Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ieteikumi un padomi , kā bija jums utt??

 
Reitings 755
Reģ: 16.02.2016
Sveikas! Nu ko tuvojas jau 1. septembris. Man ir jautājums, vai jūs atceroties savus skolas gadus vai varat padalīties ar idejām vai padomiem kā mācīties lai būtu labas sekmes?? Ko darīt un kā mācīties konkrēti tā lai atcerētos to ko tu esi iemacijies un arii kā vispaaar iemacities atri ??
10.08.2017 13:19 |
 
Reitings 59
Reģ: 01.05.2016
Jāsāk jau ar to, vai Tu vispār vēlies mācīties. Mācību laikā nedrīkst domāt par neko citu. un tas protams prasa ļoti ilgu laiku. Man ļoti palīdzēja konspekti. tas nozīmē.. tu izraksti pašu svarīgāko, saviem vārdie. un tad, kad konspekts uzrakstīts, pārlasi. Pēc pārlasīšanas pastāsti pati sev, it kā mācītu kādam, lai arī cik jukusi Tu tajos brīžos justos. Tas tiešām palīdz.. un ko vēl varu ieteikt... ja mācīsies nevis iepriekšējā vakarā pirms ieskaites, bet gan vēl iepriekšējā, nākamajā visu atkārtojot, tas galvā paliks vairāk. Un izgulēties pirms kontroldarba varēsim Kas ir ļoti svarīgi. Pat ja neņem vēră manus ieteikumus, lai veicas!
17.08.2017 12:12 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
1.Ieteikums par TOP skolas izvēli ir ļoti labs, jo, ja skolā ir augsts izglītības līmenis, tas automātiski ietekmēs arī tavu zināšanu līmeni, kaut nebūsi teicamniece;
2. Draudzējies ar gudrīšiem. Vienmēr esmu teikusi, ka gudrība pielīp. :-D Nopietni. Nu, ja kaut ko nesapratīsi, būs kāds, kas vienmēr var paskaidrot vai palīdzēt.
3.Par nesēdēšanu pēdējos solos un nečupošanos ar jautrajiem un skaļajiem, absolūti nepiekrītu - ne pret ko nemainītu šo super jautro vidusskolas periodu, kad skola bija arī laba izklaide. Citādi tikai mācīties ir diezgan apnicīgi. :-)
11.08.2017 15:24 |
 
Reitings 755
Reģ: 16.02.2016
Duuja, Paldies par atsaucību!(l)(l)(l)
11.08.2017 15:21 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
pilni pildi
aptver aptvert
11.08.2017 14:18 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Mājasdarbus gan pilni, palīdzēs pašai aptver, vai saprasta vai nesaprasta konkrētā viela. Eksāmeni vēl gada beigās, tas nozīmē, ka neslinko visu mācību gadu, ja kur neiet, vari aprunāties ar vecākiem un iet papildus uz privātstundām, ja ir tāda iespēja. Galvenais neielaid neko, mācies papildus, citādi vairāk jāuztraucas būs par nākamo gadu un iespējām tikt labā skolā.
11.08.2017 14:17 |
 
Reitings 213
Reģ: 13.04.2016
Par to slinkumu un labo galvu - tas skolotājiem tāds maļamais teksts. :-D
Atceros savus 9.klases eksāmenus - tāds pff vien bija. Visc.gov.lv var atrast iepriekšējo gadu eksāmenus. Man bija tā, ka pilnīgi neko nemācījos, jo viss bija salikts galvā pa iepriekšējiem gadiem. Vienīgā škrobe bija par latviešu valodu, ka puspunkta pietrūka līdz 10. Ilgi cepos.
11.08.2017 13:10 |
 
Reitings 755
Reģ: 16.02.2016
Starpcitu paldies pārējām par to,ka padalījāties! (l)
11.08.2017 13:01 |
 
Reitings 755
Reģ: 16.02.2016
Un manā skatijumā man gribētos viss maz mācīties uz ~ 8 , jo pirms tam ir bijis traki ( nesekmīga neesmu bijusi, bet vienalga) Man daudzas skolotājas un daudzi ir teikuši , ka man esot laba galva, bet ka man traucē mans slinkums un tas , ka pat pagaišgad daudz mājas darbus vispār nepildīju ( mazliet man bija depresija un es neredzēju nekam jēgu) , no sporta arī bieži izvairījos ( protams, ne viena pati klasē, bija bariņš ar kuriem es to darīju) , bet šogad gribu saņemties un tiešām uz tām 8 ballēm mācīties, kā arī eksāmenus nolikt labi.
Varbūt jūs variet ieteikt ko man darīt lai es kārtīgi samācītos uz eksāmeniem? Ļoti bail man par to ir... :/
11.08.2017 13:01 |
 
Reitings 755
Reģ: 16.02.2016
ja ir iespēja, ej mācīties uz labu skolu (kādu top ģimnāziju).

Šis arī ir viens no iemesliem, kāpēc es vēlos šogad labi pabeigt 9 klasi un doties nākamgad uz "top ģimnāziju"konkrēto.... :)
11.08.2017 12:54 |
 
Reitings 755
Reģ: 16.02.2016
Vai drīkstu jautāt kurā klasē sāksi mācības?

Protams, ka drīkst! Es iešu 9 klasē ( un šogad būs lielie eksāmeni)(t)
11.08.2017 12:52 |
 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
xanax Es to minēju kā punktu, jo lielākoties cilvēki, kam mācības neinteresē un kuri grib mazāk būt skolotāju redzeslokā tie iet uz beigām sēsties. Ja pat tu neesi no tiem, kas pļapā, tad vienalga tur ir trokšņaināk un grūtāk koncentrēties.
11.08.2017 10:43 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
ņemot vērā, ka katrs skolotājs uzskata, ka viņa priekšmets ir svarīgākais, un lielie darbi mēdz iet viens pēc otra, iesaku sastādīt mērķus - ko tieši tev vajag, kam likt uzsvaru - matemātikai, literatūrai, fizikai, sportam utt. -, lai neapjuktu man visur vajag būt vienlīdz labai. jā, labs sekmju izraksts/ liecība dod stimulu mācīties arvien vēl labāk, bet atceries, ka tu nevari būt visur vienlīdz laba vienmēr - tiecies uz izcilo priekšmetos, kas tev patiešām ir svarīgi, un pārējos centies izdarīt tā, lai vienkārši būtu pieklājīgs rezultāts

Šim gan īsti nepiekrītu, varbūt man savādāk, bet nebija problēmu visur būt līmenī un citur ļoti labā, nekādas baigās prioritātes neizvirzīju, it īpaši jau 14 gados, kad visi nākotnes virzieni vēl simts reizes mainās un nezini, kas vairāk būs vajadzīgs. Darīju visu, ne nospļāvos, ka pietiks ar sekmību, jo tas nav mans galvenais virziens.
*
Pa lielam piekrītu jau pieminētajam, bet šo gan es nesapratu:
Nesēdi pēdējos solos
Esmu sēdējis gan pirmajā solā, bet tomēr vairāk patika sēdēt pēdējā solā un mana atrašanās vieta klasē nekādi neietekmēja manas seksmes.

Ir, kam ietekmē, ir, kam nē, jāskatās arī no klases, lai var visu dzirdēt un redzēt, noturēt uzmanību - kas pēdējā solā ir grūtāk. Parasti mums tur sēdējā haļavšķiki, lai var mēģināt špikot un izklaidēties stundu laikā. :D Atzīmes gan arī bija sliktākas.
11.08.2017 00:51 |
 
Reitings 229
Reģ: 10.02.2014
Vai drīkstu jautāt kurā klasē sāksi mācības?
Es arī pievienoju savus +++ par pašu pirmo diskusijas komentāru.
Bet vēl padoms no manas pieredzes... ja ir iespēja, ej mācīties uz labu skolu (kādu top ģimnāziju). Ja šogad nevari tikt iekšā, tad rukā, lai iegūtu labas sekmes un pārietu nākamajā gadā. Šī bija mana kļūda - neskatoties uz labām sekmēm, paliku viduvējā vidusskolā draugu dēļ. Tāpat beidzu labi un veikmīgi uzsāku studijas, bet tas nebija viegli... zems klases līmenis vilka mani uz leju, skolā regulāri mainījās skolotāji un neskatoties uz manu centību, tomēr radās robi zināšanās.
10.08.2017 22:53 |
 
Reitings 159
Reģ: 03.04.2017
Par sekmēm vajag domāt jau pirmajos skolas gados (vecākiem nepieciešams tam sekot līdzi) atrast pareizo pieeju. Nav tā, ja sešus gadus neesi neko darījis un tad pēkšņi bums (saņemšos) būs labas sekmes.
Ja ir kaut kas iekavēts, tad ir pakaļā.
Atgūties ir grūti, bet nav neiespējami.
10.08.2017 21:42 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Pa lielam piekrītu jau pieminētajam, bet šo gan es nesapratu:
Nesēdi pēdējos solos

Esmu sēdējis gan pirmajā solā, bet tomēr vairāk patika sēdēt pēdējā solā un mana atrašanās vieta klasē nekādi neietekmēja manas seksmes.
10.08.2017 21:37 |
 
Reitings 365
Reģ: 27.07.2017
padomi - nesēdēt pēdējos/ jautrākajos solos, veidot kārtīgus pierakstus (tam idejas var atrast gan youtube, gan pinterest), izpildīt vieglākos mājasdarbus jau pa starpbrīža laiku vai braucot mājās utt. - ir forši, un tiem piekrītu, bet, ņemot vērā, ka katrs skolotājs uzskata, ka viņa priekšmets ir svarīgākais, un lielie darbi mēdz iet viens pēc otra, iesaku sastādīt mērķus - ko tieši tev vajag, kam likt uzsvaru - matemātikai, literatūrai, fizikai, sportam utt. -, lai neapjuktu man visur vajag būt vienlīdz labai. jā, labs sekmju izraksts/ liecība dod stimulu mācīties arvien vēl labāk, bet atceries, ka tu nevari būt visur vienlīdz laba vienmēr - tiecies uz izcilo priekšmetos, kas tev patiešām ir svarīgi, un pārējos centies izdarīt tā, lai vienkārši būtu pieklājīgs rezultāts. vismaz man tā ir vieglāk dzīvot un nesisties nost, kad plkst. trijos naktī attopies ar vēl neizdarītiem darbiem, kurus n o t e i k t i vajag izdarīt. :-P
10.08.2017 21:26 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Priekšzīmības standartam :D:
1 Nesēdēt jautro, skaļo bariņā, jo tas novērš uzmanību un grūtāk dzirdēt vielu - vēlāk pašai atspēlēties var.
2 Izrādīt interesi, neslēpties, ja nesaprati uzreiz, bet laicīgi jau iet uz konsultāciju, tad skolotāja redzēs, ka centies, gribi zināt un saprast, to noteikti novērtēs un palīdzēs tev, kā varēs.
3 Pierakstīt visu - vari ar marķieriem izcelt un pasvītrot svarīgāko vai tēmu nosaukumus, lai pēc tam pirms kontroldarbiem, ieskaitēm ātrāk vari orientēties un atrast vajadzīgo - neiesaku taisīt ''kopotos rakstus'' skolas laikā - labāk atsevišķi, lai katram ir sava vieta un lieks smagums nav jāstaipa līdzi.
4 Iekārto dienasgrāmatu (plānotāju), kur pieraksti uzdoto, termiņus un centies to turēt kārtībā visu gadu.
5 Neatstāj mājas darbu pildīšanu uz vēlu vakaru, kad gribas atpūsties vai iet gulēt, bet tad atceries, ka vēl skolai ir darāmas lietas - tas sabojā garastāvoklī un steigā pildītas lietas lielu guvumu var nedot un labāk pildīt, kamēr galvā svaiga tikko dzirdētā mācību viela.
6 Ja ir jābrauc ilgāk transportā uz skolu, izmanto laiku lasīšanai vai kādu piemēru izpildīšanai, lai pēc tam nav par to jāuztraucas.
10.08.2017 21:13 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Es mājās nemācījos vispār, sekmes bija labas, man gan bija/ir tā saucamā vieglā galva ar visu to, ka piektajā klasē pārgāju no mācībām dzimtajā valodā uz latviešu valodu.
Iesaku klausīties, tiešām klausīties, iedziļināties stundās, pierakstīt, kas jāpieraksta.
10.08.2017 17:25 |
 
Reitings 196
Reģ: 27.09.2016
Ja skolā ļauj, tad kādā no starpbrīžiem var izpildīt kādu no mājas darbiem.

Es vidusskolā 80% no mājasdarbiem pildīju skolā. Bieži vien tādā īsā laikā izdevās kārtīgi koncentrēties un izpildīt labāk, kā tad, ja mājās tam atvēlētu vairāk laika. :D
Ir svarīgi stundās uzmanīgi klausīties un sekot līdzi, jo tad paliek daudz mazāk, ko darīt mājās, kad īpaši vairs var negribēties speciāli pārlasīt un atkārtot vielu. :)
10.08.2017 17:16 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Ja skolā ļauj, tad kādā no starpbrīžiem var izpildīt kādu no mājas darbiem. Es atceros, ka mums neļāva, jo mājas darbi ir jādara mājās. :-D
10.08.2017 13:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits