Lasi jaunajā Cosmo

2013.gads - Februāris
 

Sekss pēc šķiršanās: kā būtu pareizi

Pirmajam seksam pēc šķiršanās var būt divējāds efekts – tas var izrādīties vai nu labs ego stiprinātājs, kas atgriež atpakaļ dzīvē, vai arī murgs, kas aizved garos nožēlas gaiteņos. Lasi un uzzini, ko darīt, lai viss izdotos!

Teksts: Casey Gueren

Lielākajai daļai sieviešu pirmais sekss pēc nopietnām attiecībām var sagādāt tādu pašu stresu kā pirmā reize. Uztraukums ir milzīgs, emocijas sit augstu vilni, tāpēc dažreiz sanāk vien totāls dzēruma juceklis ar svešinieku, kurš pat necenšas atrast tavu klitoru. Taču tam tā nav jābūt. “Seksam nav jānotiek par katru cenu un tikai tāpēc, lai šķistu, ka dzīve pēc šķiršanās turpinās. Ideālā gadījumā tai jābūt patīkamai pieredzei, kas vairo pašpārliecību un optimismu,” saka grāmatas Shameless (Rodale Books, 2011) autore, seksa eksperte Pamela Madsena. Lai tā notiktu, rīkojies saskaņā ar viņas trim vadlīnijām.

Noteikums nr. 1
Zini, ko gribi
Diemžēl mūsu ķermenī nav tādas zaļās gaismiņas, kuras iedegšanās norādītu uz emocionālu gatavību seksam ar citu vīrieti. Turklāt, ja šķiršanās bijusi graujoša, tu vari emocionāli neatkopties pat gadiem ilgi. Tāpēc pārliecinies, vai tavas vēlmes ir reālas. “Tev jābūt patiesai pret sevi un jāapzinās, ko īsti meklē,” stāsta seksa terapeite, psiholoģijas zinātņu doktore Megana Fleminga no Ņujorkas. Ja centīsies izmantot seksu, lai atgūtu bijušo draugu, atjaunotu pašpārliecinātību vai neitralizētu šķiršanās zaudējuma sajūtu, būsi vīlusies. “Sekss tukšumu neaizpildīs,” norāda Fleminga. “Un nevar arī zināt, kā tas ietekmēs otru cilvēku.”
Mērķim vajadzētu būt šādam: pavadīt laiku tik labi, lai nepaliktu ne kripatiņas nožēlas. Ja jūti, ka to spēj, tad esi gatava noteikumam nr. 2.

Vairāk lasi februāra Cosmopolitan!

 

Vai tu darbā esi pietiekami lietišķa?

Mūsdienās šķiet tikai normāli, ka biroja administratore ir informēta par visām tavām veiksmēm un nedienām. Robeža starp darbu un personīgo dzīvi tehnoloģiju attīstības laikmetā izzūd arvien straujāk. Tomēr eksperti apgalvo, ka šīs lietas ir jānodala.

Teksts: Annie Daly.

Ir piektdienas pēcpusdiena, un kolēģi apspriež brīvdienu plānus. Tev ir paredzēta pavisam traka vecmeitu ballīte ar striptīzdejotāju, bet tu neesi droša, vai ar šo informāciju vajadzētu dalīties. Šaubas par to, ko būtu pieņemami stāstīt darbā, ir normālas – un to ir mainījusi mūsdienu komunikācija. “Sociālo mediju popularitāte ir mainījusi visu un likusi privātajai un profesionālajai dzīvei saplūst vairāk nekā jebkad agrāk. Šobrīd gandrīz katra cilvēka dzīve ir redzama kā uz paplātes,” stāsta grāmatas Renegades Write the Rules (Jossey-Bass, 2012) autore, sociālo mediju eksperte Eimija Džo Mārtina. Pozitīvi ir tas, ka tā mēs varam vieglāk dalīties sasniegumos. Taču tev jābūt uzmanīgai, lai privātās dzīves atklāšanā neaizietu pārāk tālu.
1 Pļāpājot ar priekšnieci
Ir saprotams, ka tu vēlies atrast kopīgu valodu ar priekšnieci. Tu nospried, ka kopīgas intereses viņas simpātijas pret tevi varētu tikai palielināt, un, iespējams, tas kādu dienu pat vainagotos ar paaugstinājumu. Taču tas nenozīmē, ka tev atklāti jāpļāpā par randiņu piedzīvojumiem vai biznesu, kurā esi iesaistījusies paralēli pamatdarbam. “Protams, priekšniece vēlas saprast, kas tu īsti esi un ar ko viņai rēķināties. Taču tikai līdz zināmai robežai, tā, lai nerastos sajūta, ka jums ārpus darba ir personīgas attiecības,” skaidro darba attiecību eksperte Kortnija Andersone.

Vairāk lasi februāra Cosmopolitan!

 

Uzvarēja draudzība

Mūsdienīgai sievietei ir viss: līdztiesība, kosmētika visām ķermeņa daļām, mediķi, kas gatavi paildzināt jaunību līdz pat vecumdienām, savs bizness, dzīvoklis, mašīna... Dažām ir pat bērni. Tikai vīrieša nav. Tas ir un paliek deficīts.

Teksts: Natālija Miļavska

Nav kur iet
Atbildēt uz jautājumu “Kur atrast vīrieti?” nav viegli. Tikai romantiskajos romānos viss norisinās pats no sevis: viņa aiziet uz veikalu pēc maizes vai strādā par sekretāri, vai dodas izjādē ar zirgu un neko tādu pat nedomā, bet tad pēkšņi parādās viņš... Dzīvē tā nenotiek! Ej uz veikalu, cik gribi, kaut vakarkleitā un augstpapēžu kurpēs, princis kā nerādās, tā nerādās.
Vīrieši, protams, ir, bet mēs ar viņiem kaut kā nesatiekamies. Vai arī mēs neesam viņu gaumē (neskatoties uz vakarkleitu un augstpapēžu kurpēm). Vai arī viņiem vēl nav iestājies jāvārda teikšanas vecums, vai arī viņi ir jau pensijā. Vai arī aizņemti. Vai arī pēc pirmās kopā pavadītās nakts žigli savāc savas mantiņas un nozūd kokos. Vai arī atbilst mums pēc visiem parametriem, taču dzīvo Grenlandē un par mūsu eksistenci pat nenojauš. Nē, nu nopietni, visi piemērotie vīrieši ir pazuduši kā melnajā caurumā.
Agrāk grāmatnīcu plauktus rotāja rokasgrāmatas no sērijas “Kā apprecēt miljonāru”, “Kā apprecēt miljonāra zirgkopi, lai pēc tam apprecētu pašu miljonāru” un “Kā Montekarlo sacīkstēs atšķirt miljonāru no zirgkopja”. Nu viss ir mainījies. Daudzas ir sapratušas, ka vieglāk ir pašai nopelnīt miljonu nekā apprecēt miljonāru... Tagad biežāk tiek izdotas grāmatas par tēmu “Kā saprast vīrieti un apprecēt viņu desmit dienās”, “Kā atrast vīrieti, kuru gribas saprast”, “Kā saprast, ka netālu ir vīrietis”... Ir tāda sajūta, ka mūsdienu sieviete ir medniece, kura dzen pēdas retam dzīvniekam, kas iekļauts Sarkanajā grāmatā.

Vairāk lasi februāra Cosmopolitan!

 

Tiec pie kārotā!
Cosmo ceļvedis mērķu sasniegšanā

Pētījumi liecina: cilvēki, kuri dzīvē izvirza mērķus, ir veiksmīgāki. Tāpēc nosaki sev konkrētus uzdevumus un iegūsti, ko vēlies! Izlasi padomus, kā pareizi formulēt mērķus un sasniegt tos pēc iespējas ātrāk.

Teksts: Anda Bīriņa

Pirmais solis ir apzināties, ko tu vēlies iegūt. Labu izglītību, algas pielikumu, skaistu augumu vai uzticamu vīrieti. Nebaidies sapņot! Tie, kuri to uzdrošinās, sasniedz vairāk. Lai varētu kaut ko iegūt, tev ir skaidri jāzina, ko vēlies. Ja to nezināsi, netiksi pie kārotā. Kad mērķi esi izdomājusi, laiks noskaidrot, kā pie tā nokļūt. Seko Cosmo instrukcijai un sasniedz savu mērķi maksimāli īsā laikā!

1. Izvirzi skaidru mērķi
Ļoti svarīgi ir detalizēti izplānot, ko tieši tu vēlies sasniegt. Ja gribi algas pielikumu, izlem, kāda summa tev ir nepieciešama. Ja vēlies labu izglītību, izdomā, kurā augstskolā varētu iestāties. Izvairies no neskaidriem formulējumiem, tādiem kā “Es gribētu kļūt laimīgāka” vai “Gribu aizbraukt ceļojumā”. Tā vietā izdomā, kas tevi darītu laimīgu un kuru valsti tu vēlētos apmeklēt. Personības pilnveidošanas centra direktore un grāmatu Kad sapņi piepildās (Zvaigzne ABC, 2004) un Es vienmēr zinu, ko vēlos (Zvaigzne ABC, 2007) autore Indra Melbārde iesaka iztēloties, kā tu jutīsies, kad būsi sasniegusi mērķi. Padomā, ko tu redzēsi, dzirdēsi un jutīsi, kad sapnis būs piepildījies. Neaizmirsti sev pajautāt, vai tu tiešām to vēlies.

Vairāk lasi februāra Cosmopolitan!

 
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits