nepatīkams, vai nu veda pa garākiem ceļiem vai krievs, kurš nesaprot latviešu valodu, vai visu ceļu runā pa rāciju vai tml. Tie taksisti, kuri tiešām forši, kuri uzķer cilvēka garastāvokli un saprot, vai cilvēks grib parunāt brauciena laikā vai nē, kuri novēl jauku dienu, kuriem mašīna patīkami smaržo un kuri brauc pa labāko maršrutu, tie jau nepatur atlikumu sev, jo viņi vnk arī nav nekauņas, savukārt tad arī man šķiet, ka nav žēl to atlikumu un ir pamats atstāt, jo brauciens bija labs. Gan jau līdzīgi ir arī ar viesmīļiem.
12.01.2018 08:36 |
 
Reitings 388
Reģ: 19.12.2017
"acidpauli
Kāpēc neatbalsti?"
Es ikdienā nemēdzu ēst fancy restorānos, ja kaut kādā reizē sanāk tādā vietā būt, tad droši vien atstātu, ja godīgi, parasti tādās vietās pati arī nemaksāju, jo mani kāds uzaicina.
Es neredzu pamatu atstāt ikdienas ēstuvēs kā čili pica, double Coffee, gan bei, coffee inn utml dzeramnaudas, jo es vienkārši nesaprotu, par ko man būtu jāpiemaksā. Parasti tas viesmīlis tāpat ir vai nu ar dzelzs seju vai uzspiestu smaidu un neko ārpus saviem tiešajiem pienākumiem neizdara. Man kaut kā vienalga, kurš man pienesa šķīvi, tad jau pavāram būtu lielāka jēga atstāt dzeramnaudu, jo viņš to ēdienu reāli gatavoja.
Man viesmīlis šķiet tāda profesija, kas neprasa nekādas lielās zināšanas, iemaņas un to varētu izdarīt jebkurš, savukārt, piemēram, pagatavot garšīgu ēdienu - nu es diez vai spētu tādu darbu darīt.
12.01.2018 08:30 |
 
Reitings 356
Reģ: 03.10.2013
Atstāju tikai viesmīļiem 10% no summas tad, ja patika apkalpošana.
Ārstiem, frizieriem, biroju darbiniekiem utt. neko neatstāju.
Varu uzdāvināt kādu nelielu dāvaniņu cilvēkiem, kas pieņem mani vai izdara kādu pakalpojumu ārpus sava darba laika, pienākumiem vai specialitātes, piemēram, darba vietas galdniekam, kas pēc darba laika salabo manu privāto koka kastīti..
12.01.2018 07:46 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Parasti jau atstāju, bet es nudien gribētu, lai viesmīļi labāk saņem pilnas algas, kuru apmērs ir prognozējams un par kurām tiek maksāti nodokļi. Dzeramnaudu "tradīcijas" dēļ restorānu īpašnieki var atļauties nodarbināt cilvēkus par smieklīgu naudu, nodrošināt minimālo sociālo aizsardzību (vai vispār nekādu) un gaidīt, ka klienti mīļuprāt vēl papildus piemaksās, lai nolīdzinātu starpību.
11.01.2018 08:36 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Ja maksā ar karti tad dzeramnaudas jautājums atkrīt uzreiz.
Ir pakalpojums un ir pakalpojuma cena, to arī maksāju.
Apkalpošanas izmaksas var pierēķināt klāt, ja nepieciešams.
Labiem pedagogiem, satiksmes autobusu vadītājiem, pārdevējiem veikalos, apkopējiem arī kāds piemaksā, ja tie labi dara savu darbu ?
Varbūt cilvēks cenšas no sirds, bet pakalpojuma saņēmēji ne centa neiedot.
11.01.2018 08:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Atstāju dzeramnaudu tikai tad, ja esmu izmantojusi papildus pakalpojumu- lai sagatavo pasūtīto savādāk nekā ēdienkartē u.tml. Vai ja kā citādi izlīdz- iedod telefonam lādētāju, ierāda vietu pie galdiņa ar kontaktligzdu, utt. Ja ir kaut kas tāds, kas neietilpst pienākumos, bet darīts no labas sirds.
11.01.2018 00:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits