Lasi jaunajā Cosmo

2014.gads - Novembris
 

Meiteņu mantiņas

Kurš teicis, ka gadžeti ir tikai puišu spēlmantiņas? Ir pietiekami daudz elektronisku nieciņu, kas, pirmkārt, domāti tieši sievietēm. Lūk, daži piemēri, kas, iespējams, liks tavai sirdij sākt pukstēt straujāk un iesaukties: “Es arī tādu gribu!”

Teksts: Sandris Metuzāls.

Sony Xperia Z3
Viedtālruņu pasaules ikona, protams, ir iPhone, taču patiesībā dizaina un iespēju ziņā tam cienīgu konkurentu netrūkst arī Android nometnē. Un viens no pašiem cienīgākajiem ir jaunais Sony Z3, kas uz citu fona patīkami izceļas gan ar dizainu, gan kvalitatīvo apdares materiālu izvēli (alumīnijs un stikls), gan ļoti labo kameru. Vēl viens ne mazsvarīgs fakts – Z3 ir arī mitrumdrošs, tātad vasarā to var droši ņemt līdzi uz pludmali, bet ziemā – vannā. Ja 5,2 collu displejs liekas par lielu, var izvēlēties mazāko Z3 Compact ar 4,6 collu ekrānu.

Bang & Olufsen A9
Skaļrunim nav obligāti jāizskatās pēc kantainas kastes. Tas gluži labi var izskatīties arī pēc... jā, pēc kā gan īsti? Mēbeles no sešdesmito gadu dzīvokļa vai jocīga klubkrēsla? Lai ko arī par paraugu būtu ņēmuši dāņu kompānijas Bang & Olufsen dizaineri, rezultāts ir ļoti interesants un noteikti iederēsies stilīgā mājoklī. Mūziku tajā var atskaņot no jebkuras ierīces, kas ir draugos ar bezvadu internetu. Vienīgais trūkums ir cena – ap 2000 eiro.

Vairāk lasi novembra Cosmo!

 

Smaržu modes līkloči

Daži aromāti ne tikai seksīgi smaržo, bet pilda daudz lielāku lomu – iezīmē veselu laika periodu. Cosmo atskatās pagātnē un uzzina satriecošas jaunās tendences.

Teksts: Jessica Matlin.

Es sapratu, ka gribu CK One, pirms vēl uzzināju, kā tas smaržo. Bija 1994. gads, un melnbaltā žurnālu reklāma izskatījās brīnišķīgi.
Tajā bija redzami modeļi, no kuriem daži izskatījās kā beiguši mākslas skolu, citi – kā lielu mūzikas festivālu hedlaineri, bet centrā stāvēja Keita Mosa. Kājās viņai bija svārki ar nogrieztu apakšmalu, rokas – sakrustotas uz krūtīm. Keita neizskatījās dusmīga, drīzāk vienaldzīga… Šķiet, tikpat labi viņa varētu iziet no kadra, ja viņai šī nodarbe apniktu.
Es gribēju būt daļa no viņiem. Tāpat kā citas mana vecuma meitenes. Uniseksa ideja šķita neiedomājami izsmalcināta. Aromāts bija spilgts un skaidrs, ar citrusu noti – likās, ka tā varētu smaržot krītoša zvaigzne. Es izvācu no plaukta gardēniju smaržu pudelīti un atbrīvoju vietu šim aromātam. Es pēkšņi kļuvu par daļu no foršo meiteņu klubiņa.
Kļuva skaidrs, ka smaržām nav jābūt pievilcīgi iepakotām. Nav nepieciešams, lai tās būtu uzkrītoši seksīgas. Tās var būt gudras un pat mazliet dīvainas. Lieto pareizās un, lūk, tu zini kaut ko, ko nezina citi! Jauns aromāts nav acīm redzams kā zīmola somiņa, un tas ir daudz intriģējošāk.
Mēģinājumi paredzēt nākamo superaromātu nekad neizdodas. Arī Keitas Mosas piesaistīšana reklāmā neko negarantē. Izanalizējot pagātnes hitus, ir skaidrs, ka jāņem vērā dažādi aspekti – kultūras, ekonomikas un sabiedrības gaumes maiņa. Tas oriģinālam aromātam piešķir vajadzīgo jaudu.

Vairāk lasi novembra Cosmo!

 

IEKARO PASAULI
(no dīvāna)

Tu strādā no mājām? Meklē jaunu darbu? Tiec ar visu galā un virzies pa karjeras kāpnēm, neizkāpjot no čībām!

Teksts: Sarah Z. Wexler.

Es esmu viena no miljoniem cilvēku, kas strādā no mājām. Un es kaifoju par savu brīvību – nekādu regulāru tikšanos, nekāda stīvā biroja apģērba un nekādas braukāšanas no sērijas darbs-mājas-darbs-mājas.
No otras puses – mans kolēģis ir suns, un viņš ir spiests uzklausīt arī manu viedokli par pēdējo Skandāla sēriju. Turklāt reizēm tāda strādāšana šķiet pavisam neproduktīva, jo nav ikdienišķo dedlainu.
Ja tu, tāpat kā es, šādu situāciju esi izvēlējusies pati vai arī tev ir maiņu darbs, tu meklē darbu vai studē, izlasi mūsu padomus – tie strādāšanu no mājām padarīs tieši tik patīkamu, kā tas izklausās.

Tavs ofiss ir dīvāns
Radi darba zonu. “Tai nav jābūt atsevišķai istabai. Vienkārši iekārto vietu, kur viss vajadzīgais ir pa rokai un tu acumirklī vari pievērsties darbam,” saka grāmatas Welcome to the Real World (HarperBusiness, 2014) karjeras konsultante Lorēna Bergere. Vari izvēlēties, piemēram, saliekamu galdu – tad tev nevajadzēs skatīties uz darbavietu pēc darba beigām.

Vairāk lasi novembra Cosmo!

 

Kāpēc ir tik grūti aizmirst bijušo?

Šenona (20) ieslēdzās istabā un histēriski raudāja, pārlūkojot sava bijušā fotogrāfijas.
Lana (33) vēlu naktī pieķēra sevi slēpjamies krūmos pie bijušā drauga dzīvokļa loga un jutās atvieglota, redzot, ka viņš ir viens, taču sāka bažīties, vai nav zaudējusi prātu.
Džesika (32) pārstāja mazgāties un ēst jebko citu, izņemot gumijkonfektes. Vēl gadu pēc šķiršanās Džena (34) joprojām nespēj aizmirst bijušo. “Viņš ar draudzeni gatavojas kāzām, bet daļa manis joprojām domā, ka mums vēl ir cerība,” viņa saka.

Teksts: Helin Jung, Anna Breslaw, Michelle Ruiz, M. R.

Sauksim šīs neizturamās šķiršanās sāpes par toksisko bijušā drauga sindromu. Tas salauž ne tikai sirdi, bet arī garu un vēlmi apmeklēt dušu. Tas tevi padara traku, un ik diena tiek piepildīta ar nebeidzamu vaimanāšanu un bijušā izsekošanu sociālajos tīklos. Un šis sindroms nav tikai galvā, tas pārņem arī ķermeni.
“Smadzenes pēc šķiršanās strādā pārslodzes režīmā,” saka bioloģiskās antropoloģijas zinātņu doktore, Kinsija institūta vecākā pētniece un pirmā mīlestības bioloģijas pētniece Helēna Fišere. “Salauzta sirds iztukšo enerģijas krājumus gan garīgi, gan emocionāli, gan fiziski.”
Helēna Fišere ir vadošā autore inovatīvā pētījumā, kurā tika noskaidrota nesen pamestu cilvēku smadzeņu reakcija brīdī, kad viņi aplūko bijušo partneru fotogrāfijas. Tika atklāts, ka, apskatot šos attēlus, smadzenēs izgaismojas tie paši rajoni, kas atbild par atkarību un sāpēm. Kamēr tava nervu sistēma ir pārslogota, mīlestība ir tikpat atkarību raisoša kā amfetamīns, tāpēc pēkšņs tās zaudējums var izraisīt pat fiziskas sāpes.
Turklāt šķiršanās nopietni ietekmē visas dzīves sfēras. “Apmātība ir patiesa psiholoģiska reakcija uz šķiršanos,” saka Helēna Fišere. Daudzi no viņas pētījuma respondentiem sūdzējās par nespēju normāli funkcionēt ikdienas dzīvē. Visi atzina, ka par savu bijušo partneri domā vairāk nekā 85% nomoda laika.
Šāda apsēstības pilna atbilde uz mīlestības noraidījumu ir pirmatnēja. Daži zinātnieki uzskata, ka mīlestība cilvēka dzīvības nodrošināšanai ir tikpat svarīga kā pārtika un ūdens.

Vairāk lasi novembra Cosmo!

 
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits