Kādas tagad ir krievu skolas?

 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Īpaši neesmu sekojusi līdzi, kā tagad mācības notiek krievu skolās - krievu vai latviešu valodā? Atceros, sākumā, 90tajos bija tīras krievu skolas, kur viss tikai krieviski. Bet tad nāca kaut kāda izglītības reforma, ka pāries uz latviešu valodu, par ko krievi bija ļoti neapmierināti utt. Nezinu, kā ir tagad.
Kāpēc jautāju? Jo man tagad jāstrādā ar klientiem, no kuriem liela daļa, protams, ir krievi. Es ar viņiem komunicēju krieviski, bet kaut kāda papildu info, ko nosūtīt un tā, ir tikai latviešu valodā. Un ļoti bieži saņemu pretī, ka nesaprot latviešu valodu. Nu tā ka necis nesaprot. Un ne jau vecie cilvēki. Bet tieši jauni cilvēki 25-30 gadus veci krievi.
Un tad es domāju, vai tad ir iespējams Latvijā iziet pilnu izglītību, vidusskolu, augstskolu, bez latviešu valodas zināšanām?
17.04.2017 12:00 |
 
Reitings 394
Reģ: 29.01.2017
šis mani kaitina... kāda starpība, kādā valodā runā klients? Ja klients būs itālis vai ķīnietis, tāpat runāsiet latviski? Ja pakalpojuma sniedzējs prot krievu valodu, tad kāda velna pēc viņam runāt ar klientiem latviski?

Nu man situācija tāda bijusi, ka ar mani latviski nerunā, ar mani kā klientu Latvijā, jo uzņēmuma valdē pārsvarā krieviņi. Nu un tas ir normāli?
17.04.2017 12:30 |
 
Reitings 3388
Reģ: 27.11.2012
Tā atrausies no darba devēja, ka maz neliksies!

Vai ne?
Man arī visi, kas ienāk un runā krieviski, jāapkalpo krieviski. Ja izietu uz kādiem principiem, ātri bez darba paliktu.
17.04.2017 12:27 |
 
Reitings 1183
Reģ: 15.02.2012
Pamēģini gan konsekventi ar krievvalodīgu klientu runāt tikai un vienīgi latviešu valodā

šis mani kaitina... kāda starpība, kādā valodā runā klients? Ja klients būs itālis vai ķīnietis, tāpat runāsiet latviski? Ja pakalpojuma sniedzējs prot krievu valodu, tad kāda velna pēc viņam runāt ar klientiem latviski?
17.04.2017 12:26 |
 
Reitings 173
Reģ: 12.04.2017
Pamēģini gan konsekventi ar krievvalodīgu klientu runāt tikai un vienīgi latviešu valodā! Tā atrausies no darba devēja, ka maz neliksies! :-(
17.04.2017 12:21 |
 
Reitings 40
Reģ: 05.04.2017
Krievi Latvijā ir pietiekam liela kopiena, lai bez problēmām varētu dzīvot, nezinot valodu.
Un latvieši paši pie tā vainīgi, jo to atļauj.
Ja sarunu uzsāks krievs un latvietis 90%, tas notiks krievu valodā.
Nevajag atbildēt krieviski, runā latviski, krievs pats vainīgs ja nesaprot.
bet tā, kā klientus zaudēt negribas noteikti, nākas vien piekāpties ;D
17.04.2017 12:17 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
Nē, nu man jau arī likās, ka tagad krievu skolās ir mācības latviešu valodā un eksāmeni latviešu valodā. Bet, kopš saskaros ar situāciju, ka tik daudzi jauni cilvēki, kas ir krievi, nespēj saprast informāciju latviešu valodā, sāku šaubīties. Un nav runa par specifiskiem terminiem, bet parastu sarunvalodu. Man saka, ka nesaprot latviešu valodu neceik. Nu tā, ka neci, necik. Un tad es nevaru saprast, vai kas tāds Latvijā patiešām ir iespējams vai man vienkārši blefo...
17.04.2017 12:10 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Man gribētos ticēt, ka tā nav, bet ļoti daudz ir sanācis runāties ar studentiem no krievu skolām vai turpat, dzimtajā pilsētā, no krievu skolām - nu nav... nu nav tā latviešu valoda normālā līmenī.
17.04.2017 12:08 |
 
Reitings 263
Reģ: 20.07.2014
Un tad es domāju, vai tad ir iespējams Latvijā iziet pilnu izglītību, vidusskolu, augstskolu, bez latviešu valodas zināšanām?

Kas tas par sviestu?! Protams, ka nav!
Pabeidzu krievu skolu pirms 3 gadiem, bija krievu valoda un literatūra un arī latviešu valoda un literatūra. Tādi priekšmeti kā fizika, ķīmija, matemātika notika latviešu valodā, visas mācību grāmatas bija latviešu valodā. Protams, skolotāji skaidroja arī krieviski, bet konspektējām visu latviski, kontroldarbi arī bija valsts valodā. Un vispār tagad krievu un latviešu skolām latviešu valodas eksāmeni ir vienādi, tāpēc teorētiski krievam jāzin ir tik pat, cik latvietim. Protams, manā klasē bija cilvēki, kam latviešu valoda grūti padevās, tie tagad studē DU un, cik esmu dzirdējusi, ar valsts valodu joprojām ir uz Jūs.
17.04.2017 12:06 |
 
Reitings 613
Reģ: 29.01.2009
*nu tā, ka necik nesaprot.
17.04.2017 12:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits