Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Aprīlis
 

Trīs, divi, viens... skrienam!

Mēs esam pilnīgi drošas, ka pavasaris, saule un bikini, kurā tu jau pavisam drīz varēsi daiļi defilēt pa pludmali, ir pietiekama motivācija sportot regulārāk. Piemēram, katru rītu sākt ar skrējienu. Pēdējā laikā skriešana ir kļuvusi pat par sociālu kustību, ar kuras palīdzību iespējams iepazīties un komunicēt ar līdzīgi domājošiem (jā, arī ar superseksīgiem vīriešiem). Šovasar vislielākā skrējēju koncentrācija ir gaidāma tieši maratonos. Taču ko darīt, ja līdz tam laika atlicis pavisam nedaudz, bet tu vēlies piedalīties, būt lieliskā formā un sasniegt vērā ņemamus rezultātus? Seko šiem Cosmo sagatavotajiem padomiem!

Teksts: Ance Siliņa.

Pavasaris un siltais laiks, visticamāk, arī tevi ir iedvesmojis skrējieniem pa tuvējo parku, mežu vai stadionu. Lieliski, tikai pirms tam izlasi mūsu padomus – tie tev noderēs arī tad, ja tu nepretendē uz ātrākās skrējējas titulu maratonā vai pat vispār neplāno tajā piedalīties, bet vienkārši vēlies ieviest savā dzīvē jaunu tradīciju – skriešanu.

Fitnesa studijas DCH treneris Ralfs Upmanis iesaka gatavošanās procesu sākt ar konkrētu mērķi – izvēlēties, cik garu maratona distanci gribi noskriet. Piemēram, Nordea Rīgas maratona 42 kilometrus spēs pieveikt tikai tie, kas nopietni gatavojušies. Citiem tas būs ārkārtīgi grūts uzdevums vai pat neiespējamā misija. Līdzīgi ir ar 21 km distanci jeb pusmaratonu – arī tam nepieciešama rūpīga gatavošanās, un ar ikrīta skrējienu mēneša garumā noteikti būs par maz. “Pērn novēroju, ka tieši 10 km distancē ir krietns skrējēju pieplūdums – acīmredzot cilvēki bija gatavojušies jau laikus un tāpēc pieraduši pie lielākas slodzes. Ja tu neesi nekad skrējusi, taču mēnesi veltīsi cītīgiem treniņiem, tavējā būs 5 km distance Nordea maratonā vai 7 km distance Sieviešu skrējienā.” Ja nespēsi noskriet visu distanci, varēsi slodzi balansēt – kādu gabalu skriet, pēc tam ātri soļot. “5 un 7 km distancēs tevi uz priekšu nesīs cilvēku plūsma un pūļa pacilātās emocijas, līdz ar to tu skrējienu neizjutīsi kā milzu apgrūtinājumu.” Taču arī šīm distancēm ir nepieciešama sagatavošanās!

Vairāk lasi aprīļa Cosmopolitan!

 

50 pret 50
Īstais veids, kā iegūt visu

Jūs abi strādājat un pelnat vienlīdz daudz, tāpēc būtu tikai godīgi, ja arī mājas darbus jūs dalītu uz pusēm. Grāmatas Getting to 50/50 (Bantam, 2009) autores Šārona Mīrsa un Džoanna Strobere stāsta, kā panākt, lai vīrietis tev palīdz.

Šie vienkāršie padomi padarīs viņu par atsaucīgu Lielisko vīrieti, turklāt tev vairs nešķitīs, ka tu viņam nepārtraukti aizrādi par dažādiem nepaveiktiem sīkumiem.

Lūdz to, kas tev vajadzīgs, un esi tieša
Iespējams, tu esi svēti pārliecināta, ka mājas uzkopšanas darbos vajadzētu piedalīties arī viņam. Taču ņem vērā, ka lielākoties vīrietis nespēs precīzi nolasīt tavas domas un vēlmes. Tāpēc palūdz viņam palīdzību (mīļi, nevis pārmetoši) un gaidi reakciju. Frāze “Es vēlos, lai tu man vairāk palīdzi mājas darbos” nepanāks tik daudz kā “Izveidosim darbu sarakstu un sadalīsim tos uz pusēm!” Iespējams, tad tavs vīrietis pats ierosinās dažādas idejas, kā uzkopšanas darbus paveikt labāk un ātrāk.
Esi tieša, bet ne norādoša
Mājas pienākumus uztver kā projektu, kas jums jāpaveic kopā. Ja nepieciešams izsaukt elektriķi, palūdz, lai to savā plānotājā ieraksta arī tavs vīrietis. Pāris dienas pirms norunātā datuma noskaidrojiet, kurš no jums darbā var izbrīvēt stundu laika, lai aizbrauktu uz mājām. Tā jūs patiešām dalīsiet pienākumus.

Vairāk lasi aprīļa Cosmopolitan!

 

Tavs seksa stils

Lai seksā gūtu lielāku baudu, ir jāapzinās, kas tev patīk un kādas ir tavas vēlmes. Atbildi uz četriem pavisam vienkāršiem jautājumiem un uzzini, kas tev vajadzīgs.

Teksts: Olga Kobjakina.

Tu esi kinestētiķe
Kas tevi uzbudina
Tev baudu sagādā skūpsti, pieskārieni ādai un matiem... Viss tavs ķermenis – mugura, vēders, kājas – ir kā viena vienīga erogēnā zona. Tevi uzbudina taktils kontakts ne tikai ar mīļoto vīrieti, bet arī ar maigu zīda audumu vai vēsu putukrējumu.
Tavs seksa stils
Tev patīk, ja vīrietis izrāda iniciatīvu un tu vari koncentrēties uz savām sajūtām. Ja vadošo lomu uzņemtos tu, uzbudināties būtu grūtāk. Visticamāk, tev patīk mīlēties aizvērtām, nevis vaļējām acīm, kā arī klusumā, nevis skanot mūzikai un tumsā, nevis gaismā. Un ne jau tāpēc, ka kautrējies, bet gan tāpēc, ka jūties labāk, ja procesa laikā tevi netraucē.

Vairāk lasi aprīļa Cosmopolitan!

 

Sasodīts, kur pazūd mana alga?!

Ja arī tev šķiet, ka nauda pazūd kā melnajā caurumā, šis raksts tev būs pašā laikā! Cosmo skaidro, kā veiksmīgi tērēt naudu, lai dzīvotu labāk, skaistāk un laimīgāk.

Teksts: Ance Siliņa.

Klāt algas diena! Mēs visas zinām to burvīgo sajūtu, kad kontā ieripo pašas nopelnītā naudiņa. Bet kas notiek tālāk? Droši vien tu, tāpat kā lielākā daļa sieviešu, nomaksā īri un veic citus obligātos maksājumus, bet atlikušo mēnesi bezrūpīgi tērējies, īpaši neskaitot. Taču, ja mēneša beigās tev nākas knapināties, kaut kas noteikti nav pareizi. Izlasi, kā ieturēt veselīgu naudas “diētu”, nezaudējot dzīves kvalitāti un komfortu.

DNB bankas klientu segmenta vadītājs Normunds Rudzītis stāsta, ka pēckrīzes periodā iedzīvotāji arvien vairāk naudas atvēl sevis lutināšanai. Sievietes sāk vairāk tērēt labsajūtas uzlabošanai – izdod naudu par sporta klubu abonementiem, veselības aprūpi, skaistumkopšanu un dažādiem impulsīviem pirkumiem (piemēram, par tām grēcīgi skaistajām augstpapēžu kurpēm, kuras tu nopirki par baisu naudu, bet, visticamāk, nekad neuzvilksi. Vai arī par vēl vienu iPod – jo tā skaistā koraļļu krāsa tik ļoti piestāv jaunajai somiņai!).
Latvijas sievietēm vecuma grupā no 18 līdz 30 gadiem vērojama kāda interesanta tendence –tuvojoties mēneša beigām, viņu kontā saglabājas aptuveni 15% līdz 20% no saņemtās algas. Droši vien arī tu esi sevi pieķērusi pēdējā mēneša nedēļā notriecam visus atlikušos līdzekļus kādā tirdzniecības centrā, jo tevi spārno apziņa, ka jau pēc nedēļas saņemsi nākamo algu. Taču tā liela daļa ienākumu tiek vieglprātīgi iztērēta vienā dienā! Padomā, cik daudz tu būtu ietaupījusi līdz gada beigām, ja šo naudu vienkārši atliktu malā – nost no acīm. Tieši tāpēc Normunds Rudzītis iesaka jau mēneša sākumā vismaz aptuveni sadalīt izdevumus pa tēriņu grupām un atlikt konkrētu summu. “Taupīšanas zelta formula ir aptuveni 15% naudas atlikt kā uzkrājumu – “drošības spilvenu”. Tāpēc katru mēnesi konkrētu summu pārskaiti uz atsevišķu kontu, kuram nevari piekļūt ar maksājumu karti.” Tāpat rīkojies arī tad, ja ienākumi pieaug, piemēram, tiek palielināta alga. Ja ar līdzšinējiem tēriņiem tu juties ērti, tad papildu naudas summu labāk novirzi uz krājkontu.

Vairāk lasi aprīļa Cosmopolitan!

 
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits