Kādas tagad ir krievu skolas?

 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Īpaši neesmu sekojusi līdzi, kā tagad mācības notiek krievu skolās - krievu vai latviešu valodā? Atceros, sākumā, 90tajos bija tīras krievu skolas, kur viss tikai krieviski. Bet tad nāca kaut kāda izglītības reforma, ka pāries uz latviešu valodu, par ko krievi bija ļoti neapmierināti utt. Nezinu, kā ir tagad.
Kāpēc jautāju? Jo man tagad jāstrādā ar klientiem, no kuriem liela daļa, protams, ir krievi. Es ar viņiem komunicēju krieviski, bet kaut kāda papildu info, ko nosūtīt un tā, ir tikai latviešu valodā. Un ļoti bieži saņemu pretī, ka nesaprot latviešu valodu. Nu tā ka necis nesaprot. Un ne jau vecie cilvēki. Bet tieši jauni cilvēki 25-30 gadus veci krievi.
Un tad es domāju, vai tad ir iespējams Latvijā iziet pilnu izglītību, vidusskolu, augstskolu, bez latviešu valodas zināšanām?
17.04.2017 12:00 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Tas ir pat ļoti principiāli. Vai mēs apkalpojam it kā mūsu valsts pilsoņus vai arī ārzemju klientus, kur komunikācijai jānotiek krievu valodā.
17.04.2017 14:35 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
nav jau principiāli kur cilvēks strādā, lielā krievu kompānijā vai vietējā lielveikalā. Es tiešām tā arī nesaprotu to čīkstēšanu. Vai nu cilvēks strādā kompānijā un pieņem visus spēles noteikumus(arī komunikāciju krievu valodā) vai arī viņš nestrādā šajā kompānijā.

Cilvēkam nebūtu jāliek piespiedu kārtā runāt citā valodā. Esi šeit, mācies komunicēt kaut vai trīs valodas izmantojot, kamēr aiziet, bet ne jau pieprasīt, lai tas būtu krieviski. ;-)
17.04.2017 14:26 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Tava aprakstītā situācija izklausās pēc latviskas mazpilsētas.

flower666 es dzīvoju Rīgā.
17.04.2017 14:24 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Apple_pie nav jau principiāli kur cilvēks strādā, lielā krievu kompānijā vai vietējā lielveikalā. Es tiešām tā arī nesaprotu to čīkstēšanu. Vai nu cilvēks strādā kompānijā un pieņem visus spēles noteikumus(arī komunikāciju krievu valodā) vai arī viņš nestrādā šajā kompānijā.:-/
17.04.2017 14:23 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
xanax manā kāpņutelpā dzīvo viena jaunā ģimene (25-27 gadi), krievi. Šie atsevišķus vārdus tikai saprot latviešu valodā.
Un es nezinu, kur tu dzīvo, bet vismaz Rīgā, manā pilsētā, un rajonā (dzīvoju Pārdaugavā) ir pilnas ielas ar krievu jauniešiem, kas nezin vai zin ļoti švaki.
Tava aprakstītā situācija izklausās pēc latviskas mazpilsētas.
17.04.2017 14:18 |
 
Reitings 190
Reģ: 06.01.2017
Džonsija tu no mēness? Tāda situācija jau ir sen. Jā, uzlabojas pamazītēm, bet vairākums krievu Rīgā, un tajās vietās kur šie ir daudz nemāk/nerunā valsts valodā. Gan veci, gan vidēja vecuma, gan jaunieši.
Senāk, kad man bija darbs ar cilvēkiem, tad tieši ievēroju, ka vecākā paaudze liela daļa zin latviešu valodu (bet nerunā), kamēr vidējā paaudze (30-45/50) nezina latviešu valodu. Zem 30 gadiem es teiktu, ka 50/50.
Bet tavā gadījumā tu pati vainīga. Pati izvēlies runāt viņu valodā. Ko tad sūdzies? Es pati nekad nerunāšu ar Latvijas krievu krieviski, ar Krievijas saprotams angļu valodā.
17.04.2017 14:14 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Runa ir*
Lai neienāktu Nerea un nepiesietos, ka runa neiet. :D
17.04.2017 14:11 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Xanax, es domāju, ka runa iet arī par parastu lielveikalu, nevis kompāniju, kas tendēta uz krievu klientiem ārpus LV.
17.04.2017 14:11 |
 
Reitings 3897
Reģ: 01.01.2017
Kur jūs dāmas pamanaties atrast tādus latviešu valodas nezinātājus un vēl 25-30 vecuma amplitūdā?:-)
Man latviešu valoda nav dzimtā, bet es to zinu/protu/komunicēju, man pazīstamie krievi arī labā līmenī pārvalda latviešu valodu. Un mani tiešām izbrīna ka kāds mācoties krievu skolā var nezināt latviešu valodu, jo latviešu valodas stundas un latviešu valodas eksāmenu neviens nav atcēlis!
Pamēģini gan konsekventi ar krievvalodīgu klientu runāt tikai un vienīgi latviešu valodā! Tā atrausies no darba devēja, ka maz neliksies!

Man arī visi, kas ienāk un runā krieviski, jāapkalpo krieviski. Ja izietu uz kādiem principiem, ātri bez darba paliktu.

Vot tādu variantu es nekad neesmu spējis saprast. Atnākt strādāt uz krievu kompāniju vai uz kompāniju, kur ir daudz krievvalodīgo klientu un brīnīties par to ka jākomunicē krieviski nevis latviski. No malas tāda situācija izskatās pēc mazohisma. Ja reiz nepatīk tā nelatviskā komunikācija, tad varbūt vienkāršāk mainīt darbu un viss.;-)
17.04.2017 14:09 |
 
Reitings 3127
Reģ: 02.06.2016
Bija nesen situācija, kad veikalā dzirdēju, kā kāds pārdevējam jautā krieviski par kādu bez cukura sulu vai ko, pārdevējs viņai pārjautāja latviski, vai meklē bez cukura, viņa uzreiz pārslēdzās un sāka stāstīt, ka jā, tāda un tāda, apskatījusies sulu plauktā nav, cena apmēram tāda, vai viņiem kaut kur citur nestāv utt. Var gadīties, ka saprot, bet tas ir pirmais un ērtākais ceļš, kā komunicēt.
17.04.2017 13:45 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Kas tur cits, ja man arī pārdevēja, konsultante nespēj apkalpot? Būs ķīniete pieņemta, viņa mani ķīniešu valodā apkalpos? Precīzi tas pats.

Cita situācija tādā ziņā, ka būtībā Latvijā lielākoties cilvēkiem, kas sniedz pakalpojumus, ir jāzina valsts valoda un jābūt spējīgiem nodrošināt pakalpojumu latviešu valodā. Pretēji - klients var runāt jebkādā citā valodā un ja sniedzējs zina klienta valodu, tā būtu izmantojama. Tas par komentāru, ka atrautos no darba devēja, ja ar krievu valodā runājošu klientu, runātu latviski. Protams, ka atrautos, loģiski.
17.04.2017 13:19 |
 
Reitings 468
Reģ: 16.04.2017
Man ir draugos diezgan daudz krievu, gan meitenes, gan puiši, vecums (21-25), vidusskola pabeigta, bet
Neviens no viņiem īsti nezin latviešu valodu, minimāli - zin kā sasveicināties, atsevišķus vārdus, paši nekad nerunā latviski un netaisās to darīt, viņi mācās svešvalodas, es viņus labi saprotu, jo latviešu valoda ir tiešām bezjēdzīga, Un neviens no tiem cilvēkiem arī neplāno te pavadīt dzīvi, visi taisās uz ārzemēm, neuzskatu, ka tā ir necieņas izrādīšana, pat tad ja kopš dzimšanas dzīvo Latvijā.
Man Latviešu valoda arī īsti neiet pie sirds, kaut arī dzmtā, tā pati krievu valoda liekas daudzkārt bagātīgāka un skaistāk skanoša.
17.04.2017 13:14 |
 
Reitings 1321
Reģ: 03.11.2015
Piekritu catana.
Tieši šāda ģimenē esmu izaugusi. Lai arī maniem vecākiem ir problēmas ar latviešu valodu, viņi panāca to, ka man problēmu nav. Daudzas krievvalodīgās ģimenes vecāki iestāsta bērniem, ka latviešu valoda nekur nenoderēs un ka tā ir suņu valoda. Un tad vaino skolas, ka to pedagogi nekam neder un neiemāca valodas.
Es vispār uzskatu, ka izglītībai Latvijā jābūt tikai valsts valodā un tad jaunākām paaudzēm nemaz nebūs iespējas neiemācīties latviešu valodu.
17.04.2017 13:03 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Tā ir cita situācija.

Kas tur cits, ja man arī pārdevēja, konsultante nespēj apkalpot? Būs ķīniete pieņemta, viņa mani ķīniešu valodā apkalpos? Precīzi tas pats.
17.04.2017 13:01 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
mācīsimies ķīniešu valodu

Es, starp citu, tagad mācos ķīniešu valodu! Tas tā, atkāpjoties no tēmas :-D
Bet kopumā piekritīšu šim
ļooti lēnām, bet tā situācija tomēr uzlabojas

Reāli man grūti noticēt, ka ir jaunieši, kuri dzīvo Latvijā un vispār nesaprot valsts valodu. (t)
17.04.2017 12:58 |
 
Reitings 704
Reģ: 21.12.2015
Problēma nav "krievu skolās", bet gan cilvēkos. Bija puisis no krievu ciemata, ģimene krievi. Runā bez akcenta, CE uz A līmeni latviešu valodā, nav nekādu stereotipu par valodas lietojumu. Lai arī vecāki īsti nerunā latviski, viņi vienmēr mēģina un uzsver, ka Latvijā latviešu valoda ir galvenā un nevienam nav viņiem jāpakārtojas. Nu un pretējus piemērus arī visi zin. Ģimene un audzināšana šeit izsver daaaaaudz ko.
17.04.2017 12:53 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Nu man situācija tāda bijusi, ka ar mani latviski nerunā, ar mani kā klientu Latvijā, jo uzņēmuma valdē pārsvarā krieviņi. Nu un tas ir normāli?

Tā ir cita situācija.
jā, bet mēs esam reti piekāpīga tauta, kas vienmēr visiem pielāgojas un drīz masveidā mācīsimies ķīniešu valodu

Ja vēlreiz ir iespēja izlasīt manu komentāru, tad iesaku pievērst uzmanību uz tā turpinājumu - "Ja pakalpojuma sniedzējs prot krievu valodu, tad kāda velna pēc viņam runāt ar klientiem latviski".
Ja es kā pakalpojuma sniedzējs protu latviešu, krievu un angļu valodu, tad apkalpojot krieviski runājošu klientu, izvēlēšos krievu valodu. Tāpēc Latvijā ar biznesu ir kā ir, jo liela daļa latviešu ir stūrgalvīgi un uz krieviem apbižojušies bezmugurkaulinieki. Manā darba vietā 30% klientu ir krieviski runājoši, un patīk tas vai nē, bet šie 30% atnes vairāk kā 50% peļņu.
17.04.2017 12:47 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
šis mani kaitina... kāda starpība, kādā valodā runā klients? Ja klients būs itālis vai ķīnietis, tāpat runāsiet latviski

jā, bet mēs esam reti piekāpīga tauta, kas vienmēr visiem pielāgojas un drīz masveidā mācīsimies ķīniešu valodu, lai tikai ar katru runātu viņa valodā. bet ir vesela rinda valstis, neskaitot angliski,franciski, spāniski runājošās, kurās to tomēr nevar tā novērot, un iedomājies, bizness tāpat notiek, nekas nav apstājies, ārzemnieki vnk rēķinās, ka būs pašam jārunā attiecīgajā valodā vai sliktākajā gadījumā angliski jāmēģina vai jāatrod kāds kas saprot un iztulkos. tādi mazliet bezmugurkaulnieki esam šajā ziņā, apvienojums ar krieviem, kuri ir mazliet uzstājīgāki ir tas, ka paši savā valstī dažreiz nevaram būt apkalpoti valsts valodā.
17.04.2017 12:40 |
 
Reitings 511
Reģ: 13.06.2015
mēs ar draugu tieši pāris dienas atpakaļ spriedām, ka ļooti lēnām, bet tā situācija tomēr uzlabojas, vismaz tik, cik mums ir sanākusi saskarsme ar krieviem. vietā, kur šobrīd dzīvojam, draugs dzīvoja gadus 12 atpakaļ un tā aina, ko viņš atceras krietni atšķiroties no tā, kas uz ielām dzirdams un manāms šodien. tieši domājām, vai pie vainas skolu reforma, vai vienkārši izbraukuši.
***
bet autores konkrētajā gadījumā es domāju, ka nav viss tā, ka neko vispār nesaprot, viņi vnk negrib piepūlēties un zina, ka ja pateiks, ka nesaprot, tu pielāgosies viņiem. darba vietā ar klientiem tā protams darīt īsti nevar, bet dzīvē vairākas reizes pierādījies, ka ja nepārslēdzos uz krievu valodu, pēkšņi viņi gan saprot, gan pat runā. viņiem vienkārši ir ērti tēlot, ka nesaprot.
17.04.2017 12:35 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
Skolās viņiem jāzina tas pats, kas pārējiem. Tas, ka uz to piever varbūt acis un nespiež viņiem ir cits jautājums. CE rezultātu izvērtējums parādīja, ka krievu skolās izglītības līmenis zemākais, bet nu ka neko nesaprot, domāju blefo daļēji, jo kam viņiem.
17.04.2017 12:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits