Lasi jaunajā Cosmo

2012.gads - Maijs
 

Liela gadu starpība... seksā. Pieredze vs. Enerģija

Mēs mīlam vīriešus un dievinām labu seksu - katra kopā pavadītā nakts sniedz jaunas, fantastiskas sajūtas. Turklāt, iegūstot dažādu pieredzi, saprotam, ka savas priekšrocības ir gan seksam ar vecāku, gan ar jaunāku partneri. Mēs apkopojām četrus dažādus, līdz sīkākajām detaļām atklātus stāstus.

Teksts: Anda Bīriņa.

Sekss ar jaunāku vīrieti

"Man vienmēr patikuši jaunāki vīrieši. Viņu izrādītās simpātijas es uztveru kā apliecinājumu tam, ka vēl aizvien esmu skaista un iekārojama. Ievilināt gultā vecāku vīrieti man nav nekādu problēmu, taču panākt to, lai mani gribētu desmit gadus jaunāks puisis, ir gluži kā nokārtot pievilcības eksāmenu," stāsta Marta (29), kura nesen pārgulējusi ar Robertu (21). "Viss sākās ļoti nevainīgi - ar sarakstīšanos draugos un Facebook. Robertu pazinu jau kopš tā laika, kad viņš vēl mācījās vidusskolā. Ik pa laikam viņu vēroju un spriedu, ka puisis kļūst arvien smukāks un sakarīgāks. Pirms kāda laika sāku ar viņu sarakstīties - jautāju, kā iet, kas jauns un tamlīdzīgi. Pāris dienu laikā šķietami nevainīgā saruna uzņēma tādus apgriezienus, ka bija skaidrs -kaut kam ir jānotiek. Protams, man ļoti glaimoja Roberta atbilde uz jautājumu, vai nešķietu viņam par vecu: "Tev ir superīgs augums un pieredze - tas jau arī ir vajadzīgs." Tajā mirklī es sapratu, ka starp mums viss notiks. Liku sev aizmirst, ka jau piecus gadus esmu uzticīga vīram, kuram, starp citu, ir krietni pāri 30, kā arī to, ka Robertam ir draudzene. Pēc pāris dienu nervozēšanas satikāmies Vecrīgā un aizbraucām uz viņa dzīvokli. Sākums bija diezgan bikls - ilgi pļāpājām un nekādi nevarējām sākt. Taču, kad sākām... Bāc!- tā bija viena no labākajām naktīm manā mūžā. Patiesībā, aizverot acis, joprojām jūtu sevī Roberta lielo locekli un gribu to izbaudīt atkal un atkal. Sekss bija fantastisks - viņš bija enerģisks, maigs, lēns, ātrs - tik dažāds, kā vien vēlējos.

Vairāk lasi Cosmopolitan maija numurā!

 

Draudzība karjeras līkločos...

Neliela draudzeņu konkurence ir normāla parādība. Draudzenes panākumi var kalpot kā stimuls, bet neveiksmes - mudināt just līdzi un atbalstīt. Tomēr nereti gadās, ka dažādi dzīves apstākļi nevis tuvina, bet tieši pretēji - attālina. Cosmo uzklausīja trīs dažādas pieredzes - kā karjera vai tās trūkums ietekmējis draudzību.

Teksts: Kristīne Upmale.

Ir tikai dabiski, ka draudzeņu dzīves un karjeras veidojas atšķirīgi. Īstā un patiesā draudzībā nav no svara ne maciņa biezums, ne stāvoklis sabiedrībā - draugs ir vērtība pati par sevi. Tomēr nereti nākas piedzīvot situācijas, kad gadiem ilgusi draudzība izjūk tieši šo iemeslu dēļ.

Psiholoģe Ligita Dreimane iesaka padomāt, kāpēc konkrētā meitene ir tava draudzene. "Paskaties uz attiecībām, ņemot vērā cilvēcisko faktoru, nevis karjeras attīstību. Draugs ir cilvēks, kuram vari zvanīt jebkurā laikā, un viņš tev neatteiks. Šeit nav runa par pilnīgu paļaušanos un uzticēšanos, bet gan par cenšanos būt tev blakus vai sniegt vajadzīgo atbalstu un mierinājumu, kad tev tas nepieciešams. Ja ir radušās šaubas, vai tu šim cilvēkam esi svarīga, padomā - cik nozīmīgs viņš ir tev. Tad vajadzētu aizdomāties - kas jūsu starpā ir mainījies un vai to var saglābt un salabot".

Veiksmīgā karjeriste

Studiju laikā Ievai (27) bija vairākas draudzenes, taču, visām uzsākot darba gaitas, kaut kas mainījās. "Viņām nepaveicās tā, kā man. Mēs dzīvojam laikos, kad darbu visbiežāk dabū caur paziņām. Vecāki parūpējās, lai es pēc augstskolas iekārtotos veiksmīgā uzņēmumā pie mūsu ģimenes drauga. Sāku pelnīt pietiekami daudz naudas, lai varētu atļauties braukt ceļojumos, iegādāties dārgu apģērbu un dzīvot tā, kā gribas. Taču līdz ar to arī kļuva mazāk brīvā laika un iespējas tikties ar draudzenēm. Mēs palēnām atsvešinājāmies, un drīz vien pat retajās tikšanās reizēs draudzenes manā klātbūtnē sāka justies neapmierinātas un nepilnvērtīgas. Tomēr man viņas neko neteica - varbūt negribēja justies kā neveiksminieces un kautrējās dalīties savās neveiksmēs, bet varbūt vienkārši nemācēja to darīt. Lai nu kā, pavisam drīz es vairs nebiju savējā."

Vairāk lasi Cosmopolitan maija numurā!

 

Divi pāri zem viena jumta

Komunālie dzīvokļi, kuros virtuve un vanna jādala ar pilnīgi svešiem cilvēkiem, savulaik visiem šķita kā pilnīgs murgs. Taču mūsdienās šis modelis paver iespēju īrēt labāku dzīvokli par zemāku cenu. Cosmo centās noskaidro, kādi ir pāru kopādzīvošanas plusi un mīnusi?

Teksts: Laura Zakse.

Jauni un aktīvi cilvēki aizvien biežāk izvēlas apmesties plašos dzīvokļos ar labu infrastruktūru, izmaksas dalot uz diviem vai pat trim pāriem. Ģimenes psihoterapeite Sarmīte Bambāne atzīst, ka šādam variantam ir ne mazums priekšrocību: "Tas ir lielisks veids, kā iemācīties pielāgoties un saprasties ar dažāda rakstura cilvēkiem. Cenšoties rast kompromisus, iespējams labāk paust domas un pamatot viedokli. Turklāt, sadalot mājas darbus uz vairākiem cilvēkiem, atliek vairāk laika sev." Cosmo tikās ar diviem pāriem un uzklausīja viņu atšķirīgo pieredzi.

Nebiju gatava uzturēt māsas draugu!

Ilze (24) un viņas draugs gribēja samazināt izmaksas par dzīvokli, tāpēc noīrēt to kopā ar māsu un viņas draugu, šķita lielisks variants: "Lēmumu dzīvot kopā mēs pieņēmām tāpēc, ka atrastais dzīvoklis mums diviem bija pārāk plašs un dārgs. Šāda kopdzīve šķita izdevīgs risinājums, jo mums ar māsu ir ļoti labas attiecības. Taču man par pārsteigumu vēlāk sekoja problēmas." Ilze uzskata, ka divi pāri var dzīvot kopā tikai tad, ja tiem ir kopīgas intereses un līdzīga domāšana: "Ir svarīgi, lai katram būtu savs dzīves ritms un nenāktos cīnīties par vannasistabu vai virtuvi. Taču tikpat svarīgas ir arī kopīgas intereses." Meitene atzīst, ka liels ieguvums bijušas dalītās rūpes par mājdzīvniekiem - Ilzei ir suns, un kāds vienmēr viņu izveda pastaigāties. Taču viņa piebilst arī to, ka: "Ar daudziem paradumiem ir grūti sadzīvot, jo katram pārim ir savi iekšējie noteikumi. Ja tie nesakrīt, sākas konflikti. Ir taču kaitinoši, ja ledusskapī nevari atrast to, ko iepriekšējā dienā esi nopirkusi! Sadzīviski sīkumi krājas, un tas noved līdz pamatīgam konfliktam."

Vairāk lasi Cosmopolitan maija numurā!

 

Sekss pirmajā randiņā. Ko mēs par to domājam patiesībā.

Esmu pārliecināta, ka sekss pirmajā randiņā ir bijis daudzām. Izklausās lēti? Atbaidoši? Manuprāt, normāli! Protams, cilvēki ir dažādi: kas vienam ir pilnīgi pieņemami, citam - izlaidīgi un vieglprātīgi. Viens gan ir skaidrs - tas, ko mēs domājam par seksu pirmajā randiņā, noteikti ir atkarīgs no paša seksa. Cosmo apkopoja dažādus viedokļus.

Teksts: Anda Bīriņa.

PAR

"Man liekas, ka sekss pēc pirmā randiņa vai pirmā randiņa laikā ir nevis slikts, bet gluži pretēji - labs un vēlams. Ja es uzaicinu meiteni satikties, tas nozīmē, ka viņa man interesē. Patiesībā jau es domās aicinu arī uz gultu. Tātad es vienkārši sekoju instinktiem un to īpaši neslēpju. Ja aicinu kādu uz randiņu ar domu, ka gribēšu viņu satikt vēlreiz, tad seksa nozīme tikai pieaug. Uzskatu, ka sekss attiecībās ir ļoti svarīgs un, ja kaut kas nebūs labi pirmajā reizē, gaidīt uzlabojumus turpmāk ir gandrīz bezcerīgi. Tāpēc labāk uzreiz tikt skaidrībā - viss ir ok vai tomēr nē. No otras puses - ja meitene mani tiešām interesē, tad, nepārguļot pirmajā randiņā, būšu motivēts satikt viņu vēl un pacensties labāk." -Juris, 30

"Sekss pirmajā randiņā - kāpēc gan ne? Ja cilvēki viens otram patīk, domāju - nav ko tērēt laiku. Manuprāt, iepazīt viens otru var arī mīlējoties. Ir gadījies, ka pēc seksa pirmajā randiņā ar konkrēto cilvēku uzsāku ilgstošas romantiskas attiecības." -Gunārs, 27.

PRET

"Man liekas - nekas īpaši labs tas nav. Cilvēki viens otru nav iepazinuši, tāpēc uz emocionālo kontaktu seksā nav ko cerēt. Domāju, ka neesmu no tiem cilvēkiem, kam sekss pirmajā randiņā šķiet ikdienišķa rīcība." -Nils, 22

Vairāk lasi Cosmopolitan maija numurā!