Kārtība - tīrība

 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Lasot diskusijās par to, kā citi plūcas savā starpā, aizdomājos, cik daudz var būt tas "Es mājās daru visu!"
Protams, mājas mums ir visiem dažādas, sākot no istabiņas vai studio dzīvoklīša, līdz 200 m2 mājai, bet par vidējo aritmētisko paņemsim 3 istabu dzīvokli. Nu tiešām nevaru iedomāties, kas ir tik nenormāli daudz mājās jādara, lai tur būtu jāiesaistās 2 cilvēkiem (nerunāju par principu, runāju par sūkstīšanos "vai kāda es nogurusi, te visu darot"
Tātad:
Cik bieži jūs apdarāt darbus, lai māja būtu kārtīga un tīra, un ko jūs vispār darāt? Cik laika tam veltiet?
11.01.2018 13:13 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
*noņemu gultas veļu
11.01.2018 13:50 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
ja atnāk negaidīti ciemiņi man nav kauns. ++
man ar tada doma vislaik. Un man reiz viena kundze teica, saimnieci redz pec virtuves un galvenais pec tualetes un vanansistabas.. vot zel ka man slinkums katru dienu tirit dusu piemeram..
11.01.2018 13:48 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Katru dienu sakopju virtuvi (bez grīdas kopšanas), katru otro dienu uzslauku grīdas.
Reizi nedēļā tiek tīrīts viss. Vispirms salieku visas mantas savās vietās, palikušās drēbes aiznesu uz veļas kasti, noņemu gultas. Tālāk dodos uz virtuvi, kur nomazgāju traukus, ja tādi tur ir nenomazgāti,pāreju pāri virtuves skapīšiem. Tad wc un vannas telpa - ar līdzekli nomazgāju wc, vannu un virsmas. Nu un tad ķeros klāt istabai - slauku putekļus no virsmām, tad atbīdu vieglākās mēbeles (dīvāns, tv galds, pufiņi) un tad visu dzīvokli izslauku un izmazgāju.
Rakstot domāju, ka nekas jau baigi nav, bet realitātē man tas aizņem aptuveni divas stundas, bet nu es tā nesteidzīgā garā.. un es nemāku tā smuki sakārtot, ka pēc tam pati arī izskatos labi un varu doties savās gaitās.. parasti liekas, ka esmu sasūkusies ar visu līdzekļu smaku un pašai arī jāberžas no a-z, tpc man tā visa mājas kārtošana vienmēr iet kopā ar sevis kopšanu, dušošanos, matu žāvēšanu/taisnošanu un taml.. un ar to arī vēl nav gana, vēl jāliek vešenē drēbes un jāgludina pa nedēļu izmazgātās drēbes, jo vakaros negludinu.. nu un tā tā diena paiet :-D
11.01.2018 13:48 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Dzīvoju dzīvoklī.
Man ļoti patīk tīrīt, pucēt, tīru katru dienu, ja atnāk negaidīti ciemiņi man nav kauns. Ir lietas, ar kurām mēdzu pārspīlēt, piemēram, logus mazgāju katru nedēļu, bet tie ir mani tarakāni..
11.01.2018 13:45 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Ā, trauki mūsmājās tiek nomazgāti jau paralēli gatavošanai un uzreiz pēc ēšanas, tāpat kā letes un plīts. Neuzskatu īsti to par mājas uzkopšanu.
tapat ka musmajas, bet par cik riebjas traukusmazgat tad ta man ir uzkopsana, tapat ka pliti moneta notirit.
P.S.A tu pamegini ka citi ik pardienas to darit...redzesi cik smuka virtuve bus :D;-):-D
11.01.2018 13:45 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Mežone
Tas gan neuzslauka viņš visu perfekti,citreiz noliekam viņu,lai tīra neiztīrīto kvadrātmetru.Mums pa ziemu normas robežās viss turas,bet siltajā laikā kaut kā vairāk gružu,tad mēs robīti katru dienu nostrādinam.Un tad biežāk tiek likta lietā tvaika slota
11.01.2018 13:38 |
 
Reitings 78
Reģ: 22.06.2016
dzīvojam 2.stāvu mājā, kur otrais stāvs ir viena istaba, pirmais stāvs ir virtuve, durvis uz vannasistabu (plus pati vannasistaba,protams :-D ), kā arī ir divi skotiņi.māju tīru 1x nedēļā, jo daudz laika pavadu darbā, tāpēc katru dienu nevaru pucēt māju :-/ principā vīrieti neiesaistu darbos, jo pašai patīk tīrīt māju: ielieku mazgāt veļu, pa to laiku satīru vannasistabu,kamēr līdzekļi iedarbojas, uzkopju virtuvi, tad gatavoju pusdienas un paralēli tīru otro stāvu. es esmu visu iemācījusies darīt reizē :-D tas man no mammas :-D bet man reāli patīk tā visus darbus apdarīt, jūtos labāk,kad daru visu un uzreiz :-D
11.01.2018 13:37 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Ā, trauki mūsmājās tiek nomazgāti jau paralēli gatavošanai un uzreiz pēc ēšanas, tāpat kā letes un plīts. Neuzskatu īsti to par mājas uzkopšanu.
11.01.2018 13:36 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
p.s. pēc pieredzes- Rīdziniece ierakstīs te, ka gultas veļu maina ik pa 3 dienām
un zini ja, man nav tada nabadziba lai nebutu vela. Ik pa laika jauni ieperku, vei nav zel izmest ara. Un pati svaiga vela...joprojam patik, un trakakai tagad sac SKALI BLAUT...dvielus vannasistaba mainu ari taru ja ne otro tad treso dienu tocna...
P.S. Ta vari tagad sausmas kliegt ka cilvekiem manieres nemainas... a varetu tacu reizi menesi mainit gulatsvelu ne:-D:-P
11.01.2018 13:34 |
 
Reitings 2461
Reģ: 02.01.2010
Man riebjas tīrīt un kārtot, viņam riebjas tīrīt un kārtot. Tāpēc ir kompromiss un darām to abi kopā. Reti:-D
Ikdienā tikai trauki, drēbes vešenē un laiku pa laikam grīdu uzslaucīt, pārējais variē no reizes nedēļā līdz reizei 3-4 nedēļās. Varat mest ar tomātiem un šausmināties, izlaizīta māja ir manu prioritāšu apakšgalā, tāpat kā ēst gatavošana :-D
11.01.2018 13:32 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
Hm, nu mēs ar savu kaķi mājās esam daudz, bēttt...
Putekļu sūkšana ir apmēram 2x nedēļā, grīda apmēram reizi nedēļā, puteklīši no virsmām apmēram tikpat bieži un arī aizņem labi ja 2 minūtes. Telpaugi kādas 2x nedēļā/pēc vajadzības, drēbes, kad sakrājas, podam un izlietnēm tiek aptuveni 2 minūtes nedēļā katram un viss...
Draugs arī iesaistās, bet tas vairāk uz lielajām tīrīšanām un mantu revīzijām.
Kopumā man tīrīšanai un uzkopšanai nedēļā aiziet aptuveni stunda un daru to ar prieku.
11.01.2018 13:32 |
 
Reitings 920
Reģ: 25.09.2017
vienkarsinav
Mums atkal robītis ne ļoti palīdz. Vairāk nelietoju, retu reizi varbūt ieslēdzu. Kaut kā šķiet, ka ar slotu es iztīru labāk, nekas nepaliek. Bet pēc robīša mēdz būt, ka viņš kaut ko nepaķer un tas tā arī paliek mētājoties :D Tāpēc ielikām stūrī un tā viņš tur arī stāv un atpūšas :D
11.01.2018 13:32 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Gribetos iegadaties irobotu, lai nebutu jadoma par gridu tiribu
ja es ar saku gribet, zb to tumso laminatu pucet..un izrads manejais ar ta doma.Ta ka laikam nemsim, tikai jaizdoma kadu..
11.01.2018 13:31 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Es vienmēr esmu bijusi paslinka uz mājas tīrīšanu, tā ka iztīru galvenos, bet neiespringstu uz katru putekli, labāk vannā pasēžu :D
Bet tagad, kad ir bērns, man iet traki, tīrīt vajadzētu VISU dienu. Un tā arī ir, ka katru vakaru diezgan daudz paiet laiks tīrīšanai, jāsavāc un jānotīra virtuves virmas un galds (nevaru ciest, ja netīrs un piebāzts), grīda jāšrubē (salipis ēdiens), izlietnes (ar krāsām sakrāsots), grīda pa lielam visu dienu ir kaut kādās drupačās :D, mantas jāvāc utt. Par trepēm vispār nerunāšu, arī vajadzētu berzt katru dienu, bet tam man nav spēka. Liels drugs man ir iRobots, kas izlaiza telpas vismaz.Visu laiku uzturu māju aptuvenā kārtībā, bet perfekti nav nekad :D
p.s. pēc pieredzes- Rīdziniece ierakstīs te, ka gultas veļu maina ik pa 3 dienām :D :D
11.01.2018 13:30 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tagad kas esam divi uz pusi vieglak.,Tacu pata trakus jamazga katru dienu, brivdienas vairakas reizes diena( traukene bija, bet atdevam prom jo diviem galigi nerentabli) gridu jauzkopj katru otro dienu, tapat putekli, sad tad pukes jaaplej. Tacu miskasti janes ara katru dienu, jagatavo katru dienu biezi jatira virtuve un ledusskapis. Virtuve skapisu saturs lai ir tirs.Un vannasistaba kur pods, izlietne, dusa jatira ( katru dienu slinkums, bet vajadzetu) vismaz katru otro dienu. Velu mazgaju loti, lot biezi, bet tapat jamaina gultasvela, jaizkarina...viss aiznem speku un laiku. Un mums ir neliels dzivoklis tagad diviem, ja butu lielaks...darba proporcionali vairak. Man tas viegli ka pamatu iestradajies izdaru uzreiz. Pec gatavosanas momenta iztiru pliti, aks aiznem labi ja pusminuti laika, lidz ar to nav nekas jaberz ...bet tapat sterils man nekur nav, ir tikai tirs puslidz.:-D:-D man ta vislak liekas...ka varetu but labak neka ir....:D
11.01.2018 13:30 |
 
Reitings 643
Reģ: 09.01.2015
Man ir 2istabu dzīvoklis.Tā kārtīgi tīru 1x mēnesī,kad mazgāju grīdu,noslauku putekļus,kur ikdienā netieku klāt.Liels atvieglojums ir irobots.Draugs vairāk slauka putekļus,bet es kārtoju un mazgāju
11.01.2018 13:29 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Skapja izrevidesana pedejo reizi aiznema 3 vakarus, ta ir viena no lietam, kam labak nekeros klat.
11.01.2018 13:27 |
 
Reitings 969
Reģ: 21.08.2016
Esmu loti kartiga, visu nolieku vieta uzreiz, visu notiru uzreiz pec lietosanas, draugs dazreiz nomet drebes, piemeram, uz kresla, bet tad es neskirojot sametu visu netiras velas groza. Kadreiz veltiju dienu, lai visu sakartotu no a-z, tagad izmantojam apkopejas pakalpojumus, bet biezi vien izslauku istabas pec gatavosanas vai citam aktivitatem. Gribetos iegadaties irobotu, lai nebutu jadoma par gridu tiribu. Mums ir videja lieluma dzivoklis, nesaprotu, ka var tirit no rita lidz vakaram, bet mes majas esam reti, lidz ar to ta nekartiba nerodas pati no sevis.
11.01.2018 13:26 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Tīru māju, kad bērnu nav mājās, citādi viņi grib palīdzēt, un tad nekāda dižā strādāšana nesanāk. :D Tad, kad bērni veseli un dārziņā, tad tīru reizi nedēļā. Tad, kad bērni slimi un mājās, tad pārbraucu tikai pa istabām ar putekļusūcēju un gaidu, kad atkal šie būs veseli un prom dārziņā, lai pieķertos visam kārtīgāk. Citreiz vīrs iztīra māju, kad viņam uznāk iedvesma.
11.01.2018 13:25 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Pēc darba savācu visu, kas mētājas, nomazgāju traukus, izsūcu ar putekļsūcēju, sametu veļasmašīnā veļu, kas jāmazgā. Tas tāds standartiņš. Ēst netaisu, vīrs taisa visiem, viņam sanāk, patīk. Parasti sestdienās kārtīgi tiek sakopts, gan ar grīdas mazgāšanu, putekļu slaucīšanu. Pupu mizas tā visa mājas kārtošana liekas, vot mācīšanās ar bērnu, tas gan....:D
11.01.2018 13:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!