Fotogrāfe atsakās fotografēt lesbiešu pāri

 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
19.05.2017 12:50 |
 
Reitings 352
Reģ: 23.07.2016
Gan jau fotogrāfiem ir visādi intīmi/dīvaini piedāvājumi bijuši, kur būtu jāfotogrāfē. Bija vienu reizi gadījums ārzemēs, kad kristietis atteicās torti gejiem taisīt. Nevajadzēja obligāti meklēt kristīgu fotogrāfu, labi zinot viņu pārliecību pret homo. Tas ir kā līst svešā baznīcā ar savu dziesmu grāmatu. Neba viņa vienīgā fotogrāfe LV, atrodi citu. Nē, vajadzēja redz nozākāt fotogrāfi, tas ka fotogrāfs atteiktos no kailfoto taisīšanas arī būtu sliktais?
19.05.2017 16:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu jā, fotogrāfei ieteiktu vai nu iemācīties melot un nemētāties ar savu kristīgo pārliecību, vai nu ievērot likumu par nediskriminēšanu, es nezinu, ko Dievs vairāk ļauj un kas ir lielāks sods. :-D Mums tomēr nav teokrātiska valsts un likums vienmēr būs svarīgāks vai "stiprāks" par reliģisko patiesību.
19.05.2017 16:12 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
un gan jau ir sava dokumentācija, kurā cilvēku atzīst pat tiesīgu pieņemt šādus lēmumus un visu atbildību par lēmumu uzņemās viņš pats.

Tas nav šķērslis izķengāt internetā.
Tikpat labi par šo lesbiešu gadījumu var teikt, ka tā ir fotogrāfes apmelošana, jo nav līguma, nav sarunu ierakstu, nav pierādījumu.
19.05.2017 16:09 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Jāsaka, ka tomēr kopumā laikam jāpiekrīt ir tam, ka tas ir pārkāpums. Fotogrāfe sniedz pakalpojumus, noteikti kaut kur ir reģistrēta kā saimnieciskās darbības veicēja, šajā gadījumā nestrādā tāda veida iemesli, tāpēc pat labāk būtu, ja būtu samelojusi. Izklausās briesmīgi, bet izvairītos no tādas reakcijas, kādu no daudziem sagaidīja.
---
Es arī domāju, ka privātajā biznesā būtu jāļauj lielāka izvēles brīvība, tomēr atkal - a ja nu visiem, kas sniedz šo pakalpojumu, nepatīk cilvēka orientācija? Idejiski, bet tāda iespēja pastāv. Tas ir pārkāpums, ka viņam nav iespēju iegūt šo pakalpojumu vai preci.
19.05.2017 16:09 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
vai kāds ir padomājis, ka tās arī būs tā ārsta karjeras beigas, ja tas cilvēks pēc brīža izdomās, ka ai nē, tomēr gribu palikt džeks, kur manas olas?

nebūtu jau tik dramatiski, tomēr neviens ārsts nepiespiež cilvēku veikt operāciju un gan jau ir sava dokumentācija, kurā cilvēku atzīst pat tiesīgu pieņemt šādus lēmumus un visu atbildību par lēmumu uzņemās viņš pats.
19.05.2017 16:04 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu... dzimuma maiņas operāciju nemaz nav iespējams veikt tikai pēc viena ārsta lēmuma - operēt vai ne.

Dzimumu maiņu nē, tāpēc rakstīju - daļēju. Šo to nogriezt jau var. Viņš vērsās tikai par nogriešanu.
19.05.2017 15:53 |
 
Reitings 433
Reģ: 06.12.2012
Nu... dzimuma maiņas operāciju nemaz nav iespējams veikt tikai pēc viena ārsta lēmuma - operēt vai ne. Tas nu tā:-/ Ja mazliet novirzāmies no tēmas.
19.05.2017 15:44 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Starp citu, tā mana draudzene ārste vienam pacientam atteicās veikt daļēju dzimuma maiņas operāciju. No vienas puses, pārkāpa likumu, no otras puses, vai kāds ir padomājis, ka tās arī būs tā ārsta karjeras beigas, ja tas cilvēks pēc brīža izdomās, ka ai nē, tomēr gribu palikt džeks, kur manas olas?
19.05.2017 15:40 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vai tevi sūdzēšanās uztrauktu tik pat ļoti, ja, piemēram, resna sieviete tā vietā, lai ietu uz PTAC, Twitter rakstītu, ka šuvēja atteicās šūt kleitu, sakot, ka tik resniem neko nešuj?

Es domāju, ka žurnālisti no šādas twitter ziņas neuzceptu 5 rakstus, otrkārt, diez vai kāda resna sieviete ar twittera palīdzību šādā veidā censtos pievērst uzmanību "resno tiesībām". Bet, ja tiešām censtos, tad šāda ziņa mani uztrauktu vēl vairāk par šo "lezbu" ziņu, jo es savā ētiskajā pārliecībā ticu, ka homoseksuālisms ir normāls, bet resnuma kulta slavināšana man nav pieņemama, jo esmu par veselīgu dzīvesveidu.
19.05.2017 15:27 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Skumji, ka (šajā gadījumā lesbiešu pāris) vēlas lai pret viņām izturas ar iecietību un pieņem viņu pārliecību, bet pašas nav spējīgas pieņemt kristīga cilvēka pārliecību.

Grasījos rakstīt savu viedokli, bet skatos, ka Ledussirds manas domas jau vārds vārdā ir pateikusi.
19.05.2017 14:54 |
 
Reitings 441
Reģ: 11.05.2017
Nenostājos ne fotogrāfes, ne šo sieviešu pusē, taču pilnīgi piekrītu TalisQualis un Ledussirds teiktajam.
Personīgi es nespētu pateikt šīm sievietēm īsto iemeslu, kāpēc nevēlos viņas fotogrāfēt, taču, manuprāt, pati māksliniece to ir izskaidrojusi tā, lai nevienu neapvainotu. Es noteikti būtu samelojusies par to, ka vienkārši esmu ļoti aizņemta un varbūt pat ieteiktu kādu citu salonu, bet tas ir tikai tāpēc, jo šķiet, ka patiesība varētu sāpināt.
19.05.2017 14:48 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Nebiju manījusi šo ''skandālu''. Fotogrāfe atteicās šeit savas reliģiskās pārliecības dēļ, bet tik pat labi, varēja atteikties kaut vai tāpēc, ka justos kā cilvēks neērti, tīri no subjektīvām sajūtām, tas jau nenozīmē, ka viņa ir homofobe. Tāpat kāds, kas taisa kailfoto, varētu neņemt bildēt gejus un ar cieņu atteikt, jo nu gala rezultāts varētu nebūt tāds, kā pie cilvēka, kam tas ne silts, ne auksts. Tā tomēr ir radoša lieta, balstīta uz cilvēku sadarbību. Ja būtu sataisījusi bildes, tāpat varētu celt skandālu, ka nav tik labas, nav kvalitatīvas, jo viņas diskriminē.
Ienāca prātā, ka šeit mums bija fejumeitene vai kā niks bija, kura reāli katrā diskusijā gandrīz uzsvēra to un rakstīja komentāra sākumā un beigās, ka ''viņai kā lezbietei'', ''lezbietes domā'', ''es lezbiete redzu'', nu pirmoreiz ir ok, otrreiz ir nu ok, labi, dzirdēju, trešo reizi ir tāds, zini, man patīk vīrieši, bet tas neietekmē manu viedokli tēmā, kura eļļa cepšanai ir labāka vai kura matu krāsa man piestāvētu. Jā, mūsu sabiedrība nav tik atvērta, bet integrēšanās šādā veidā nepaātrināsies.
19.05.2017 14:47 |
 
Reitings 72
Reģ: 16.05.2017
Neko šausmīgu es te nesaskatu.
Katram ir sava pārliecība un savi uzskati un viņa nu ir tādā profesijā, kas drīkst un var izvēlēties ko fotogrāfēt un ko nē.
Nesmuki būtu,ja fotogrāfe atteiktu sakot: "Fuj, es lezbietetes nebildēju!" , bet cik saprotu, tad atteikums bija pieklājīgs. Iespējams, ka abas mammas jau iepriekš ir saskārušās ar diskrimināciju un tagad - to redz visur un uz visiem, kas nav par homoseksuāliem cilvēkiem rāda ar pirkstiem un vaino.
Homoseksuāli orientēti cilvēki grib, lai visi viņus saprot. Bet viņi necenšas saprast nevienu - ne citu ticību, neko.
19.05.2017 14:43 |
 
Reitings 2357
Reģ: 17.02.2016
Skumji, ka (šajā gadījumā lesbiešu pāris) vēlas lai pret viņām izturas ar iecietību un pieņem viņu pārliecību, bet pašas nav spējīgas pieņemt kristīga cilvēka pārliecību. Fotogrāfe taču ļoti pieklājīgi atbildēja, bez apvainojumiem. Kādēļ šīs divas sievietes to nav spējīgas pieņemt un tā vietā, lai tagad celtu ažiotāžu un sevi padarītu par upuriem, vienkārši izvēlētos citu fotogrāfu, kam nebūs iebildumu iemūžināt šo sieviešu savienību.
19.05.2017 14:37 |
 
Reitings 2861
Reģ: 11.10.2014
es saprotu, kāpēc šī ģimene to sāpīgi uztver un saprotu arī, ka svarīga ir tēmas pacelšana, kaut vai varēja arī citādi risināt situāciju. tomēr, cilvēkam darot savu darbu, nebūtu jābūt spiestam darīt kaut ko, kas liek justies neērti, vienalga, fotogrāfēt pārīti vai vaksēt vīrieša bikini zonu. tā pat kā citiem freelanceriem, kas patur tiesības atteikt jebkuram potenciālajam klientam, ja darbiņš nešķiet kā good match. āpāc, latviski vairs nemāku parunāt :D
19.05.2017 14:37 |
 
Reitings 142
Reģ: 22.07.2013
Daenerys
Vai tevi sūdzēšanās uztrauktu tik pat ļoti, ja, piemēram, resna sieviete tā vietā, lai ietu uz PTAC, Twitter rakstītu, ka šuvēja atteicās šūt kleitu, sakot, ka tik resniem neko nešuj?
19.05.2017 14:34 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Tās lezbes totālas loses :D nē, neesmu homofobe, bet shajā situācijā vinjas tiešām stulbas. Fotogrāfs nav ārsts, negrib strādāt ar sev nepatīkamiem cilvēkiem, vinjam tas nav jādara. Vai būtu bijis labâk, ka būtu piekritusi un sabildējusi vinjas visās bildēs bez galvas? Fotogrāfs ir mākslinieks, vai nu ir klikshkjis ar cilvēku vai nav.
19.05.2017 14:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ne tik fotogrāfi,kaut ko diskriminē. Masieri arī bieži izvēlas vai tik sievietes vai vīriešus masēt .

Jā! Vai piem. 2 no 3 man pazīstamajām vaksētājām atsakās vaksēt vīriešu bikini.
19.05.2017 14:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Atriebību? (Varbūt pārāk skarbi teikts.)

Bet varbūt gluži otrādi? Pie fotogrāfes tagad ies bildēties kristiešu ģimenes. Kristīgie pāri aicinās uz savām kāzām. Un homoseksuāļi saskarsies ar vēl lielāku sabiedrības nosodījumu, jo ceļ brēku uz līdzenas vietas. Proti, viņa varēja sūdzēties PTAC un atriebties tādā veidā, vēl paprasīt morālo kompensāciju, kas saskaņā ar LR likumdošanu būtu diezgan normāli, bet nē, jāizķengā pa internetu. Man nav nekas pret homoseksuāļiem, bet uzskatu, ka tev ir jāapzinās, kādā vidē tu dzīvo un kāda attieksme ir pret tevi. Tas ir tāpat kā es saprotu, ka blondas jaunas sievietes pie stūres rada attiecīgos stereotipus, tāpēc cenšos braukt pareizi, veikli un dinamiski, nevis tizloties.
-
Kāpēc es ziņu portālu virsrakstos nekad neredzu šādus ierakstus?
Biedrība "Mozaīka" Lielajā talkā piedalās ar prāvu dalībnieku pulku
Liesbiešu pāris no Rīgas ziedo 2000 eiro bērnu slimnīcai
Geju pāris no pierīgas adopē "Ulubelē" divus suņus
Latvijā zināmā lesbiete Anna Bērziņa nogādā ziedojumu pakas pansionātam Cēsīs
-
Domāju, ja ik pa laikam kas tāds parādītos ziņās, daudzi homofobi mainītu savas domas un arī uztvertu citādi orientētos normālāk.
Ja jau gribas publicitāti ar mērķi pievērst sev sabiedrības uzmanību, var taču to darīt gudrāk.
19.05.2017 14:22 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
ir pavisam citādāk, ja iet pie zobārsta, friziera (parasti viens), vai arī, ja Tev jābildē sieviešu pāris, kurš apķersies, iespējas skūpstīsies. Nav jau medicīnisks, neatliekams pakalpojumus dēļ, kurā radīsies negatīvas veselības problēmas. Tik daudz fotogrāfu. Ej un bildējies pie citiem.
Ne tik fotogrāfi,kaut ko diskriminē. Masieri arī bieži izvēlas vai tik sievietes vai vīriešus masēt .
19.05.2017 14:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits