Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Decembris
 

23 idejas sirsnīgam gada noslēgumam

Īstenot tās ir vieglāk par vieglu. Turklāt rezultāts ir vienkārši burvīgs! Un ne tikai tev, bet arī draudzenēm, mammai, vecmāmiņai un pat nelabvēļiem.

Teksts: Jeļena Rešetņikova.

1 Atceries un pieraksti blociņā piecus savus šī gada galvenos sasniegumus (skaitās arī simpātiskā sistēmu administratora kompliments).

2 Piezvani mammai un uzaicini pirmssvētku šopingā. Pastaigājiet pa veikaliem un kopā izvēlieties viņai kaut ko ļoti personīgu un sievišķīgu.

3 Kad kārtējo reizi veikalā pie kases ieraudzīsi tantiņu, kuras iepirkumu grozā ir vien maize un paciņa piena, nopērc viņai kaut ko nelielu, taču garšīgu: ananasu, apelsīnus, kastīti zefīra vai šokolādi. Kad večiņa būs veikusi savu pirkumu, ieliec viņai grozā savu dāvanu. Vari piebilst: “Tas jums svētkos! Laimīgu jauno gadu!” Un tad labāk uzreiz dodies prom.

4 Sastādi kafejnīcu un restorānu sarakstu, ko šogad esi apmeklējusi kopā ar mīļoto vai draugiem, izvēlies labāko un noteikti aizej tur vēlreiz. Paķer līdzi kartīti ar pateicības vārdiem šefpavāram vai oficiantam, kas pret tevi bijis īpaši laipns.

5 Izveido jaungada pleilisti. Lai tur ir tādas jaukas un sentimentālas dziesmas kā Let It Snow un It`s the Most Wonderful Time of Year. Klausies to pēc iespējas biežāk –mūzika radīs svētku noskaņojumu.

6 Noskaidro triju labāko virtuālo draugu adreses un nosūti viņiem dāvanā kādu jauku nieciņu.

7 Dodoties uz lielveikalu pēc produktiem svētku galdam, iegriezies pie pavecās kaimiņienes, ar kuru mēdz sasveicināties liftā, un apjautājies, vai pie viena atnest arī kaut ko viņai.

8 Pārlūko draugu sarakstu sociālajos tīklos – tu ieraudzīsi, cik daudz jaunu interesantu cilvēku šogad parādījies tavā dzīvē! Sastādi viņu reitingu un izdomā, par ko katram pateikties. Tu jau zini – gan tā draudzene, kas deva padomus tiramisu gatavošanā, gan tā, kas norādīja uz gramatikas kļūdām vēstulēs, tev šogad ir iemācījušas patiešām daudz. Un par to ir vērts pateikt paldies.

Vairāk lasi decembra Cosmo!

 

Kas jāzina pirms darba ballītes

Decembris ir ballīšu mēnesis, un nereti tādas organizē arī uzņēmumi un iestādes. Vai tā būtu lielā darba balle vai tusiņš kāda kolēģa mājās, galvenais mērķis parasti ir neformālā gaisotnē saliedēt un izklaidēt kolektīvu. Lai darba balle nekļūtu par tavu pēdējo dienu uzņēmumā, personālvadības eksperte Līga Sleņģe iesaka ievērot dažas vienkāršas lietas.

Ierašanās
Ja esi uzaicināta uz darba balli vai ballīti pie kolēģa, ierodies kaut uz stundiņu. Tevi gaidīs un ar tavu ierašanos rēķināsies. Kas zina, varbūt kolēģe, uz kuras ballīti neaiziesi, pēc mēneša intervēs tevi paaugstinājumam amatā.
Ja ballīte notiek kāda kolēģa mājās, esi pieklājīga un sagatavo dāvanu – pašas darinātu vai kaut ko īpaši viņam nopirktu.

Dress code jeb apģērbs
Ja darba ballei ir noteikts dress code, noteikti to ievēro. Tas ir svarīgi tāpēc, lai viesu apģērbs stilistiski papildinātu pasākuma gaisotni. Neesi tā, kas to ignorē un tādējādi negatīvi izceļas starp pārējiem viesiem.
Gada noslēguma ballei piestāv friziera un manikīra apmeklējums – pacenties izskatīties patiešām satriecoši. Tomēr atceries – tā ir darba balle, tāpēc pārlieku atkailināts, seksīgs, izaicinošs vai avangardisks apģērbs nederēs.

Uzvedība un komunikācija
Esi atvērta un komunikabla un ne tikai ar tuvākajām kolēģēm. Atceries, ka tevi vēro un sagaida, ka būsi komandas spēlētāja. Ja saviesīga tērzēšana tev nevedas īpaši raiti, jau laikus sagatavo sarunu tēmas, piemēram, par brīvdienu plāniem, jaunākajām filmām un teātra izrādēm, kādu televīzijas šovu utt.
Tomēr darba balle ir arī vide, kurā vari uzvesties brīvāk un nepiespiestāk un varbūt pat pārkāpt zināmas hierarhijas robežas. Piemēram, uzlūgt uz deju bosa bosu! Tikai nekļūsti familiāra un pārāk tieša, nerunā rupjības un neizsaki aizskarošus jokus. Citiem vārdiem sakot, nepasaki neko tādu, ko, atgriežoties darba ikdienā, nāktos nožēlot. Ballē neiederas arī baumošana un kolēģu aprunāšana.

Vairāk lasi decembra Cosmo!

 

Īsts šampanietis nāk no Šampaņas!

Šampanietis gadsimtiem ilgi bijis svinību un uzvaras vīns – ballītes tas padara skaistākas, bet skumjus brīžus – vieglāk pārdzīvojamus. Iespējams, arī tu esi aizdomājusies, kāpēc cilvēki visos laikos ir tiekušies pēc vienīgā un īstā šampanieša, lai gan pasaule ir pilna dažādu kvalitatīvu dzirkstošo vīnu – kavas, proseko, frančekortas un citiem. Cosmo pēta šampanieša noslēpumu!

Kā jau zināms, visi šampanieši ir dzirkstošie vīni, bet ne visi dzirkstošie vīni ir šampanieši, tāpēc vērts paturēt prātā, ka īstais šampanietis ir tikai viens, un tas nāk no provinces ar tādu pašu nosaukumu Francijas ziemeļaustrumos – Šampaņas. Un tieši šī īpašā vieta ir smalkā dzēriena vērtības pamatos. Šampaņa ir arī visapmeklētākais un iemīļotākais vīna reģions Francijā, ar skaistām ainavām, lieliskiem restorāniem un iespaidīgo “galvaspilsētu” Reimsu, kas to padara par ļoti iekārojamu ceļojuma galamērķi gan īsām, gan garām brīvdienām jebkurā gadalaikā. Vēsturnieki to nosaukuši par vietu, uz kuras dažādos karos izliets visvairāk asiņu, tomēr tā nesusi cilvēcei visvairāk laimīgu brīžu.
Šampaņas klimats ir samērā vēss, un vīnogas aug īpašā krīta, kaļķakmens augsnē, kas ir ļoti piemērota, lai izaudzētu vīnogas sausam un elegantam vīnam. Populārākās šampanieša ražošanai izmantotās vīnogu šķirnes ir trīs: baltā Chardonnay un sarkanās Pinot Noir un Pinot Meunier, kaut oficiāli atļauto šķirņu sarakstā ir vēl četras mazāk populāras šķirnes. Šampanieti ražo pēc unikālas metodes, ko sauc par klasisko Šampaņas metodi – vīnu vispirms nogatavina mucās vai nerūsējošā tērauda tvertnēs un tad nogatavināšanas procesu turpina pudelēs, kuras vēlāk nonāk veikalu plauktos. Šampanietis vienmēr bijis salīdzinoši dārgs produkts, kam par iemeslu ir gan īpašais un darbietilpīgais ražošanas process, gan skaistās dzīves reputācija.
Šampanietis gandrīz vienmēr ir miksēts dzēriens, kurā veiksmīgi sajaukti vairāki ražas gadi un vīnogu šķirnes, tādējādi iegūstot pastāvīgu garšas kvalitāti un stilu. Šādus kvalitatīvus vīnus piedāvā visi lielākie ražotāji. Ja vēlies nobaudīt kaut ko īpašāku, lūkojies pēc pudelēm ar konkrēti datētu ražas gadu – vintage jeb millesime. Šādus šampaniešus izgatavo tikai īpaši veiksmīgos ražas gados, un to garša ir izsmalcinātāka. Ja vēlies šampanieti noglabāt uz ilgāku laiku, tad šim nolūkam vispiemērotākais būs tieši vintage. Īpaši tad, ja izvēlēsies Magnum tilpumu, kas ir divu standarta šampanieša pudeļu apjoms. Pareizi uzglabāts, šampanietis spēj izturēt laika pārbaudi, arvien saglabājoties svaigs un izsmalcināts un gadu gaitā iegūstot papildu eleganci un briedumu. Tam nepieciešams vēss pagrabs un liela pacietība, lai vērtīgo pudeli neatvērtu kādā vājuma brīdī.

Vairāk lasi decembra Cosmo!

 

Bijušo menedžments

Žēl, ka arī mēs nevaram nokārtot attiecības ar bijušajiem, sacerot hitu kā Teilore Svifta. Lasi un uzzini, kā vēl iespējams tikt galā ar emocijām, kuras diemžēl nepazūd reizē ar attiecību statusa nomaiņu sociālajos tīklos.

Teksts: Jessica Knoll.

Bijušā tips Nr. 1
Nelietis, kurš tevi krāpa
Tavs mačo nespēja noturēt bikses kājās, un tu tagad nevari atbrīvoties no paranojas.
“Manas attiecības ar bijušo draugu ilga apmēram gadu, un tolaik mēs bijām kopā gandrīz katru dienu,” atceras Katrīna (21). “Pēc šķiršanās es uzzināju, ka visu šo laiku viņš mani ir krāpis ar dažādām sievietēm. Jutos satriekta, un tagad man ir grūti uzticēties vīriešiem. Ja bijušais to varēja paveikt tik vienkārši, ka man neradās ne mazākās aizdomas, tad kā lai spēju uzticēties kādam citam?”
Lai atjaunotu ticību vīriešiem un spētu paļauties uz nākamo, iedomājies kādu pazīstamu patiešām spēcīgu un stabilu pāri, no kura iedvesmoties. “Tie var būt tavi vecāki, ja viņi vēl aizvien ir kopā, vai arī draudzenes vecāki, kuru attiecības tu augstu vērtē,” iesaka psiholoģijas doktore un vietnes PsychologyToday.com bloga Me Before We autore Sūzena Lakmane. “Tas būs kā atgādinājums, ka veselīgas attiecības patiešām eksistē un visi vīrieši nav neuzticīgi. Tev jāpārliecinās, ka ilgtermiņa attiecībās ir iespējama uzticība.”
Izdari to, ko bijušais nespēja – esi godīga pret sevi! “Citus mēs bieži redzam tādus, kādus vēlamies redzēt,” saka psiholoģijas doktore un attiecību terapeite Melisa Ričmena no Beverlihilsas Kalifornijā. “Tā vietā, lai pieņemtu, ka visi vīrieši ir neuzticīgi, analizē dziļāk un padomā – vai tu neredzēji īpašības, kuras viņam nemaz nepiemīt, un vai nebija kāds brīdinājuma signāls, kuru izvēlējies ignorēt.” Ak, un šī klasiskā izrunāšanās!? Neuzķeries uz tās! Pretēji tik ierastajam viedoklim par izrunāšanās pozitīvajiem aspektiem tev nav ar bijušo jāapspriež notikušais un jājautā, kāpēc viņš tā rīkojās. Patiesībā tas pat var kavēt tavu emocionālo atlabšanu, jo tikai paildzinās agoniju. “Protams, tev ir nebeidzami daudz jautājumu. Taču pat tad, ja bijušais draugs mēģinātu atbildēt, viņš, visticamāk, nespētu pilnībā paskaidrot, ko un kāpēc darīja,” norāda Sūzena Lakmane. Jo ātrāk tu pārtrauksi kontaktus ar viņu, jo labāk tev pašai.

Vairāk lasi decembra Cosmo!

 
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits