Dāvana skolotājam

 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Tagad skatos Beztabu un domāju, vai, par cik un cik bieži Jūs metaties savu bērnu skolotāju dāvanām? Ko parasti dāvināt?
06.12.2017 20:19 |
 
Reitings 369
Reģ: 29.01.2009
Mūsu dārziņā ir aizliegta fonda nauda. Ja kas trūkst, audzinātājas pasaka, vecāki nopērk. Tāpat ir skolās, fonda naudu vāc vecāki, skolotājas nedrīkst to darīt.
Par šo tēmu, tā ir problēma. Esmu pasīvais vecāks. Reiz izteicu domu, ko varētu dāvanā, trīs māmiņas sāka brēkt, ka nekam nederīga ideja, vajag dāvanu karti spa procedūrām (t) tad nu piekāpos un vairs neiesaistos nekādās diskusijās. Tad nu tās trīs arī diriģē noteikumus, savā starpā diskutē, pieņem lēmumu un pārējiem tikai nauda jāatdod. Piebildīšu, viņas ir ļoti labi situētas, līdz ar to, tiem vecākiem, kuriem ir jāsavelk josta, pat netiek dota iespēja izvēlēties, un vēl tā morālā pļūka- ja neatdosat līdz tam datumam, jūsu bērna vārds netiks ierakstīts kartiņā, neiešu jau lūgties naudu.
07.12.2017 11:54 |
 
Reitings 1265
Reģ: 29.06.2015
katrs bērns atnes 1 bloku ar aplikāciju papīru.

ja kaut kas iet uz beigām par to tiek mutiski paziņots - jānopērk tas un tas, tādā un tādā apjomā

Mana iet privātajā bd. Mums tika iedots saraksts ar visu, ko vajag. Tur bija 3 veidu krāsas (guaša, akvareļi, pirkstiņkrāsas), plastilīns, zīmuļi, līme, 3 veidu aplikāciju papīrs (matēts, glancēts, abpusējs), dažādu lielumu zīmēšanas papīrs, dzija dažādu krāsu, pogas, žurnāli aplikācijām u.t.t. Karoče- stiepu uz dārziņu 2 lielos maisus ar visu ko nodarbībām. Un ja kas beidzas- tiek paziņots, ka jāatnes Tā ka vismaz mūsu dārziņa audzītēm jau noteikti nav jāvirina savi maciņi, lai piepirktu materiālus.
Par dāvanām- nekāda kolektīvā nauda netiek vākta.
07.12.2017 11:54 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Nu labi, this moment, piemērs - ko viņai zvanīt visiem un teikt, ka bērni iztērēja sarkanās lapas un tagad rozes izlocīt varēs tikai no dzeltenām un lillā? Taču pateiks, nu un, lai loka, pasūtīs trīs mājas tālāk. Tāda situācija taču var veidoties.
07.12.2017 11:49 |
 
Reitings 11330
Reģ: 17.04.2012
Man bērnu nav, bet atceros 90.gadu vidū, kad pati biju skolniece, jau tolaik kaut ko dāvinājām skolotājiem.. Un man tas nešķiet nekas traks, tieši otrādi, tas ir kolosāli! Bet varbūt tāpēc, ka pašai pirmā skolotāja bijusi pedagogs ar lielo burtu, kas mūs, mazos, ievadīja dzīvi un vismaz manī ir atklājusi ne tikai vēlmi lasīt obligāto literatūru, bet grāmatas kā tādas, un turpinu lasīt ar degsmi arī 20 gadus pēc.. Man liekas, ka skolotājus tomēr nedrīkst likt vienā maisā ar citiem profesiju pārstāvjiem... Protams, arī skolotāji ir dažādi, bet t.k. mana pirmā skolotāja bijusi tik izcila, tad arī par skolotājiem man kopš bērnības ir tas labākais priekšstats
07.12.2017 11:49 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
This moment
Mūsu dārziņā, un arī skolās, citiem bērniem apkārt, ja kaut kas iet uz beigām par to tiek mutiski paziņots - jānopērk tas un tas, tādā un tādā apjomā. Nevaru iedomāties nevienu sev pazīstamo, kuriem būtu cita kārtība.
07.12.2017 11:45 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Un daļa runā tā, it kā tās dāvanas būtu baigajos tūkstošos un neskaitāmos simtos. :D Ja kāds uzdāvina konču kasti, piemēram, tad tāpat skolotāja atver un izdala visiem bērniem, pašai paliek pāris. Atkal māca dalīties. Vai dāvanu karte pa 20 eiro no visiem kas samesta (nu pasaules gals), nopērk gan jau sev kaut ko vai ja iespējams tāpat domā par savu klasi un sagādā kaut ko foršu, kad viņi atgriezīsies skolā. Skolotāja darbs sabiedrībā ir padarīts par izsmieklu un ar šādām ''cīnītājām'' mātītēm un papiņiem, kuri to pašu kultivē savos bērnos - nedod nevienam neko, nedāvini, īpaši skolotājiem, cīnies, ko tad viņi tur dara, viņi jau neko, tu bēniņ esi zelts.
07.12.2017 11:44 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Xanax - iztēlojies situāciju - septembrī katrs bērns atnes 1 bloku ar aplikāciju papīru. Pieņemot, ka šajā blokā katra krāsa ir pa vienai lapai, decembrī visi bērni (20) grib taisīt salatēti no sarkanā papīra, tas nozīmē, 20 sarkanās lapas aiziet. Vairāk sarkano lapu nav. Pēc tam gatavo, piemēram, tulpes, visas būs dzeltenas, jo sarkanās jau nav, vai arī skolotāja regulāri papildina no savas kabatas un brauc uz Baltijas papīru un pērk. Tas attiecas arī uz citām lietām - atsevišķas krāsas plastilīns izbeidzas, PVA līme, kaut kādi spīdumiņi vai dekori darbiņu izrotāšanai, nemaz neminot lielākas lietas kā spēles vai citi didaktiskie materiāli. To visu par tiem samestajiem fonda 20 eur nevar atļauties! Skolotājs pērk (ja viņam kabata atļauj un sirds ir īstajā vietā). Tā kā saku, pateicība ir mazākais, ko skolotājs pelnījis.
07.12.2017 11:35 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Tik pat labi ejam dāvināt dārgas dāvanas ārstiem, medmāsām, sanitāriem - viņi jau arī dara smagu darbu.

Vispār tas jau notiek. :D
bet arī tas, ka bieži vien nākas ko pirkt priekš nodarbībām vai grupai no savas kabatas. Protams, neviens jau neliek, var jau dzīvot ar pāris zīmuļiem un visus darbus taisīt tikai no papīra, bet gribas taču, lai bērniem ir kas interesants ar ko darboties.

Kas līdzīgs tam, ko minēju. Vecāki - tie, kuri nav diez ko izglītoti šajā jautājumā - neizprot visu līdz galam. Vēl jau variants, ka apvainojies un aizvainojies uz skolu, kad arī ka tik pakašķēties un izrādīt sevi.
07.12.2017 11:22 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Ja man būtu bērns ar prieku piemestu dāvanai.
07.12.2017 11:19 |
 
Reitings 1716
Reģ: 27.07.2012
Zinot, cik bieži mana mamma kā skolotāja ir pirkusi piem. zeķubikses, galda spēles un visu ko citu nesusi uz darbu (strādā internātskolā, kur bērni paliek uz 5 dienām), domāju ir pelnījusi kaut simbolisku pateicību - paldies!, puķi, kartiņu vai ko tmldz. Un bērni arī ar prieku dāvina. Cik zinu, viņiem vecāki nekādām d.kartēm nemetas, tādu 1x gadā dāvina skolas vadība.
07.12.2017 11:18 |
 
Reitings 1164
Reģ: 29.01.2009
Teikšu tā - pirmkārt nezinu no kurienes ir radusies ideja, ka skolotājiem jādāvina dāvanu karte vai aploksne, bet tomēr novērtētāka sajūta nekā saņemot tikai krūzi. Plus ņemot vērā to, ka, ja vecāki ir piekrituši iesaistīties fonda naudas maksāšanā, kas ir līdz 5 eur mēn (ar uzsvaru līdz), tad, ja to beigās no 20 bērnu vecākiem, izdara tikai 3, tad nekāda dižā nauda jau nesanāk. Tas, ko vecāki aizmirst, ir ne tikai pedagoģiski un psiholoģiski grūtais darbs, bet arī tas, ka bieži vien nākas ko pirkt priekš nodarbībām vai grupai no savas kabatas. Protams, neviens jau neliek, var jau dzīvot ar pāris zīmuļiem un visus darbus taisīt tikai no papīra, bet gribas taču, lai bērniem ir kas interesants ar ko darboties. Tāpēc neuzskatu, ka tā dāvanu karte pa 30 no 20 cilvēkiem mestā ir kaut kas šausmīgs.
07.12.2017 10:59 |
 
Reitings 318
Reģ: 29.01.2009
Gan dārziņā, gan tagad skolā metamies pa 5 eiro. Nav spiesta lieta, nevienu neizstumj, ja negrib vai nav liekas naudiņas. Tagad uz Ziemassvētkiem izlēmām dāvināt 50 eiro dāvanu karti.
07.12.2017 10:20 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Mani puiši iet valsts dārziņā. Abiem diviem vecāku sapulcēs tika nolemts mesties fonda naudai. Skaidrs, ka dārziņā viņi katru dienu līmē/ zīmē/ krāso/ veido. Skaidrs, ka izejmateriāli beidzas diezgan ātri, un audzinātājas dabū piepirkt no savas naudas. Un viņas pērk, kaut arī tas viņām nebūtu jādara. Vārdu sakot, man nav žēl tādām vajadzībām. Tāpat arī abu bērnu grupiņās metas simboliskai dāvanai uz Ziemassvētkiem, kā arī dāvanai uz gada noslēgumu. Bet tā nav spiesta lieta - to vecāki paši izlemj sapulcē. Mazākā puikas grupiņā vienojāmies nevākt fonda naudu un dāvanu naudu no to bērniņu vecākiem, kuriem ļoti švaki ar līdzekļiem... Uzskatu, ka tā ir katras grupas (vai klases) bērnu iekšējā lieta. Nevienu nevar piespiest kaut ko vākt un pirkt. Taču vairumā gadījumu vecāki paši to ierosina un paši to dara.
07.12.2017 10:17 |
 
Reitings 1666
Reģ: 17.05.2012
Skolotājas tāpat kā citi strādājošie, tikai dara savu darbu.
Kādas vēl dāvanas?! :-)
07.12.2017 10:17 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Un, jā. Mans puika arī pārgāja uz pašvaldības dārziņu.
07.12.2017 10:11 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es sev to visu pozicionēju sekojoši - tā apdāvināšana ir no bērniem skolotājām un vadītājai no mūsu skolotājām. Ja es gribu, un, man sirdsapziņa neatļauj negribēt, uzdāvinu ko skaistu sklotājām atsevišķi. Tai skaitā, arī pretējā grupiņā, jo reizēm liekas, ka viņas biežāk pieskata mūsu grupiņu nekā pašu audzinātājas. :D
07.12.2017 10:09 |
 
Reitings 857
Reģ: 23.04.2014
Tas laikam atkarīgs arī no bērnudārza. Manējais iet valsts dārziņā. Pagājušā gadā bija diskusijas no dažām mammām, ka 3 euro ir par daudz mesties.. (t) Brīnos,kā šogad uz 5 euro piekrita.
07.12.2017 10:05 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Metamies pa 13 eiro, audzinātājām pa 50 auklītei 30 + puķes visiem.
Fonda nauda 50eiro gadā
Mani viss apmierina, pa lielam vispār esmu par maksas medicīnu un izglītību. Man nav žēl nekā priekš sava bērna, tā summa ir vakara pasēdēšana ar draugiem. Tie cilvēki,pavada tik pat laika ar manu bērnu cik es.
07.12.2017 10:00 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Pirmsskolas izglītības iestāde. Fonda nauda 20€ semestrī. Atsevišķi - Ziemīšonkam, dāvanām audzinātājām, mūzikas skolotājam, vadītājai, viņas vietniecei. Atsevišķi jāgādā visi darbiņiem nepieciešamie materiāli. Atsevišķi jāmaksā par visiem pasākumiem katru mēnesi. Vēl atsevišķi katru gadu tiek diedelētas dekorācijas, pagarinātāji utt.
Es neesmu kasīgā mamma, samaksāju un miers. Tomēr, trīs māmiņu konsīlijs uz pretestības grupējumu, arī kādas trīs mammas, izdara baisu spiedienu ar tekstiem "kā var savu bērnu tā nemīlēt, kā var negribēt dot visu to labāko, tā summa ir tik niecīga" utt. Apgalvot, ka iekšēji, starp vecākiem, notiek kompromisu mākslas demonstrācijas ir pilnīgi lieki. Nekā tamlīdzīga. Ir čupiņa, kurai viss vienalga, jo negribas laiku tērēt, lai diskutētu ar tām marasmātiskajām mammām, kuras savstarpēji nespēj un nekad nespēs viena otru un nevienu citu sev apkārt saprast. Un tā tas ir bijis visos laikos un man zināmajās kompānijās.
Draudzīgs vecāku kolektīvs, kurā pastāv vienprātība un valda demokrātija, nepastāv vai pastāv tik reti, ka godājiet un kļūstiet par ticīgo, ja sastopiet. :D
07.12.2017 09:59 |
 
10 gadi
Reitings 2969
Reģ: 09.10.2009
Skopumam nav robežu. Pat neizplūdīšu komentāros, jo reāli apriebies malt vienu un to pašu. Kopš Oktobra beigām - top tēma. :-D
07.12.2017 09:49 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits