kas notiks ar Latviju?

 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Vai kādreiz aizdomājaties par šo jautājumu? Mani tas nodarbina diezgan daudz. Populācija kļūst arvien mazāka, daudz zemes tiek atstāta novārtā, lielākā daļa reģionu nevis attīstās, bet pamazām grimst. Pagaidām Latvijai iet ciešami, bet ES ir devusi ļoti daudz naudas, kas drīz tomēr beigsies. Varbūt redzējāt re:Baltica jauno pētījumu - 2030. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs būs pensionārs. Valsts saraujas. Trūks ap 35 tūkstošiem darbinieku. Kādu redzat Latviju pēc gadiem 20, 50, 100?
09.10.2017 18:30 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Daudziem algas ir mazas, minimālā vai drusku virs, kas tur tāds, ka gada beigās iedod prēmiju? Kaut kādas 1/5 algas apmērā? Uzraksta tik ko tādu, lai aitām ir ko cepties.

Tas ir attieksmes jautājums. Tu arī raksti - nu un, ka visiem vienkārši iedota nauda bez pamatojuma, kas tur liels? Tāpat citās jomās cilvēki saka to pašu - nu jā, drusku nošmaucāmies, kas tur liels? Bet tas viss krājas, visi sīkie krāpniecības un naudas izšķiešanas gadījumi, gadu pēc gada, desmitgadi pēc desmitgades. Ja cilvēkiem būtu izteiktāka izpratne par godīgumu un taisnīgumu, Latvijai ietu daudz labāk.
09.10.2017 19:54 |
 
Reitings 137
Reģ: 29.01.2009
Vadošos amatos jau algas ir daudz maz ok. Bet vidēja līmeņa un zemāka līmeņa amatos esošie vnk nespēj savilkt galus kopā. Liekas ka tie cilvēki vnk eksistē nevis dzīvo. Bija tāda Maslova piramīda. Teiktu, ka kādi varbūt 20% latviešu spēj to visu realizēt ko vajadzētu katram cilvēkam. Es arī nestrādāju vadošā amatā, bet tomēr tādā sfērā kur pagaidām līdzekļu pietiek. Ja būtu jādzīvo vienai un jānomaksā visi mēneša maksājumi, tad arī visdrīzāk vnk eksistētu un vilktu no algas līdz algai :(
Šad tad jau iedomājos uz kurieni varētu braukt ja tā situācija paliktu bēdīgāka.
Bet vispār tagad tiešām pirms ES līdzekļu piegriezšanas ir tāda nepatīkami liela aktivitāte, kkas līdzīgs 2008.gadam. Bišķi jāsāk domāt par to, kur tiek ieguldīti līdzekļi. :-/
09.10.2017 19:54 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
no tiem 20 6-7 pelna 1000+ uz rokas.. bet viņi savlaik arī ir pie tā strādāju;ši lai tik pelnītu...
09.10.2017 19:52 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
No vienas puses es saprotu sašutumu, jo bieži gribas teikt kaut ko no sērijas ''algas paaugstināšana ministriem, kamēr pensionāri mirst badā''.
Bet, tīri matemātiski padomājot. Latvijā ir ap 400 000 pensionāru. Lai paceltu pensiju par nieka 10 euro, tie ir jau 4 miljoni euro tikai par mēnesi. 10 eur mēnesī tāds vien štrunts liekas, vai tad nu tik nevar atsviest, bet valstij tas izmaksātu 48 miljonus gadā. Dažu tūkstošu izniekotā par prēmijām vai atsevišķu pārvaldē esošo cilvēku algas paaugstināšana tāpat nebūtu pietiekama, lai katram pensionāram ienākumus palielinātu pat par 1 euro mēnesī.
Cik naudas tomēr aiziet aploksnēs, cik milzīgas summas neienāk valsts kasē, bet nosodīt aplokšņu ņēmējus un devējus arī vairumā gadījumu tīri cilvēciski nevar.
09.10.2017 19:51 |
 
Reitings 232
Reģ: 02.11.2015
Kā saka, kas grib, dara, domā.. tiem viss ir! Arī te Lv
Manā tuvāko paziņu lokā (ap 20 cilvēki) tikai 3 strādā zem 500 Eur uz rokas par slodzi un vienu no tiem vispār neņem,t vērā jo viņs pats neko negrib un nedara lietas labā.
09.10.2017 19:50 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Neticās, ka paliks labāk, aizbrauks tie kuri vēl palikuši. Nekad īsti valdība nav strādājusi iedzīvotāju labā, ja arī kādu nieku palīdz, tad kladzina kā vistas pirms vēlēšanām ko labu izdarījuši, kamēr citās valstīs tās ir pašsaprotami, ka valdībai ir jāstrādā iedzīvotāju labā. Un visi tie celtniecības brāķi, kas sacelti. ES nauda ir notērēta, bet es neredzu labklājības pieaugumu. Algas celt negrib, sūdzas, ka nav kas strādā, bet aicināt grib iebraucējus, kam 800 eiro ir gatavi maksāt, bet parastajam iedzīvotājam piedāvā par to pašu darbu minimālo (t). Šausmīgi nelabvēlīga attieksme pret iedzīvotājiem, pilnīgi liekas, ka nav vajadzīgs šajā valstī.
09.10.2017 19:45 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Kas tieši ir tas, kas liek jums gribēt aizbraukt?

Man vislielākā problēma ir tāda, ka nejūtos finansiāli droši. Algas nav samērīgas ar dzīvošanas izmaksām, nekādus nopietnos iekrājumus nevar veidot, manā profesionālajā jomā vēl darba dēvēji shēmo, kā nemaksāt pilnas sociālās garantijas... Nav man vēlēšanās būt cietēja tipam. Ar angļu valodu problēmu nav it nekādu, darba pieredze arī nav zemē metama, domāju, ka citur nebūtu problēmu atrast labu darbu un dzīvot labāk.
09.10.2017 19:42 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Par veselibas bendesanu piekritu man darba ta slima jaunkundze zales pret jebk dzer kaudzem velak sudzass ka visa slima. Ed veseligi, nepipe et tas zales, ta kimija tonnam..
es smekeju bet slimibas lapa pedejo rneizi bija 2001 . gada traumas del.Vspar zales gadiem nelietoju un neslimoju. Edu biezpienu, krejumu , medu un citus tiesi musu regina labumus. Nu ja vel citronu udeni dzeru no rita..
09.10.2017 19:42 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Tak paskatāties kaut vēlēšanu statistiku pa reģioniem utt... ļoti liela daļa tautas vēl lielākoties pamatojoties uz etnisko piederību nejau tur vēl kas.. tas spilgti redzams statistikā .. un otra liela daļa vēl vienus un tospašus bet vislaik br''ec ka slikti
09.10.2017 19:41 |
 
Reitings 2290
Reģ: 19.10.2013
Netrūkst Latvijā darbinieku, trūkst darba devēju, kas grib maksāt.
LSM lasīju, ka valsts pārvaldē pilnīgi visiem pagājušajā gadā izmaksātas prēmijas
Daudziem algas ir mazas, minimālā vai drusku virs, kas tur tāds, ka gada beigās iedod prēmiju? Kaut kādas 1/5 algas apmērā? Uzraksta tik ko tādu, lai aitām ir ko cepties.
Bet to, ka Latvija ir izdevusi 200 miljonus(!), lai iepirktu 123 vecas bruņumašīnas, esmu dzirdējusi/lasījusi tikai 2 vietās. Un tas viss laikā, kad trūkst naudas pensijām, veselībai, glābšanas dienestiem utt. Par to būtu jācepas, ja tā turpināsies, Latvija pati sevi pazudinās.
09.10.2017 19:39 |
 
Reitings 333
Reģ: 09.09.2015
Valdība,.. valdība.. visi skandina valdība... ka tik ne paši... bet paskatamies loģiski no malas.. kurš to valdību tur ievēl?- tauta... tātad paši atbildīgi par valdības darbu jebšu par partiju/ciolvēkiem ko ievēlēji/deliģēji var teikt pāsrtāvēt Sevi...
Bet kur tautai ir loģika? - tātad nav... spilgts piemērs bija pirms dažiem gadiem kad ievēlēja valdību, paši ar protestiem to gāzām un pārvēlējām uzminiet ko?- 95% tospašus... mainījās tiaki viena partija kura nebija noteicošā kopējā klontekstā....KUR LOĢIKA NO TAUTAS PUSES?
Cenas.. cenas... visi skandina cenas... kā cenas rodas ? - palasat paši ...
Veselība? - piedošanu paskatāties cik liela daļa tautas atklāti bendē savu veselību un tad sūdzas kad paši jāarstē...
Es teiktu ka 90% pie visa atbildīga ir TAUTA
09.10.2017 19:38 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Un Rīgas dome izmaksāja prēmijas Barona ielas bardaka realizētājiem, jo nauda taču palika pāri.

Šīs ir lietas, kas man nav izprotamas. Labi, ja mēs dzīvotu bagātā valstī, tad varētu saprast. Bet valstī, kur naudas praktiski nav, kā šiem cilvēkiem sirdsapziņa un veselais saprāts ļauj to esošo mazumiņu vienkārši izniekot vai vēl sliktāk, zagt?
09.10.2017 19:28 |
 
Reitings 1817
Reģ: 26.04.2014
Nupat dažas dienas atpakaļ LSM lasīju, ka valsts pārvaldē pilnīgi visiem pagājušajā gadā izmaksātas prēmijas; tās nav nekā īpaši jānopelna, vienkārši saņem katrs, jo valstij taču tik daudz naudas, ko vienkārši dalīt apkārt....

Un Rīgas dome izmaksāja prēmijas Barona ielas bardaka realizētājiem, jo nauda taču palika pāri.
09.10.2017 19:23 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
Tad algai pec nodokliem uz rokas jabut vismaz 2 000 eu! Ja alga zemaka taf darba devejam jatur mute, jo lv katastrofaki visur trukst darbinieku.
09.10.2017 19:14 |
 
Reitings 12
Reģ: 27.09.2017
Aizbraucu jo kretinē kā valsts ierēdņi atklāti ņirgājas par tautu. Un tas ir redzams visur. Algas lielums tik ļoti nesatrauc kā viss idiotisms, kas Latvijā notiek.

Es personīgi piekrītu šim viedoklim. Alga man nav izšķirošs jautājums, bet šķiet, ka valdība dzīvo pati savā pasaulē, bieži risina kaut kādas personīgas problēmas, vai maznozīmīgus sīkumus. Valsts intereses un valsts nākotne ir tālu otrajā plānā. Nupat dažas dienas atpakaļ LSM lasīju, ka valsts pārvaldē pilnīgi visiem pagājušajā gadā izmaksātas prēmijas; tās nav nekā īpaši jānopelna, vienkārši saņem katrs, jo valstij taču tik daudz naudas, ko vienkārši dalīt apkārt.... Negribu būt ciniska, bet ļoti retais valsts pārvaldē nav tikai savu personīgo interešu kalps.
09.10.2017 19:14 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Tas laikam darbos, kur maksā vairāk kā citu... jo zin, ka tak vajag. Un tāpēc paciet tikai (t)
09.10.2017 19:10 |
 
Reitings 23705
Reģ: 26.08.2015
. Tagad tik daudzās darba vietās saka - nepatīk, ej prom. Nu jo saprot, ka darbu vajag, īpaši ja maksājot nodokļus. Aplokšņu darbus jau var
nu vairs ta nesaka , tagad darbinieks palaz muti jo nav kas strada ! U jadarbu met pakal vidas jomas, tikai TA ALGA....ALGA ZEMAA
09.10.2017 19:00 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Piekrītu rīdzinieces komentāram. Darba devējs grib no darbinieka daudz, bet maksāt atbilstoši negrib, tāpat veselības apdrošināšana ir reta ekstra, kamēr citās valstīs tā ir norma.
09.10.2017 18:58 |
 
Reitings 1296
Reģ: 01.07.2013
Aizbraucu jo kretinē kā valsts ierēdņi atklāti ņirgājas par tautu. Un tas ir redzams visur. Algas lielums tik ļoti nesatrauc kā viss idiotisms, kas Latvijā notiek. Cenas anomālas par nekvalitatīvu preci, izglītības sistēmā, skolotaji, sociālie dienesti utt, nekas nestrādā. Alga ir tikai piliens jūrā
09.10.2017 18:58 |
 
Reitings 1937
Reģ: 18.05.2016
Kas mudina? Ļoti daudz kas. Rindas veselības aprūpē. Izmeklējumi jāiet par naudu, jo nu negribas 10 mēnešus stāvēt rindā. Bet tie kuriem nesanāk, ko tad ? Darba devēju visatļautība. Tagad tik daudzās darba vietās saka - nepatīk, ej prom. Nu jo saprot, ka darbu vajag, īpaši ja maksājot nodokļus. Aplokšņu darbus jau var atrast, bet nu... īsi sakot, strādā un nesaņem adekvātu atalgojumu.
09.10.2017 18:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits